Orta Yaşlara Gelince Pişmanlıklarını Dile Getiren İnsanlar Sizi Derin Düşüncelere Sürükleyecek

-

Hiçbir şey için geç olmasa da keşke daha önceden aklım başıma gelseydi dediğimiz anlar olmuştur. Reddit'te de 30 ve üzeri yaşlarda olan kadınlara en büyük pişmanlıkları soruluyor. Kadınlar aynı hatayı yapmamaları için başkalarına yardım amaçlı içlerindeki en derin pişmanlıkları paylaşıyor. Gelin bu pişmanlıkların neler olduğuna Dailymail kaynaklı içeriğimizde hep birlikte bakalım!

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/femail/artic...

1. "Çok uzun zaman önce bitirmem gereken bir arkadaşlığa devam etmek. "

"İnsanlar değişir ve bazen iyi yönde olmaz bu değişim. Kabullenip yolumuza devam etmeliyiz."

2. "Bir şeyleri tek başına yapmaktan korkmak. Geçmişte bu kadar utangaç olmasaydım birçok harika şey yapabilirdim. "

"Oldukça eski moda geleneklerle büyüdüm ve tek başıma hiçbir şey yapamıyordum. Bugünse istediğim yere gidip istediğim şeyi yapıyorum ve insanların ne düşündüğü artık umrumda bile değil."

3. "Sırf iyi bir aileden geliyor diye bir adama yıllarca katlanmak. "

"20'li, 30'lu, 40'lı yaşlarımı son derece kendini beğenmiş kötü bir adama harcadım. Tek iyi yanı ise 2 tane mükemmel çocuğa sahip olmam. Keşke zamanında içimdeki ses 'GİT GİT GİT' dediğinde onu dinleseymişim."

4. "20'li yaşlarımı fiziksel ve sözel şiddete maruz kaldığım bir ilişki için harcamak."

"Ayrılmamıştım çünkü beni o olmadan kariyerimde bir hiç olduğuma ikna etmişti (kendisi yarı başarılı bir yönetmendi)."

5. "Olabildiğince pişmanlıklarda boğulmamaya çalışıyorum ama en büyük pişmanlığım toksik bir evlilikten kurtulmamamdı. Öz saygımı geri kazanmak umduğumdan uzun sürdü."

6. "Yalnız olmaktan korktuğum için rezil bir evliliğe devam etmek. Bekar olmak harika bir şeymiş!"

7. "Hayatımın büyük çoğunluğunu insanların bana yeterince iyi olmadığını söylemesine izin vererek geçirdim. "

"Ya da yeterince zayıf olmamam. Yeterince tatlı ya da zeki olmamam. Sonunda bütün bunlara bir dur dedim. Şimdilerde bu tarz konuşmaları direkt durdurabiliyorum."

8. "Bana kötü davranan ve şiddet eğilimli annemle ilişkimi koparmamak..."

9. "Çok fazla ince düşünmek... Tabii bu önemli bir şey ama sesini yükseltecek güce de sahip olmak gerek. İnsanlar senin düşüncelerini okuyamıyor ve istediklerini öylece sana vermiyorlar."

"Değerli olduğunu bilmeli ve ne hak ettiğini bilip onu istemelisin... 20'li yaşlarımın çoğunu saygı görmediğim ilişkilerle ve arkadaşlıklarla, iş yerinde de sürekli kullanılarak harcadım. Bütün bunları her zaman kontrol edemeyebilirsiniz ama zamanında sesimi çıkarsaydım şu an her şey çok farklı olabilirdi. "

10. "Elde etmesi imkansız şeyler için kendimi perişan etmem ve sonunda hiçbir şey elde edememem."

"Gençtim, umursamaz ve sorumsuzdum. Baskıcı bir evde büyüdüm ve hala bunu sindirmeye çalışıyorum. Daha başarılı ve olgun olamadığım için sürekli kendimi suçladım. Hatalar ve yanlış seçimler yapmam çok normaldi. Okulu bırakmam, işimden ayrılmam, parasız kalmam, aylak aylak gezmem kötü alışkanlıklar kazanmamda bir problem yoktu çünkü bunları yaşayarak deneyim kazandım. Bir kariyerim olmamasının, evimin olmamasının ya da şu an ne yaptığımı bilmememin bir önemi yok. Sadece yaşayabiliyor olmam bile yeterli."

11. "Kendime güvenim olmaması. Elime geçen birçok fırsatı geri teptim, kendimi zora sokmadım ve toksik ilişkime devam ettim çünkü daha iyisini yapamayacağımı ve daha iyisini hak etmediğimi düşünüyordum."

12. "İnsanların hayatın sayılardan ibaret olduğunu söylemesine izin vermem."

"Herkes 18 yaşında okula gitmem, 25 yaşında evlenmem, 30 yaşında ev ve çocuk sahibi olmam gerektiğini söylüyordu. Her hayat bütün bunlara uyum sağlayamıyor."

