Örümcek Saldırısından Sonra Akciğerinde Oluşan Kan Pıhtıları Dolayısıyla Ölümden Dönen Kadın

2PAYLAŞIM

Angela Wirght'in hayatı yeni taşındığı evde karşısına çıkan kahverengi keşiş örümceğinden sonra tamamen değişti. Detayları sizler için Buzzfeed'den derledik.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/laurenstrapagie...

Angela Wright'ın en büyük kabusu olan örümcek istilası gerçeğe dönüştü! Üstelik çok ciddi bir sağlık durumuyla sonuçlandı.

25 yaşındaki Wright, Tennessee'de yaşıyor. Şubat ayında nişanlısı ile beraber yeni evlerine taşındılar.

Taşınır taşınmaz bir şeylerin yolunda olmadığını fark ettiler. Evin her yerinde örümcekler vardı. İşin kötü yanı, bunlar bildiğimiz minik örümceklerden değildi. Zehirli kahverengi keşiş örümcekleriydi!

Wright örümcekleri gece yatarken görmüş ve hemen ne olduklarını anlamış. 

'Nişanlıma bunların kahverengi keşiş örümcekleri olduklarını ve tehlikeli olduklarını söyledim. Sıkıntının bu kadar büyük olduğunu eşyaları taşımaya ve her köşede bir sürü olduklarını görene kadar anlamamıştık.'

Duvarlarda, yatağın yanında ve hatta yatağın içinde bile bu örümceklerden vardı.

Kahverengi keşiş örümcekleri Amerika'nın batısında ve güneyinde bulunuyor. İnsanlara zarar verebilecek kadar da zehirliler.

Kafalarının keman şeklinde olması ve sekiz yerine altı gözleri olması bu örümceklerin özellikleri arasında yer alıyor. Evlerde ve kuru alanlarda görülüyorlar. 

Isırıkları acıya, kaşınmaya, kas ağrısına ve kangrene neden oluyor. Nadir de olsa bu etkiler kötüye gidebilir. Tıpkı Wright'ın durumunda olduğu gibi...

Wright bir gece sol omzunda hissettiği acıyla uyandı. Uyumaya devam etti. Yeniden uyandığında göğsünde iki kırmızı nokta vardı.

Gün içerisinde Wright kızarıklıkları tekrar kontrol etti ve renklerinin neredeyse siyah olduğunu gördü. Doktora gitti ama doktor temiz tutmasını, antibiyotik kullanmasını söyledi. Acı daha da artmaya başladı. Başka bir doktora gittiler ve doktor yapılacak bir şey olmadığını söyledi. O haftanın sonunda Wright daha fazla dayanamadı. 

'O acıyı anlatamam. Nefes alamıyordum, derin bir nefes alamıyordum, konsantre olamıyordum, hatta hareket edemiyordum. Oturup, bu acının geçmesi için dua ediyordum.'

Doktorların dediklerine rağmen acil servise gitti ve yapılan testler sonucunda ciğerlerinde iki kan pıhtısı bulundu. Ki bu da keşiş örümceğinin ısırmasının çok nadir bir sonucudur.

Doktorlar geldiklerinde biraz daha geç kalsa felce kadar gideceğini söylediler. Çünkü kan pıhtıları vücudun farklı yerlerine kadar gidebilir. Beyne veya kalbe ulaştıklarında ise ölümle sonuçlanır.

Şu an ise 25 yaşındaki Wright bütün hayatı boyunca kan sulandırıcı ilaçlar kullanmak zorunda. Ayrıca ilerleyen zamanlarda çocuk düşünmemeleri tavsiye ediliyor.

Hamilelikte yüksek kan pıhtısı riski durumu zorlaştırıyor. 

'Çok kötü. Keşke hiç taşınmasaydım dediğim bu ev yüzünden, o örümcek yüzünden bütün hayatım değişti.'

Wright ve nişanlısı şu an aileleri ile kalıyorlar. Eşyalardan da kurtuluyorlar.

'Bu örümcekleri yeni taşınacağımız yere götürme gibi bir niyetim yok. Vücudumun başka bir örümcek ısırığını kaldırabileceğinden emin değilim.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir