Okurken 'Dünyada Ne Kahraman İnsanlar Var' Deyip Yüreğinizin Isındığını Hissedeceğiniz 22 Mini Öykü

6.8bPAYLAŞIM

Dünyada güzel şeyler de oluyor dedirtecek mis gibi anları sizler için derledik. Ara ara dönüp okuyun ve yüreğinizi ısıtın!

Kaynak: https://thechive.com/2020/02/10/3199209/

1. "Arka plandaki babam, oğlunun baba olmasını sevinçle izliyor."

-siredwardh

2. "İsim: Doreen, Yaş: 85, Gençlere tavsiyem: Herkese merhametli davranın. Onların da bir geçmişi var."

3. "Bu ay eşim ile birlikte evlat edindiğimiz iki muhteşem kız kardeş."

-anyoldusernameetcetc

4. "Bugün akülü tekerlekli sandalyemdeki ilk günümdü. 2 yıldır eve kapalı kaldıktan sonra, ilk adımlarımı atıyorum. Bağımsızlığa doğru tekerleklerimi döndürüyorum."

-gwanbigupyaself

5. "5 yaşındaki çocuğumuzu garajın içinde otururken buldum. Kapı açıktı, orada oturmuş yağmura bakıyordu. Şimdi ben de yanında oturuyorum... Hayat biraz beklesin... Oğlumla yağmuru izliyorum."

6. "Kuzenimde çok nadir görülen bir gelişim bozukluğu var. Dün akşam ilk kez biriyle çıktı ve dansa gitti. Bakın ne kadar mutlu."

-booanna

7. "Anoreksi hastalığını yendikten sonra, kendi süper kahramanım oluyorum artık."

-andrewg06

8. "Bu adam bir köprünün altına yaşamaya çalışıyordu..."

"Geçici olarak yanıma yardımcı olarak aldığım bu genç adam, 7 ay öncesine kadar bir köprünün altında kıyafetleri bile olmadan yaşamaya çalışıyordu. Bir gün bile işe gelmemezlik yapmadı, hiçbir gün geç kalmadı, hiç şikayet etmedi, ailesi ile ilişkilerini düzeltti, araba aldı, artık kıyafetleri de var ve resmi olarak sosyal güvenceyle bizimle çalışıyor. Harika bir birey ve bir insan. Tanrı iyidir."

9. "Babam Avustralya'da ve çiftliğine düşen yağmuru böyle kutluyor."

-jesschaps2

10. "Erkek kardeşim, babamın biz çocukken çektiği videoları bir bir uğraşıp dijitale çevirmiş. Babam şimdi 90 yaşında ve demans hastalığı var ama bugün hepsini tekrar yaşama fırsatı buldu."

-dontexpect2much

11. "Bu veterinerin köpeği, gelen hasta köpekleri rahatlatmak ve destek olmak için onlarla vakit geçiriyor."

12. "Dedem ölmeden birkaç saat önce, torunun oğlunun yüzüne bir gülücük kondurdu."

-gerbetta33

13. "Tatildeyken, 10 yaşındaki kızım birlikte plajda yürümek istedi. Çok güzel bir kitabın ortasındaydım ve istemeyerek de olsa onunla gittim. O plajda, hayatımın en iyi fotoğrafını çektim, hala gülümserim bu hatıraya."

-cryptohermes

14. "Dedem ilk gününden beri Chiefs taraftarıdır...

"1970 yılında bir çift çorap almış ve takım Super Bowl'u alana dek giymemek için yemin etmiş. Ne yazık ki, onun bunu görme fırsatı olmadı ama kardeşim ve ben onun şerefine bu çorapları giydik. Seviyoruz seni Tuzlu."

15. "Kız kardeşim 14 yaşındayken bir beyin tümörü sonucu görme duyusunu kaybetti. Disney'de dilek tut perisi ona öyle iyi davrandı ki... Elbisesinin her yerine ve tacına dokunmasına izin verdi. Onunla zaman geçirdi ve etraftaki tüm renkleri ona anlattı."

-gatorbait9011

16. "Hollanda'da bulunan Dilek Tut Vakfı, insanların son dileklerini yerine getirmelerine yardımcı oluyor. Bu yaşlı kadın ise onlar sayesinde Rijksmuseum'daki en sevdiği tabloya doya doya baktı."

-edfrkw

17. "Bu hanımefendi tuvalette bana şöyle dedi; "Ben de eskiden kız arkadaşlarım ile giyinip süslenip dışarı çıkardım, o günleri özlüyorum..."

"Ben de ona dedim ki, neden özlüyorsun ki? Bak hepimiz dışarı çıkmışız ve eğleniyoruz değil mi? Sonuç olarak, yepyeni arkadaşlar edindik."

18. "Bu iki haftalık köpek yavrusunu eve getirmiştim, o geceyi çıkarır mı diye şüphe ediyordum. Bugün onu sahiplendim."

-excusemytits

19. "Filipinler'de Kobe ve kızı Gibi için bir gecede yapılan duvar resmi."

-lordkelvin13

20. "Evin annesi hipoglisemi teşhisi ile hastaneye kaldırılınca, bu iki polis evde kalıp 5 çocuk için yemek yapıp sonra da bulaşıkları yıkamışlar. Saygıyla eğiliyorum."

-dr_rabb1t

21. "Bu efsane soykırımdan sağ çıkmış, 5 yılını çeşitli toplama kamplarında geçirmiş. Özgürlüğüne kavuştuktan sonra, Amerika'ya kaçmış ve iki ayrı savaşta savaşmış. Sonra da doktor olup hayat kurtarmaya başlamış. Gerçek bir kahraman."

-stocksandocean

22. "Yaşadığım yerde 6 yaşında bir kız, Avustralya'daki orman yangınları için bir limonata tezgahı açtı. Tüm mahallenin tepkisi ise tam da şöyle oldu."

-scorchednickel

23. "Bu kravatı babam için 1. sınıftayken yapmıştım. 11 yıl sonra mezuniyetimde onu taktı."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ahmet.burma.9

Hepsi birbirinden güzel. Favorim ise 20 numara. Kelimelerle anlatılamayacak bir incelik.

corpse-bride

#3 tekı boncukları yerım ya cok tatlılar

mahirrihamahirriha

Hayat güzeldir be abi. Acısıyla tatlısıyla. Hayat her şeye rağmen yaşamaya değer.

Görüş Bildir