Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Olimpiyatlar Bitti Arkasında Dramatik Hikayeler Bıraktı; Olimpiyatlar ve Seks İşçiliği

94PAYLAŞIM

2014 yılındaki Dünya Kupası'yla birlikte Brezilya'daki favela adı verilen mahalleler, yüksek suç oranı ve fakirlik oldukça konuşulmuştu. 2016'ya geldiğimizde Rio Olimpiyatları'yla birlikte Brezilya'nın bu yüzü tekrar gündeme geldi. Bu sefer Brezilya'daki fakir insanların seks işçiliğine sürüklenmeleri ve olimpiyatlar sayesinde daha düzgün bir hayata kavuşabilme hayallerini konu alıyoruz.

Hikayemizin kahramanı Juliana, yani müşterileri arasında bilinen ismiyle Bruna...

Juliana henüz 23 yaşında, Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde yaşayan bir seks işçisi. Brezilya'nın fakirliğinden, gettolarından çıkmış ve sadece güzel bir hayat yaşama hayalleri kuran genç bir kadın.

O ve onun gibi binlerce seks işçisi olimpiyatları kendileri için büyük bir şans olarak görüyorlar.

Brezilya'da seks işçiliği legal ve yaklaşık 12000 seks işçisi olimpiyatlar için Rio'ya gelen 400000 kişiye hizmet vermiş.

"İnsanlar buraya olimpiyat altını için geliyor..."

İnsanların Rio'ya olimpiyat altını için geldiğini söyleyen Juliana kendisinin de hedefinin cebine bir "olimpiyat altını" koymak olduğunu söylüyor. Yani olimpiyatları iyi para kazanabilmek için bir fırsat olarak görüyor.

Hayaller... Hayatlar...

Juliana gibi binlerce diğer seks işçisi de olimpiyatları, bu kaderlerini değiştirebilecekleri bir fırsat olarak nitelendirmiş. Seks işçisi olarak çalışan kadınların bir çoğu para kazanmanın yanı sıra onları bu hayattan çekip çıkartabilecek zengin sevgili ya da eş bulabilmeyi hayal ediyor. Özellikle Juliana onun hayallerinin gerçekleşmesini sağlayıp yaşadığı yerden onu alıp götürebilecek bir olimpik sporcuyla tanışabilmenin hayaliyle yanıp tutuşuyor.

Brezilya'da seks işçiliği kabul gören bir meslek.

Brezilya'da fakirlik öyle boyutlara ulaşmış durumda ki seks işçiliği halk tarafından kabul gören bir meslek haline gelmiş. Birçok kadın seks işçiliği yapıyor. Bunun sebebi ise tüm kötü ekonomik koşullar arasında kazanılan kolay ve hızlı para.

Haftada 3 geceden haftanın her gününe...

Juliana normalde haftanın 3 gecesi müşterilerine randevu vermekteymiş fakat olimpiyatlar sırasında her gün çalışmak istediğini söylüyor. Bunun sebebi ise hem yabancı müşterilerinden daha iyi para kazanıyor olması hem de hayalini kurduğu eşi bulabilmek için kendine daha çok fırsat yaratacak olması.

Günde 4 randevu...

Juliana verdiği röportajda, günde 4 müşterisiyle randevulaştığını olimpiyatlar boyunca haftanın her günü çalışmak istemesi dolayısıyla işinin epeyce zorlaşacağını ama yine de bu süre zarfında bu tempoyla çalışmaya devam edeceğini söylüyor.

Yabancı müşteriler için yaklaşık 130 dolar.

Juliana bir saatlik randevu için yabancı müşterilerinden 130 dolar talep ediyor. Yerli müşterileri için ise bu fiyat daha düşük. Bugüne kadar tek seferde kazandığı en büyük miktar ise 2000 dolar olmuş. Yabancı bir müşterisiyle tüm gece için 2000 dolar karşılığında anlaşmış.

"Ailem beni hala güzellik salonunda çalışıyorum sanıyor."

