Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Okuyunca İnanmakta Zorlanacaksınız! Dizi ve Filmlerde Yaşansa Bile Abartı Gelecek 12 Gerçek Olay

1.8bPAYLAŞIM

Sıcak yaz gecelerinde aramızda sarhoş arıların uçabileceğini biliyor muydunuz? Ya yediğiniz bir balık sayesinde halüsinasyonlar görebileceğinizi? Daha fazlası için bizimle kalın...

1. Bu balık türü yenildiği zaman korkunç halüsinasyonlara maruz bırakabilir.

Salema porgy türündeki balığı yemek, insan vücudunda LSD etkisi bırakabiliyor, bu da 36 saat boyunca halüsinasyon görebileceğiniz anlamına geliyor. Klinik Zehir Bilimi dergisine göre, bu balığı tüketen insanlar işitsel (çığlıklar vb.) ve görsel halüsinasyonlara maruz kalmışlar. Akdeniz ülkelerinde fazlaca tüketilen bu balığı yiyenlerden bir kişi, az kalsın araba kazası yapıyormuş çünkü gördüğü halüsinasyona göre arabasının etrafını dev örümcekler sarmış.

2. 1140 yılındaki zorlu bir kuşatma sırasında insanlar kaleyi teslim etmemek konusunda uzun süre direndiği için asabı bozulan Alman İmparator III. Conrad, şehirde yaşayan tüm insanları idama mahkum etmiş.

Ancak kadınları affetmiş ve sırtlarında taşıyabildikleri kadar değerli eşyalarını alarak şehri terk etmelerini söylemiş. Bunu duyan kadınlar da kocalarını sırtlanmışlar. Bu durumla karşılaşan İmparator da kadınların kurnazlığı ve eşlerine olan sevgilerini öve öve bitirememiş ve onları affetmiş.

3. Geçmişte insanlar parklar yerine mezarlıklarda vakit geçirirlermiş.

19. yüzyıl Amerika'sında ve Avrupa'sında çok fazla park olmadığı için insanlar boş vakitlerini mezarlıklarda geçirmekten hoşlanırlarmış. O zamanlarda bir kadının bir mezar taşına yaslanarak kitap okumasını görmek hiç de olağan dışı sayılmazmış.

4. Amerika'da, kıyamet gününden sonra nasıl yeni topluluklar kurulabileceğini öğreten, 8 ayrı dilde yazılmış bir anıt var.

Georgia eyaletinde, 1980 yılında inşa edilmiş dev bir granit anıt bulunmakta ve üzerinde 8 ayrı dilde (İngilizce, İspanyolca, Svahilice, Hintçe, İbranice, Arapça, Çince ve Rusça) kıyamet sonrasında yeniden nasıl toplumların oluşturulabileceği anlatılıyor.

5. Ünlü Sherlock Holmes yapıtlarında 100'den fazla cinayet çözen Sir Arthur Conan Doyle, gerçek hayatta da 2 cinayet vakasını çözmüş.

Sherlock Holmes hikayeleriyle büyük beğeni ve ün kazanan Doyle, bir süre sonra ''Lütfen bu cinayeti çözmemize yardım et'' şeklinde mektuplar alır olmuş. Gelen vakalardan sadece bir tanesi onun ilgisini çekmiş. 

1906 yılında George Edalji ismindeki adama, bir sığır sürüsünü katlettiği yönünde iftira atılmış. Doyle da adamı aklamak için harekete geçmiş ve Edalji'nin ismini temize çıkarması sadece birkaç saatini almış.

6. İnsan başına düşen suç oranının en yüksek olduğu yer Vatikan. (Kişi başına 1.5 suç)

Ne var ki bu suçlardan çoğu turistler ve hacılar tarafından işlenen ufak hırsızlık suçları. Bu oranın yüksek olma sebebi de muhtemelen şehirde bir hapishane olmaması ve oldukça az sayıda polis memuru bulunması.

