Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Okuyan İnsanı Delirttiği İddia Edilen, Kadim Tarihin En Tehlikeli Büyü Kitabı: Necronomicon

-
Abone ol

Pek çok kitap hakkında duymuşsunuzdur bu tanımları aslında, değil mi?

“Okuyanın ruh sağlığını etkileyen, doğaüstü güçlerin anlatıldığı, büyü ve diğer varlıklarla alakalı ilginç bilgilerin olduğu kitap!” tanımıyla birçok kitabı duymuşsunuzdur mutlaka.

Peki, ya bir kitap bu yazılanları gerçekleştirme kudretine gerçekten sahipse?

Necronomicon, El Hazret isimli Arap bir gezgin tarafından M.S. 700’lü yıllarda Şam’da yazıldı.

Kitabın orijinali hiçbir zaman bulunamasa da şu an belli bir kısmının yazılı olduğu hali piyasada dolaşmaktadır.

Kitabın ünü ise gerçekten ürkütücü detaylar barındırmasından gelir.

Kitap gerçek bir büyü kitabı olarak kabul ediliyor.

Arabın Kitabı, Ölülerin Çağrı Kitabı, Ölü İsimlerin Kitabı, Çıldırtan Kitap gibi farklı isimlerle anılan kitabın insanlara korkunç fikirler aşıladığı, karanlık gerçekleri ile okuyanları deliliğe ve hatta ölüme götürdüğüne inanılıyor.

İçeriği de oldukça ilginç ve korkutucu detaylarla dolu bu kitabın.

El Hazret’in, yıllarca çöllerde aranıp, çok eski günlükleri bulması ve delirmesinden sonra kötü ruhlarla karşılaşmasını, insanların yeryüzüne gelmesinden önce yaşanan azothoth dönemini, ruhlar alemiyle nasıl iletişim kurulacağını ve ölülerin nasıl harekete geçirileceğini anlatır.

Peki ne var bu korkunç kitabın içinde, ne anlatılıyor?

insanveevren.wordpress.com

-Tufan öncesiyle ilgili inanılmaz gerçekler vardır. El Hazret kaybolmuş geçmişin iç yüzünü anlatırken, Tevrat´daki “Yaradılış” bölümüyle, mitolojik kaynaklar arasında kesin benzerlikler olmasına rağmen Tevrat bunları gizlemekte, bugüne kadar yapılan çeviriler ise kutsal kitabın aslından çok uzak. Geniş ayrıntılarla geçmişin ve dinlerin kaynağının iç yüzü anlatılıyor.

- İnsan ırkı, dünyadan önce başka bir yerdeydi. Buna başka kürelerden gelme denmekte. Neo-Platonist inançlara göre anlatılan dünya benzeri yıldızlarda kendilerine özgün yaşam formları bulunmaktadır. Bu yaşam biçimlerinin özellikleri kozmik hiyerarşinin evrim çizgisiyle belirlenirler.

- Özel zamanların belirlenmesiyle ve özel semboller kullanılarak, eskilerle ilişki kurulabilir ve onlardan istenilen kozmik bilgiler alınabilir, o zaman geçmişe ve geleceğe hakim olmak mümkündür ama bu tehlikeli bir yoldur çünkü insan taşıyabileceği bilgiyi edinmeli ve bunun farkında olmalıdır.

Bu ilginç bilgilerin yanında Nostradamus'un ünlü "Yüzlükler" inin ilk iki dörtlüğünde anlattığı metodunun kaynağı uzmanlara göre Necronomicon'dan alınmıştır.

Necronomicon’da geleceği görmenin yollarını da anlatıldığı için Nostradamus’un geleceği görebilmesinin bu sayede olduğu iddia ediliyor.

Nostradamus’un yazdığı ilk iki dörtlük şöyle:

Gece yarısı, gizli odamda yalnız çalışırken, otururum üç ayaklı pirinç sehpada. Küçük bir ışık gelir, insansız yerden. Düşüncemi aydınlatır, talihimin boş yere olduğuna inanmıyorum. 

Asa ellerimin arasında, konuşulur Branches ortamında, su hareketleniyor, limbe eteğinden ayağa, büyük bir korku, içten bir ses, farklı bir titreme, ilahi ışık kutsal haber artık yanımdadır. 