Juliana'nın Rio'nun kuzey kesminde yaşayan ailesi Julia'nın hala bir güzellik salonunda çalıştığını düşünüyor. Fakat Juliana yaptığı işten rahatsız olmadığını söylüyor ve şöyle devam ediyor: "Yaptığım işi seviyorum. Evim, arabam, bilgisayarım, cep telefonum var. Bu işi yapmasam sadece bir telefona sahip olabilirdim."

"Müşterilerim bana konuşmam için para ödemiyor."

Juliana her ne kadar yabancı müşterileriyle randevulaşmayı daha çok sevse de bozuk İngilizcesini problem etmediğini söylüyor. Çünkü kendi söylemine göre müşterileri ona konuşması için para ödemiyor. Ancak bunun yanında Juliana bir yandan İngilizce dersleri almayı da ihmal etmiyor. Çünkü hayallerinden biri de dünyayı dolaşabilmek.

Facebook, Tinder, çeşitli reklamlar ve telefon.

Juliana müşterileriyle bu 4 kanal üzerinde irtibata geçiyor. Sosyal medya ve internetin kullanımının yaygınlaşması onun da işlerini bir nebze olsun kolaylaştırmış.

Tehlikeler pek de umrunda değil.

Juliana tanımadığı insanlardan gelecek olan tehlikeleri pek de umursamıyor. Ona göre yabancı müşterileri hiç de tehlikeli değil. Tehlikeli olanlar yerli müşteriler. Yabancıların sadece belli fantezileri olduğunu ve bunların dışında pek de bir talepleri olmadığını söylüyor. Dolayısıyla onlara karşı çok daha az temkinli davranıyor.

Ancak yine de tedbiri tam olarak elden bırakmış değil.

Juliana randevulaştığı müşterilerinin kimliklerini, telefonlarını ve buluşacakları adresi baba figürü yerine koyduğu bazı erkek arkadaşlarına bildiriyor. Özellikle ödeme konusunda sıkıntı çıkaran müşterilere karşı bu tedbiri almak zorunda olduğunu söylüyor.

"Zika virüsü abartılıyor."

Juliana'ya göre tüm dünyanın gündemine oturan hatta olimpiyatların ertelenmesi konusunu bile tartıştıran Zika virüsü abartılıyor. Zaten müşterilerinin prezervatif kullanmasının şart olduğunu bunun da işin bir parçası olduğunu söylüyor.

Britanyalılar, Almanlar, İtalyanlar ve Amerikanlar...

Juliana'nın müşterileri arasında en çok bu ülkelerin erkekleri mevcut. Olimpiyatlar sırasında da yine en çok bu ülkelerin erkekleriyle randevulaşmış.

Tek istediği "Pretty Woman" olabilmek.

En başında da belirttiği gibi Juliana'nın tek istediği Julia Roberts ve Richard Gere'nin başrollerini paylaştığı "Pretty Woman" filmindeki Vivian Vard olabilmek. Filmi izlemeyenler için filmin konusundan kısaca bahsedelim. Film zengin bir iş adamının bir hayat kadınına aşık olmasını konu alıyor.

Juliana'nın bir gün hayallerini gerçekleştirebilmesi dileğiyle...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
arsen-lupen2

Şimdi bu kadını aşağılayanlar, Johnny sins i göklere çıkaranlar değil mi?

burakadvan1

hayatta böyle değil mi kız yaptımı orospu, erkek yaptımı helal olsun aslanım.. bu dünyanın her yerinde böyle maalesef

olala

Kadınların tamamı istese evi arabası ve telefonu olabileceğini biliyor ancak telefonla idare ediyor erkekler de bu nedenle diğer kadınları evlilik için tercih ediyor. Hayat kadınlarına hep üzülmüşümdür ama bunun üzülüncek bi yanı yok bu bir tercih ve bu tercihten dolayı dram yaşıyor gibi bi hali de yok.

burakadvan1

işte anca filmlerde oluyor be ablacım o hikayeler :))

kissmisspeace

onedio ya neden konu olmuş anlayamadığım başlık.

ericclaptonunlaylasi

Neye göre ahlak kime göre ahlak herkes sizin kurallarınıza uymak zorunda değil

Görüş Bildir