7. Hamburg'da sokağa işeyenler kendi cezalarını kendileri veriyor.

Hamburg belediyesi çalışanları sarhoş olan insanların sokaklara işemesinden bıkmış durumda. Bu yüzden duvarları, işeyen kişinin idrarı kendisine sıçrayacak şekilde tasarlamışlar ve duvarlarda uyarı yazıları da bulunmuyor. Sarhoşlar derslerini zor yoldan öğreniyorlar, veya ıslak yoldan. 😂😂😂

8. Reykjavik'te aileler alışveriş yaparken marketin dışında ve soğukta bebeklerini bebek arabasında bırakıyorlar.

Başka ülkelerdeki insanlar bunu sorumluluk sahibi olmayan bir davranış olarak algılayabilirler ancak İzlanda'da öyle değil. Çünkü giysileri soğuğa dayanıklıymış ve dışarıda kalan bebekler temiz hava alabilirlermiş. (??) Ayrıca İzlanda'da suç oranı da çok düşük olduğu için bebeklerin kaçırılma riskini de düşünmelerine gerek kalmıyormuş ailelerin.

9. Hollanda'da bütün trenler 2017 yılından itibaren rüzgar enerjisi ile çalışıyor.

Trenler günde 5,500 sefer yapıyor ve ortalama 600,000 yolcu taşıyorlar. ''Rüzgar trenleri'' saatte ortalama 120 km hız yapıyor ve hava kirliliği veya gürültü gibi problemler de söz konusu değil.

10. 1897'de 3 İsveçli Kuzey Kutbu'nun en uç noktasına yolculuk yapan ilk kişiler olmak istemişler ve bir balona binerek bunu yapmayı ummuşlar ancak 65 saat sonra gerçekleşen kaza buna engel olmuş.

Hızla hidrojen kaybeden balon buza çakılmış ve enkaz 33 yıl sonra keşfedilmiş. Üçlü, kazadan sağ çıkmayı başarmış ve kurtarılana kadar geçen bir haftada kutup ayılarını avlayarak hayatta kalmayı başarmışlar.

11. Avrupa'da bazı bölgelerde Noel zamanı kaçak yoldan çam ağaçlarının kesilmesinin önlenmesi adına yetkililer tarafından ağaçlara tilki çişi püskürtülüyormuş. Evet, tarafından.

Tilki idrarı donduğu için soğuk havada görünmesi veya koklanması söz konusu değilmiş ancak ağaç kesildiğinde yavaş yavaş çözüldüğünden iğrenç ve dayanılmaz bir koku ortaya çıkıyormuş.

12. Sıcak yaz gecelerinde etrafta sarhoş arılar görmeniz oldukça mümkün.

Yaz aylarında hava çok sıcak olduğu için, arıların konduğu çiçeklerin içindeki özler mayalanıyormuş. Mayalanmış çiçek özünün tadını alan arılar da sarhoş oluyormuş.Bu koşullarda arılar yalpalayarak uçuyormuş ve kovanlarına giden yolu da unutabiliyorlarmış.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

gerizekalılar kıyamet sonrasında hayatta kalınacagına kendilerini inandırmışlar..o zaman kıyametin anlamı ne?!..

elanonimo

herkesin inandığı şey farklı. onlar kıyamet sonrası hayatta kalınacağına inanıyor. sende daha önce gitmediğin ve görmediğin bir yerin varlığına inanıyorsun. aranızda hiçbir fark yok.

nukleerbaslikliterlik

#9 da Rüzgar trenleri deyince sanki trenler seyir halindeyken rüzgar enerjisini kullanarak gidiyor gibi anladım ama galiba durum farklı. Elektrikli trenlere verilecek olan elektriğin kaynağı Rüzgar enerjisi olacakmış. İçerik güzel olmuş bu arada.

birinci-tekil-birey

Sarpaları atmamak gerek demek ki... Ayrıca kafası güzel arılar "Aga çektim iğneyi geçen, yer misin yemez misin" :)

ogulcan-turkyilmaz

#1 sarpa balığı izmir foçada bol bol var halüsinasyonlara sebep olmuyo

kare-as

Amerika'da ki kıyamet anıtında Türkçe ne yapılacağı yazmadığından, kıyamet sonrasında da bizde bir değişiklik olmayacak demek ki???

Görüş Bildir