Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Olağanüstü İkon, Atanamayan Tanrıça: Audrey Hepburn'ün Koleksiyonu Açık Artırmaya Çıkıyor!

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Tüm zamanların en şahane kadınlarından, en olağanüstü ikonlarından biri: Audrey Hepburn

Sevilen yıldızın kişisel koleksiyonu Londra'da, Christie's tarafından açık artırmaya çıkıyor. Hepburn'ün oğulları Sean Ferrer ve Luca Dotti'ye bıraktığı bu koleksiyon 500 parçadan oluşmakla beraber Audrey Hepburn'ün ünlü elbiselerinden film senaryolarına kadar uzanıyor.

Atanamayan Tanrıça'nın kişisel koleksiyonuna biraz yakından bakalım...

Tüm zamanlarından en olağanüstü ikonlarından biri: Audrey Hepburn! ❤️

Tepeden tırnağa şahanelik, tepeden tırnağa zarafet...

Birçoğumuz filmlerini defalarca izlemimize rağmen her seferinde aynı şekilde büyülenmeye devam ederken ünlü ikonun yıllara damgasını vurmuş stili, bugün hâlâ ilham olmaya devam ediyor.

Audrey Hepburn'ün oğulları Sean Ferrer ve Luca Dotti'ye bıraktığı 500 parçalık kişisel koleksiyonu ilk kez Londra'da açık artırmaya çıkıyor.

Christie's tarafından gerçekleştirilecek bu açık artırma film senaryolarından kıyafetlerine, fotoğraflarına kadar Hepburn'ün birçok kişisel parçasını içeriyor.

Onlardan biri tahmini değeri 60.000 - 90.000 £ arası, yani 287.496 - 431.244 TL olan Hepburn'ün kişisel olarak üzerinde çalıştığı Breakfast at Tiffany's filminin senaryosu.

Hepburn'ün, 1966 yılında, "How to Steal a Million" filminde giydiği ikonikleşmiş siyah dantel elbisesi de açık artırmaya çıkacak parçalardan biri.

Ünlü ikonun stilini yansıtan parçalardan biri olan Burberry marka trençkot da tahmini 6.000 - 9.000 £'luk değeriyle satışa çıkıyor.

28.749,60 - 43.124,40 TL

1967 yapımlı "Two For The Road" filminde giydiği Givenchy marka ipek elbise.

Hepburn'ün 1959 yapımlı "The Nun's Story" filminin galasında taktığı zarif taç! 😍

Tahmin edileceği üzere bunun değeri bir hayli yüksektir...😅

Bunun kişisel koleksiyon olduğunu söylemiştik! Ünlü yıldızın 1952 yılında James Hanson'la gerçekleşmeyen düğünü için yapılan özel gelinliği de bu koleksiyonda.

Hepburn'ün 400 - 600 £ arası tahmini değerinde, nostalji kokan diskli telefonu.

1.916,64 - 2.874,96 TL

Atanamayan Tanrıçamızın kuğu gibi boynunda sıkça gördüğümüz sahte inci gerdanlığı da açık artırmada yerini alacak parçalardan.

Tahmini değeri ise 300 - 500 £ arası. 

Yani 1.437,48 - 2.395,80 TL

Koleksiyondaki büyüleyici elbiselerden biri, Audrey Hepburn'ün 1956 yılında "Love in the Afternoon" filminde giydiği Givenchy imzalı bu elbise.

Vogue dergisinin fotoğraf çekiminde kullandığı yeşil kadife başlık da 500 parçalık koleksiyonun nadide ikonik parçalarından biri.

Bugün moda ikonu anlayışı epey değişip bambaşka bir hal alsa da, Audrey Hepburn eşsiz stili ve tüm zarafetiyle her zaman en büyüleyici ikonlardan biri olacak! 😍 ❤️ 💐

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
deniz-gurur

kadınlar zerafet kokuyor bizimkilerde ucuzluk...

lavin-kuntal

dantelli siyah elbise MÜKEMMEL😍😍

ilker-ilerler

Güzeeeel. Evi satıp giricem müzayedeye.

pelin.ercn

Bu kadın neden bu kadar mükemmel?

faffa

Kadınların kadınlıklarından utanmadığı yıllardı, ah ne güzel yıllarmış, ne zarifmiş o güzel elbiseler...

Görüş Bildir