Görüş Bildir
Haberler
Okullar Kapanacak Mı, Yüz Yüze Eğitim Devam Edecek Mi? Bakandan Okullar Hakkında Flaş Açıklama

Okullar Kapanacak Mı, Yüz Yüze Eğitim Devam Edecek Mi? Bakandan Okullar Hakkında Flaş Açıklama

Son günlerde tekrardan artan koranavirüs vakalarıyla birlikte öğrenci ve öğrenci velileri yüz yüze eğitimin devam edip etmeyeceğini araştırıyor. Pandemi nedeniyle uzun süre kapalı olan okullar, 1 Mart’ta başlayan normalleşeme adımlarıyla birlikte yeniden açılmış ve birçok kademedeki öğrenci haftada iki gün yüz yüze eğitime geçmişti. Peki, okullar yine kapacak mı? Yaz tatili ne zaman başlayacak? İşte tüm detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Okullar Kapanacak Mı, Yüz Yüze Eğitim Devam Edecek Mi?

Okullar Kapanacak Mı, Yüz Yüze Eğitim Devam Edecek Mi?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı yazılı açıklama şöyle:

Bu kapsamda tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitim daha önce açıklandığı şekilde devam edecektir.

Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflar ile lise hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıflarda yüz yüze ve uzaktan eğitime geçiş, risk durumu haritasına bağlı olarak valilikler koordinasyonundaki İl Hıfzısıhha Kurulu kararları doğrultusunda il bazlı olarak uygulanacaktır.

Özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okul ve sınıfları ülke genelinde tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edilecektir.

Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki eğitim kurumlarında mevcut kararlar uygulanmaya devam edecektir.

8. ve 12. sınıflar ile mezunlara yönelik düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile takviye kurslarına cumartesi ve pazar günleri de dâhil devam edilecektir.

Okullardaki sınav uygulamaları ise açıklanan takvim doğrultusunda devam edecektir.

Yüz yüze eğitime katılım veli rızasına bağlı olarak gerçekleştirilecektir.'

Yaz Tatili Ne Zaman Başlayacak? Karneler Ne Zaman Verilecek?

Yaz Tatili Ne Zaman Başlayacak? Karneler Ne Zaman Verilecek?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Bizim okullarımız seminer dönemi dahil 2 Temmuz'da bitiyor. Bu sefer öğrencilerimizi 2 Temmuz'a kadar okulda tutmak gibi çalışmamız var. Ara tatil yok.' ifadelerinde bulundu.

KARNELER NE ZAMAN VERİLECEK?

Karnelerin belirli bir tarihi olduğunu dile getiren Selçuk, 'Örneğin lise veya ortaokul öğrencilerinin nisan sonunda notlarının tamamlanmasını bekleriz. Ondan sonra karneyle ilgili çalışmalar başlar. Liselerde daha karne vermedik. Bu duruma göre nasıl bir ihtiyaç doğarsa, şunu net söylemem lazım.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
3
2
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın