Önceki Yaşamınızda Kimdiniz?

Iq-Genel Kültür Testleri
297PAYLAŞIM

Önceki hayatında kim olduğunu hiç mi düşünmedin?

1. Başlayalım. Hangi şehirde yaşamak isterdin?

Houston
Atina
Paris
Amsterdam
Prag
Roma
Bombay
Londra
Lizbon

2. Şu anki mesleğine en yakın alan hangisi?

Mühendislik
Hizmet sektörü
Sağlık / Toplum sağlığı
Sosyal bilimler
Kendi işim
Çevre / Şehirclik
Serbest
Yönetim / İdari işler
Sanat

3. Maaşını da öğrenebilir miyiz?

4. Hangisi ideal ilk buluşma aktivitesidir sence?

5. Sence tarihteki en önemli buluş hangisi?

Barut
Tekerlek
Kağıt
Pusula
Yazı
Matbaa
Takvim
Telefon
Penisilin

6. Sevgilin sana bir hediye aldı diyelim. Hemen söyle ambalajı ne renk?

Gri
Siyah
Beyaz
Kırmızı
Rengarenk
Pembe
Sarı
Mavi
Turuncu

7. En sevdiğin çiçeği de öğrenebilir miyiz?

Akşam sefası
Kaktüs
Papatya
Ayçiçeği
Orkide
Menekşe
Lale
Karanfil
Gül

8. Seni en iyi anlatan tarihi yapı hangisi?

Gize Piramitleri
Sümela manastırı
Collesium
İskenderiye Feneri
Kervansaray
Asklepion
Machu Picchu
Platon Akademisi
Aspendos amfi tiyatro

9. Bir havuz seç.

10. Çocukken yatağın altına sakladığın bir şey buldun, neydi o?

Bozuk para
Kitaplar
Tasolar
Bilyeler
Eski oyuncak
Gazoz kapakları
Annenizden gizlediğiniz kutu
Günlük
Oyun kartları

11. Son olarak; en sevdiğin müzik türü hangisi?

Elektronik müzik
Rap
Sanat müziği
Klasik müzik
Enstrümantal
Arabesk
Halk müziği
Heavy metal
Pop

Siz önceki hayatınızda 'çiftçi veya çoban'dınız.

Siz önceki hayatınızda, insanların yaşamaları için en kıymetli olan işle, tarım ve hayvancılıkla uğraşıyordunuz. Henüz dünya nüfusunun bu kadar kalabalık olmadığı, geniş tarım arazilerinin bulunduğu, takas ekonomisinin geçerli olduğu bir dünyada yapılabilecek belki en zor ama en önemli işle meşguldünüz. Savaştan arta kalan vakitlerde geniş çiftliğinizde buğday, arpa, yulaf yetiştiriyor, evcilleştirdiğiniz hayvanları besliyordunuz.

Siz önceki hayatınızda 'asilzade veya şövalye'ydiniz.

Siz önceki hayatınızda ya kraliyet mensubu bir asilzade ya da üst mevkilerde bir şövalyeydiniz. Savaşçı, mücadeleci, lider ruhunuzla bulunduğunuz zamana şekil veriyor, halkınız, insanlarınız için savaştan savaşa koşuyordunuz. Onun içindir ki bugünkü mücadeleler sizi çok zorlamıyor, geçmişten gelen bir alışkanlığınız var.

Siz önceki hayatınızda 'tabip veya iyileştirici'ydiniz.

İnsanlara yardım etmek, onların hayatlarını güzelleştirmek sizin ruhunuzda var. Bunun içindir ki siz önceki yaşamınızda hekim, iyileştirici, herbalist olarak yaşadınız. Yeni şeyler keşfetmek bunun insanların yararına kullanmak sizin yaşam biçiminiz. Eğer bugün doktor, hemşire, hasta bakıcı, vb. bir iş yapıyorsanız bunun sizin kaderiniz olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Siz önceki hayatınızda 'hancı veya aşçı'ydınız.

Siz önceki yaşamınızda belki sarayın mutfağında, belki kendi hanınızda, kervansarayınızda insanlara yemek yapan bir aşçı, hancıydınız. Yeni tatlar bulmak, bunun insanlara sunmak sizin en büyük zevkinizdi. İçinde macera ve tehlike de barındıran bu işi yaparken motivasyonunuz insanların yaptıklarınızı beğenmesiydi. Bugünde mutfağa meraklıysanız kökeninde geçmiş hayatınızdaki işiniz yatıyor olabilir.

Siz önceki hayatınızda 'şair, tiyatrocu veya yazar'dınız.

Sanat sizin ruhunuzda var, önceki yaşamınızda da ozan, şair, gezgin tiyatrocu olarak bunu dışa vurmuşsunuz. Amfi tiyatroda, kalabalığın önünde, yazdığınız bir şiiri bağıra bağıra okumak kadar keyif veren başka ne olabilir ki? Bu sanatçı ruhunuzdan esintileri bugün de taşıdığınızdan eminiz.

Siz önceki hayatınızda 'din adamı'ydınız.

Siz insanın ruhunun ancak yaratıcıyı sevmekle, onu bulmakla tatmin olabileceğini düşünerek önceki yaşamınızda din adamlığı yapmışsınız. Belki dinin her şey olduğu zamanlarda belki de din adamlarının hoş karşılanmadığı zamanlarda ama bu yoldan hiç dönmemişsiniz. Sizin ruhani, manevi yanınız hep kuvvetli olmuş.

Siz önceki hayatınızda 'filozof veya düşünür'dünüz.

İnsanların akıllarındaki yüzlerce soruya yanıt bulmak için krallara bile kafa tutabilen biriydiniz siz. Gerçeği bulmak adına, insanları aydınlatmak, daha iyi bir dünyada yaşamak adına gecenizi gündüzünüze katıp çalıştınız, düşündünüz. Bugün hala birçok soruya cevap arıyor, olayların ardında yatan gerçekleri bulmaya odaklanıyorsanız bunun sebebi filozof kişiliğinizdendir.

Siz önceki hayatınızda 'cadı veya büyücü'ydünüz.

Aslında bunu size korkak insanlar söylüyordu. Sizin ileri görüşlülüğünüzden, yenilikler peşinde koşmanızdan korkan insanlar size bu damgayı yapıştırdı. Ama şu bir gerçek ki yaşam tarzınız çağınızın çok ilerisindeydi. Farklı biriydiniz ve bu insanları ürkütüyordu. Bu sebepten belki de cadı avına kurban gittiniz.

Siz önceki hayatınızda 'kaşif veya denizci'ydiniz.

İflah olmaz bir maceraperestsiniz. Geçmiş yaşamınızda bu yönünüz sizi yeni keşifler yapmaya, yeni yerle bulmaya itti ve soluğu bir gemide aldınız. Kaptan, miço, tayfa, aşçı, marangoz, vb. hiç fark etmez yeter ki içinizde kaynayan yeni yerlere gitme, yeni insanlar tanıma, yeni maceralar yaşama dürtüsüne biraz olsun gem vurun. Bugün çantanızı sırtınıza alıp yollara mı düşüyorsunuz? Sebebini buldunuz artık sanırım.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
azazil.y.aluc

10. Soruda kitaplar kısmında en sağdaki kitapta “Kasabanın en SİK devi” mi yazıyo yoksa bana mı öyle geldi ?

depresifon

şair,tiyatrocu ve yazar.çok doğru hepsini yapmışlığım var.aferin.

dr.d

“Gize Piramitleri” yazmış hey allahım ya dkdjwkdnskdsmdnd

fatih-emre-kocak

#6 O OLAYIN OLASILIĞI UZAYIN İÇİNDE YOK ÖYLE DİYİM SANA

dr.d

Aga be

cent

İflah olmaz bir maceraperestsiniz. Geçmiş yaşamınızda bu yönünüz sizi yeni keşifler yapmaya, yeni yerle bulmaya itti ve soluğu bir gemide aldınız. Kaptan, miço, tayfa, aşçı, marangoz, vb. hiç fark etmez yeter ki içinizde kaynayan yeni yerlere gitme, yeni insanlar tanıma, yeni maceralar yaşama dürtüsüne biraz olsun gem vurun. Bugün çantanızı sırtınıza alıp yollara mı düşüyorsunuz? Sebebini buldunuz artık sanırım.

Görüş Bildir