Görüş Bildir
Haberler
DGS
ÖSYM AİS Aday Giriş: 2021 DGS Aday Girişi Nasıl Yapılır? DGS Tercih Sonuçları Sorgulama Ekranı

ÖSYM AİS Aday Giriş: 2021 DGS Aday Girişi Nasıl Yapılır? DGS Tercih Sonuçları Sorgulama Ekranı

Sunay Korkmaz
14.09.2021 - 18:12

Eğitimine dört yıllık bir bölümde devam isteyenlerin katıldığı DGS için tercih süreci tamamlandı ve tercih sonuçları bugün açıklandı. Dikey Geçiş Sınavı, 2 yıllık önlisans programını bitiren adaylara 4 yıllık lisans programına geçiş imkanı tanıyor. ÖSYM tarafından açıklanan sınav sonuçları doğrultusunda tercih yapan adayların yerleştirme işlemleri tamamlandı. Peki ÖSYM DGS tercih sonuçları aday girişi nasıl yapılır? İşte DGS tercih sorgulama ekranı…

İçeriğin Devamı Aşağıda

ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları, 13 Ağustos tarihinde açıklanmıştı. 27 Ağustos tarihinde başlayan DGS tercihleri 7 Eylül'de sona erdi. ÖSYM Başkanı Aygün DGS sonuçlarının açıklandığını duyurdu. DGS sonuçları ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenilebilecek. DGS tercih sonuçları ardından kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 17-24 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak. İşte ÖSYM AİS aday giriş ve 2021 DGS tercih sorgulama ekranı...

2021 DGS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI

DGS adaylarının heyecanlı bekleyişi sona erdi, 27 Ağustos - 07 Eylül 2021 tarihleri arasında tercihleri alınan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) yerleştirme işlemleri tamamlandı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre

DGS tercihi yapan adaylar, yerleştirme sonuçlarına 14 Eylül 2021 tarihinde 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

DGS Yerleştirme Sonuçları Sorgulama Ekranı İçin Tıklayın

DGS KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

DGS tercihi yapıp bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri kazandıkları üniversite tarafından 17-24 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak.

DGS KAYITLARI NE ZAMAN, NASIL YAPILACAK?

Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 17-24 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak.

E-kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu “Üniversite E-Kayıt” uygulamasını tıklayarak, https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresi üzerinden 17-22 Eylül 2021 saat 23:59’a kadar elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Elektronik kayıt yapan adayların, ders kayıt işlemlerinde sorun yaşamamaları için e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğine dair yazıyı ekranda görmeleri gerekmektedir.

E-kayıt işlemlerini başarıyla tamamlayan adayların, yerleştirildikleri üniversitelerin web sitelerinde duyurulacak olan tarihlerde yapılacak ders kayıt işlemleri için üniversitelerine giderek kendilerinden istenen belgeleri yetkililere sunmaları gerekmektedir.

Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir.

DGS E-KAYIT TARİHLERİ

DGS tercihlerine göre bir programa yerleşen ve E-kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu 'Üniversite E-Kayıt' uygulamasını tıklayarak, https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit** adresi üzerinden 17-22 Eylül 2021 saat 23:59'a** kadar elektronik kayıt yaptırabilir.

Elektronik kayıt yapan adayların, ders kayıt işlemlerinde sorun yaşamamaları için e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğine dair yazıyı ekranda görmeleri gerekiyor.

Aynı zamanda E-kayıt işlemlerini başarıyla tamamlayan adayların, yerleştirildikleri üniversitelerin web sitelerinde duyurulacak olan tarihlerde yapılacak ders kayıt işlemleri için üniversitelerine giderek kendilerinden istenen belgeleri yetkililere sunmaları gerekiyor.

E- kayıt yaptıran adaylar, kayıtlarını tamamlamak için yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye Üniversitenin belirlediği başvuru süresi içinde başvurmak zorunda.

ÖSYM AİS ADAY GİRİŞ EKRANI

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın