Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Onların Adı "Su Çingeneleri": 14 Fotoğrafla Suda Yaşayan Mutlu İnsanlar

 > 
404PAYLAŞIM

Güneydoğu Asya'da, Endonezya yakınlarında bir ada; adı Borneo. Bu ada dünyanın en büyük 3. adası olmasının dışında, içinde "su çingeneleri"ni de barındıran bir ada. Su çingeneleri olarak anılan küçük bir kabile burada kendi cennetlerini yaratmış.

Kaynak: http://www.rehahnphotographer.com/portfo...

1. Onların gelenekleri böyle, günün her saati denizin ya da sandalların içindeler ve geçimlerini gece gündüz balık tutarak sağlıyorlar.

2. Evleri bile denizin üzerinde onların, kendileri mercan resiflerinden yapmışlar evlerini.

3. Özellikle insanlardan uzak yerleri seçiyorlar yerleşmek için

4. Ve bulundukları denizin dışındaki hayat hakkında pek bilgileri yok.

5. Fransız fotoğrafçı Réhahn onlara şans eseri denk geliyor ve kendilerini Su Çingeneleri olarak tanımlayan bu insanların hayatlarını fotoğraflamaya başlıyor.

6. Aynı zamanda Bajau olarak da bilinen bölgeye, onların sıcaklığının ve özgür ruhunun hakim olduğunu söylüyor.

7. Birkaç gün onlarla kalan fotoğrafçı gerçekten denizden bir an bile ayrı kalamayan bu insanların hayatında eşsiz bir huzur olduğunu anlatıyor.

8. Ve kim bilir keşfedilmemiş ne çok değişik kabileler olduğunu.

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

Réhahn farklı projelerle öne çıkan bir fotoğrafçı, birbirinden enteresan çalışmalarını takip edebilmeniz için de bir internet sayfası mevcut.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sibel-akova

şanş işte

saim-unsal

Bizim yazlık beldelerde su kürtleri var. Bir ara onları koymak lazım buraya

deli-sabit

Bu insanlar iş olsun diye değil zorunluluktan; düşman kabileleri ve sömürgecilerden korunmak için bu portatif yaşam şeklini seçmişler. Belgeselini izlemiştim.

tugce-ileriye

beni de alsalar yaa..

captainwolfburak

bu kabiledieki insanların gözleri suda normal insandan daha iyi görebiliyor birde human planette vardı vay be adamlar adepte olmuş denize ne güzel

Görüş Bildir