Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Okullarda Eğitimi Verilmesi Gereken 10 Şey

-

Eğitim hayatı boyunca ama faydalı ama faydasız çok şey öğrendik her gün de yeni şeyler öğrenmeye devam ediyoruz. Her sene başka bir eğitim müfredatı olsa da ne yazık ki okullar iş hayatına ve gerçek hayata hazırlamak için yetersiz. Aşağıdakilerden bazıları komik bazıları ise duyarsız yanlarımıza bir sesleniş. Eminim daha almamız gereken çok eğitim vardır. Bunları da yorumlarda yazarsanız sevinirim.

1. Hayvan sevgisi.

Hayvanlara iyilik yap demiyorum, en azından kötülük yapma.

2. Tuvalet kullanma eğitimi.

Kurumsal firmada çalışanlar bile tuvaleti kullanmayı bilmiyor ne yazık ki. Halbuki orada sifon diye bir şey var. Ve delik kapağa işemeyecek kadar kadar büyük.

3. Kadının sadece anne abla olarak değil birey olarak önemli olduğu.

Sokakta yürümenin zor olduğu bir ülke olmaktan da ileri boyutlara geçti ne yazık ki. Kadınlar öldürülüyor hem de çocuklarının babaları tarafından, sevgilileri tarafından. Bunda komik bir şey yok ne yazık ki sayın okur kusura bakma.

4. Yemek yeme eğitimi.

Aslında bunu öğreten çok kurum var ama biz ısrarla aynı kafadayız. Yalab şılab yiyenler bir zahmet.

5. Ölüm ve acılar üzerinden siyaset yapmama eğitimi.

Truva'yı izleyenler bilirler; büyük bir kapışmadan sonra savaşa ara verilir. Bu arada her iki taraf da cenazelerini alır ve merasim yapar. Biz ise ne yazık ki oh olmuş diyen kişilere, ölü sayısı yarıştıranlara dönüşüyoruz. Çocuklarımız önce insanlık dersi alsınlar da bari ilerde bu durumdan kurtulalım.

6. Deodorant kullanmanın gerekliliği.

Yahu 5TL, 6TL gözünüzü seveyim deodorant alın. Ozonda açtığı deliği ben kapatıcam söz.

7. Temiz olma, düzenli duş alma eğitimi.

Deodorant da kapatmayabilir o kokuyu. Minibüste yanında oturanın suçu ne?

8. Sosyal medyanın gerçek hayatta çoğu zaman etkili olmadığı.

Mesela şunun şöyle olmasına hayır diyenler sayfasını beğenmekle yetinmeyip o şeye hayır demeliyiz. Sosyal medya tatmin değil hareket noktası olmalı.

9. İş hayatının okuldan farklı olduğu.

Canım ne güzel okudun iki ay iş aradın, bir sürü mülakata girdin ve artık işe girdin sorun yok sanıyorsun ama cıks! Asıl mücadele işe başlayınca başlıyor. Normal görünen insanların nasıl kuyu kazabileceğini öğreniyorsun.

10. Köpek, eşek ve hayvan gibi sözcüklerin hakaret olmadığı.

Siz o köpeğin tırnağı olamazsınız hıh!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
benimadm13

Sadece Katılıyorum 👏👏👏👏👏 ( diycek şey bulamadım çok doğru )

a.karzekoglu

adamlar daha tuvalet yaparken pipileriyle hedef alamıyolar etrafa sıçratıyolar sonra da çocuk falan yapıyolar. garip valla.

zeynep.demirel.7370013

ne demek ozonda açtığı deliği sen kapatıcaksın ? sana da doğa ve atmosfer duyarlılığı eğitimi verilmeli. Roll-on diye bir şey var hatırlatayım

agartan

En önemlisi gün sonunda okul çıkışını öğrenmeleri gerek aynen büyüklerin camiden çıkmayı öğrenemedikleri gibi..herseyın zorunlu görüldügü,korkuyla isteksizce yapıldıgı ülke ve baskaları için yasanan bonus hayatlar..

gunes-yalin-kara

hayvanı sevmeyen insanı nasıl sever ?

Başlıklar

Sosyal Medyaannekadınlar
Görüş Bildir