13. "Hem ilişkilerde hem iş yerinde istediklerimi elde etmek için sesimi yükseltmem gerektiğini keşke daha önce öğrenseydim."

"Bir şeylere hayır dediğim için kötü hissetmeyi 30'lu yaşlarımda bıraktım, keşke daha önceden başlasaydım."

14. "Güneş kremi kullanmaya daha önceden başlamadığım için pişmanım."

15. "Tek bir pişmanlığım var: sigaraya başlamak."

"Birkaç sene önce bıraktım ama sigaraya başlamak aldığım en kötü karardı, keşke geriye dönüp hatamı geri alabilsem."

16. "21 yaşımda evlenmek. Gençken üniversiteyi bitirmemek. Depresyon ve fibromiyalji rahatsızlığımın ötesinde bir şeyim olduğunu düşündüğümde kendime inanmamak."

"Şu an 31 yaşımdayım ve hastalıklarım için düzgün bir tedaviye yeni başladım ki hayatımı cehenneme çeviren hastalıklarla mücadeleye yüzyıllar önce başlamalıydım."

17. "Pişmanlıklarım içlerinden bir tanesini seçemeyeceğim kadar karmaşık. Tek bildiğim şu an 50'li yaşlarımda önümde çok az seçeneğin olduğu ve istemediğim bir işte çalıştığım."

"Hayatıma şöyle bir bakıyorum ve merakla soruyorum: Ben buraya nasıl geldim?"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lapcinumut

nefes almak

cmnrgl

Lisede çok sessiz, çekingen bir öğrenciydim. Özellikle sınıfın erkekleri tarafından bu alay konusu yapılırdı. Yürüyen cenaze, mumya vb. kırıcı ithamlar. Kimsenin etlisine, sütlüsüne zerre karışmazdım halbuki. Bu alaylar yüzünden okula gitmek istemiyordum üstelik başarılı bir öğrenciydim. Ama ne yazık ki sınıfta en fazla devamsızlık yapan öğrenci de bendim sanırım :) Her pazar gecesi acaba yarın neye alay konusu edecekler diye çarpıntı ve üzüntüden uyuyamazdım. Şimdi 27 yaşında OKB ve anksiyete bozukluğu ile mücadele ediyorum. O zamanlar bu yapılanlara sessiz kalmam en büyük pişmanlığım oldu. Hayatımın en güzel anları hatırlamak istemediğim bir hikaye oldu.

po

Çok geçmiş olsun. Grup terapi desteği almayı düşün bence çok faydasını göreceksin. Zor bir süreç olmuş. Umarım bundan sonra herşey gönlünce olur.

askito-muyum-ben

Hayatimdaki en büyük pişmanlığımın ilki, zamanında duygusal davranmam. İkincisi, başlamadan önce 'ben sivri köşeleri olan bir adamım, depresif bir insanım' diye beni uyarmasına rağmen o kişiyle ilişkiye baslamam. Sonuç: Geç kalınmış bir hayat ve 1.5 yıllık ultra, mega toksik ilişkinin ardından bozulmus bir psikoloji.

Gizli Kullanıcı

Gecmiş olsun :(

askito-muyum-ben

Teşekkür ederim. Buna batıl inanç mı denir, çekim mi denir, tesadüf mü denir bilmiyorum ama başıma ne felaket geldiyse hepsinin içinde 21 sayısı var. Bir kadının başına gelebilecek en kötü şeyi 21 yaşımda yaşadım. O yüzden 2021 yılından it gibi tırsıyorum.

eexorciist

içine atıp büyütme bence bu kadar ciddiye alma hayatı sen varsan gördüğün herşey var yoksan hiçbiri yok biraz önem ver kendine yahu üzülüyorum moralim bozuluyor böyle şeyler okuyunca

Gizli Kullanıcı

Umarim seni şaşırtan bir yıl olur pozitif anlamda :) Belli olmaz gelecek size ne getirir bilemeyiz sen en azindan şuanki günlerini 2021'i çok düşünmeden gecir :)

askito-muyum-ben

Şu an zaten 1 senelik evliyim genel olarak hayatımda bir sıkıntı yok ama zamanında sabrım ve anlayışlı olmamla meşhur biriyken eski yaşadıklarım yüzünden şu an çok tahammülsüz ve agresif bir insanım. En ufak bir olayda hemen tepem atıyor ağzım bozuluyor genel olarak yaptığım yprumlara da yansıyor hatta küfürsüz yorumum çok azdır :D Yazık, olaylarla hiçbir ilgisi olmamasına rağmen tüm ceremeyi de eşim çekiyor :D:D:D

askito-muyum-ben

benim de en büyük temennim o bakalım artık bekliyorum :D

eexorciist

ama adamıda bitirme 😂😂😂

hatice-bay

#10 20 li yaşlardaki beni anlatmış sadece kötü alışkanlık kazanmadım. 30 lu yaşlarımda geldiğim nokta gayet iyi duruyor :)

Görüş Bildir