Kitabın okuyanları nasıl çıldırttığı konusuna gelecek olursak eğer…

Necronomicon’un çıldırtması olayı da bildiğimiz delirmelerden biraz farklı. Bildiğimiz, inandığımız her şeyi reddetmesi ve gerçeklerin çok farklı ve belki de çok acımasız olması yüzünden okuyanlar şoka giriyor ve zihinlerine hapsoluyorlar.

Ürkütücü gerçeklerle dolu olan bu kitabın şu an için farklı farklı, onlarca kopyası piyasada dolaşmaktadır.

smg.photobucket.com

Bir iddiaya göre ise, Papalık tarafından yasaklanmış olan kitabın Vatikan’da saklandığı ve bir kopyasının da İngiliz Müzesi’nde saklı tutulduğu söylenmektedir.

Bazı kaynaklar ise Adolf Hitler'in okült ilgisi sonucunda kitabın bir kopyasını ele geçirdiğini belirtiyorlar.

Son olarak kitabın yazarı Çılgın Arap der ki;

eksisozluk.com

Bu gizli sayfalar Babil yapılmadan önce eski inanışa tapan rahiplere aittir, ve kendi dillerinde yazılmıştır, fakat ben kendi ülkemin altın diline çevirdim ki herkes anlasın. Ben bu yazıyı artık olmayan Ur'un 7 efsanevi şehri bölgesinde dolaşırken karşılaştım, ve Tanrılar arasında zamandan önce olan savaşlarını anlatıyordu. Ve rahiplerin gördüğü korku ve çirkinlik burada anlatılıyor, ve onların nedenleri, ve onların doğaları, ve özleri, ve çizgilerin sayıları kutsaldı, ve kelimeler kutsaldı, ve şeytani kişiler için en iyi etkilemeydi. Ve doğal olarak o kentin büyücüleri bunları parşömenlere, vazolara, veya havaya yazdılar, ve böylece Tanrılar verilen sözün kelimelerini hatırlayabilecekler.

Bu kelimelere kulak verin ve hatırlayın! Çünkü hatırlamak en önemli ve en etkili büyüdür, geçmişi hatırlayabilen olmak ve gelecek olan şeyleri hatırlayabilen olmak aynıdır. Ve bu yazıyı hazır olmayana göstermeyin, çılgınlık yaratır, insanda ve hayvanda…

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Dio Banner
ilker-olcay

Bu kitap H.P Lovecraft'ın Cthulhu mitosu ve diğer eserlerini beslemek için kurguladığı, kendi uydurduğu bir kitap, sanki gerçekte tarih öncesinde yazılmış gibi anlatılmış. Muhtemelen bazı alman sümerologların yazdığı, nuh tufanı öncesi dünyaya gelen ve yüzbinlerce sene yaşayabilen varlıklarla ilgili kaynaklardan esinlenmiş olabilir. Yakın geçmişte; homo erectusun 450 bin yıl önce genleriyle oynandığı, homo sapiensin homo erectus ve nibiru adlı bir gezegenden gelen bu varlıkların ortak genlerini içeren bir tür olduğu konusunda teoriler içeren zecharia sitchin ve diğer bzı yazarlar tarafından kitaplar yazıldı.

yilmaz-onal

evil dead filmindeki ünlü kitap

Gizli Kullanıcı

Necronomicon gerçek değildir, H. P. Lovecraft'ın hikayelerinde geçen kurgusal bir kitaptır. Bir çok kişi bu kitabı yazanın deli arap abdul alhazred olduğuna inanmaktadır. Abdul, hikayeler içerisinde geçen bir karakterdir, kitap gerçek olarak elle tutulur bir şekilde ortaya çıkmamıştır.

sane

kaynak lütfen

erol-uygun1

çorbanın suyu bol olsun

erol-uygun1

kelin ilacı olsaydı başına sürerdi.o kadar böyyük bir kitap ki,lanetli yahudi,emellerine istediği gibi ulaşabilir di.çookk eskiden beri büyü ve benzeri işler varmışş tamam da hak geldi batıl zail oldu

Görüş Bildir