Önce Ülkenin, Sonra Tüm Dünyanın Lideri Olsa Muazzam Bir Ütopya Yaratacak 15 Ünlümüz

13bPAYLAŞIM

Eğlence sektöründeki sanatçılarımız duygularımıza ve iç dünyamıza hitap etmekte oldukça başarılı. Lakin siyasetçilerin katı tavrı tarih boyunca sürekli şikayet konusu olmuştur. 

Ülkece geçtiğimiz şu sıkıntılı dönemde hayal ettik ve bazı sanatçılarımızın ülkenin, hatta dünyanın lideri olsa nasıl bir refah ortamı sağlayabileceklerini düşündük.

Not: İçeriğimiz tamamen eğlence amaçlı hazırlanmıştır, sanatçıların siyasi konularda yaptığı açıklamalarla alakası yoktur.

1. "Yıldız Tilbe başbakan olsun" diyenler haksız sayılmazdı!

Öyle bir kadın düşünün ki; tüm skandallarına rağmen seviliyor. Çünkü çok dürüst! 

Açık sözlü, merhametli, cesur... Ne kadar duygusal ve halden anlayan biri olduğundan bahsetmiyoruz bile! Yıldız Başkan'a oyumuzu veririz, haberi olsun!

2. Bir kesimin sesi olmuş, her kitleye kendini sevdirmiş, cinsiyet, sınıf ayrımı olmaksızın herkese hitap edebilmiş bir baba: Müslüm Gürses

O şarkılarıyla hepimizi sosyologlardan bile iyi analiz etti.

Halk ona "Baba" dedi, daha ne olsun?!

3. Başa geçmesi durumunda hepimizi lükse boğacağı aşikar: Bülent Ersoy

Tek parmağında helikopter alabilecek pırlantalar taşıyan, kredi kartı yalı satın alabilecek limitte olan bir kadın! Muhtemelen kaldırımlara elmas taşlar döşetir.

4. Ortadoğu'dan Batı dünyasına kadar herkes ona aşık: Kıvanç Tatlıtuğ

Kadınlar, erkekler, herkes ona hasta... Haklılar tabi! Hem gerçek bir beyefendi, hem yakışıklı, hem karizmatik. Ülkemizin başına geçse tüm sorunlar çözülür zira Ortadoğulular ona bayılıyor. Görüntüsü ise tam bir batılı gibi. Gerçek bir birleştirici unsur olabilir.

5. Dertli gönüllerimize girmiş insan, siyasete de girse ne harika olurdu: Zeki Müren!

Mitingler gerçek birer festivale dönerdi. Halka seslenirken o muhteşem sesini ve muazzam Türkçesini kullanırdı. Ağzımız açık, o tatlı diliyle ne istese itaat ederdik!

6. Onun sevmeyeni yok, gerçek bir birleştirici unsur: Tarkan!

Memleketin doğusundan batısına her yerde seviliyor. E dünyaya da açıldı. Ne kadar kibar ve zarif olduğundan da bir şüphemiz yok. Gel yönet bizi Tarkan!

7. Bizi bol bol azarlardı ama düşmanları da duman ederdi: Demet Akalın

Arkamızda Demet Akalın olsa, hiçbir ülke bize sataşamazdı! Düşünsenize hele!

8. İstikrar mı istiyorsunuz? İşte size Ajda Pekkan!

Enerjik ve diplomatik biri. Değişen zamana uyum sağlamayı biliyor, yenilikçi... Uzun yıllar boyunca da liderlik edeceğine, devrilmeyeceğine eminiz. Daha ne olsun?

9. Biraz gevşeriz, rahatlarız, dünyaya adeta barış gelir: Duman!

Muhtemelen bir yönetici ya da lider olmak istemezler ama olsun... Duman grubu parti kursun, "aynen aaağbi" diyerek oy veririz kendilerine! İktidara geldiklerinde balkon konuşmasında "kafanıza göre takılın yaa" derler en fazla.

10. Düşmanını yok edişi en muazzam doğa olaylarından biri, başa gelse süper güç oluruz: Seda Sayan

Ayrıca herkes "kim olduğunu" öğrenir. Bize bol bol soracaktır: Siz kimsiniz?!

11. 23 Nisan temalı çocuk resimleri gibi bir dünya hayali ancak Barış Manço ile gerçek olurdu!

Sevmeyeni yoktu, Japonya'da dahi! Özlemle anıyoruz!

12. Tüm dünyaya incelik, zarafet öğretirdi: Neşet Ertaş

Gerçi o da lider ya da yönetici olmak istemezdi ama olsun, hayal kurabiliriz! Rahmetli sanatçımız kesinlikle örnek alınası bir insandı. İhtiyaç duyduğumuz insandı.

13. Değeri öldükten sonra anlaşıldı: Ahmet Kaya

"Her ülkücünün gizli gizli dinlemesi" ne kadar geyik bir konu gibi dursa da, aslında tamamen gerçekti! Rahmetli Ahmet Kaya her kesime hitap etmeyi başardı.

14. Ekmek üretimini durdururdu belki ama her gün kavurma partisi de yaptırırdı: Canan Karatay

İnsanlık olarak damar sertleşmesi ile yok olup dünyayı hayvanlara bırakırdık muhtemelen... Yine de savaşta ölmekten iyidir!

15. "Ben buyum halkım, hiç saklamadım. Sana hiç yalan söylemedim, hiç değişmedim!" diye halkı terslerdi ama en azından dürüst olurdu: Nejat İşler

Alkol ve sigaraya gelen zamları da geri çektirirdi. Evlilik kurumunu "bağlanma sorunu olanlara zulüm" sayar ve yasaklatırdı. İlginç bir ütopya yaratacağı kesin ünlülerimizden...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bariss17

Ahahah kesinlikle seda sayan olsun! Bize yamuk yapana o tarihi atarından yapsa yeter de artar bile! Kim var sizin arkanızda? Hangi hükümet? :D :D

mihail-ivanovic-kutuzov

Bunca güzel seçenek arasında biz gider Şahin K yı lider yapardık!

titicaca

💜Barış Manço💜

rabia-buse-ozcelik

yaa Duman çok iyiydi skjhgfdfghj

seren-sonmez1

hepsi güzel insanlar

Görüş Bildir