Öğrendiğiniz Anda Hayatınızı Çok Daha Kolay Bir Hale Getirmeyi Vadeden Birbirinden Yararlı 15 İpucu

5PAYLAŞIM

#15 İlker bunu sormuş olsaydı ohoooo...😅

“Önerdiğimiz ürünleri seveceğinizi umuyoruz! Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Onedio sayfadaki bağlantılardan gelir elde edebilir.”

Kaynak: https://www.reddit.com/r/LifeProTips/top...

Geçen haftaki içeriğimize de göz atmayı unutmayın:

Öğrendiğiniz Anda Hayatınızı Çok Daha Kolay Bir Hale Getirmeyi Vadeden Birbirinden Yararlı 15 İpucu - onedio.com
Öğrendiğiniz Anda Hayatınızı Çok Daha Kolay Bir Hale Getirmeyi Vadeden Birbirinden Yararlı 15 İpucu - onedio.com

1. Eğer karşınızdaki insanın adını unuttuysanız 'tam adın neydi' diye sorarak telefonunuza onu kaydedeceğinizi söyleyin.

Eğer sadece adını söylerse 'hayır, hayır soyadını söyleyebilir misin, ben hep isim soyad kaydediyorum' da diyin. Ufak beyaz yalanlar hayat kurtarıcı olabilir.😊

2. Her ne kadar kulağa çok daha mantıklı gelse de evinize 12'li bıçak seti almak şef olmadığınız sürece son derece anlamsızdır.

Sadece 6 tanesini kullanacağınızı varsaydığımızda 6'lı bıçak setlerini almak hem çok daha uygun hem de çok daha mantıklı bir hareket olacaktır. Uygun diye 12'li setleri almayın, kullanmayacaksınız.

3. Devamlı olarak kullandığınız bir uygulama size sürekli uygulamayı puanlamanızı talep eden bildirimler gönderiyorsa bildirime tıklayarak puan veriyormuş gibi yapın.

Bir kez bunu yaptığınızda puan vermeseniz bile sistem otomatik olarak sizin puan verdiğinizi düşüneceğinden bir daha size bildirim göndermeyecektir.

4. Arkadaşlarınız sürekli sizden kalem istiyor ve sonrasında vermiyorsa kalemin kapağını açıp öyle verin. Böylece kalemi size geri vermek zorunda kalacaktır.

Ayrıca çok fazla insanda olmayan renkli kalemleri tercih ederseniz karşınızdaki insan da bu durumun farkında olacağından uzun süre kalemi izinsiz kullanmaya devam edemeyecektir çünkü bu yöntemle kalemin size ait olduğu bariz bir hale gelecektir.

5. Eğer taşınıyorsanız ve çok sayıda koli ve baloncuklu kağıda ihtiyacınız varsa sakın satın almayın.

Bunun yerine marketlere, mobilyacılara ve barlara gidin. Bu yerlerde gereğinden fazla koli vardır ve çoğunu atarlar.

6. Eğer kendinizi kötü hissediyorsanız ağlamaya çalışın. Ağlamak oksitosin ve endorfin olarak da bilinen endojen opioidleri salgılamanıza yardımcı olur.

7. Sabahları uyanırken alarm sesini duymakta zorlanıyorsanız telefonunuzu ulaşamayacağınız ve ayağa kalkıp kapatmak zorunda kalacağınız bir yere koyun.

Böylece alarmı kapatmak için kalkmanız gerekeceğinden ayılmış olacaksınız. Ya da ben bunu da denedim diyorsanız eski yöntemlere dönerek kendinize bir çalar saat alın. Artık günümüzdeki dijital çalar saatlerle sabah uyanır uyanmaz radyoyu açabilir ve siz uyanana kadar müzik çalmaya devam edebilirsiniz.

8. Başkalarının sizinle ilgili fikirlerinin hiçbir önemi olmadığını anladığınızda iş hayatında çok daha kolay ve verimli çalışmaya başlarsınız.

9. Yeni bir dil öğrenmenin en iyi yolu sözlük okumaktır ancak sözlük okurken kelimenin anlamına bakmaktan çok anlamın hangi kelime olabileceğini düşünürseniz çok da efektif bir öğrenme süreci deneyimlersiniz.

Klasik yöntemden şaşmayın ve hangi dili öğreniyor olursanız olun mutlaka kendinize bir başucu sözlüğü edinin.

10. İyi bir haber aldığınızda bunu çevrenizdeki herkesle paylaşmayın. Kıskançlık muazzam bir güçtür ve kimse bu olumsuzluğu hayatında istemez.

Bir şeyler kesinleşinceye kadar yalnızca çok yakın çevrenizle bunu paylaşın.

11. Eğer sokakta yürürken biri size zorla bir şeyler satmaya çalışıyorsa bir isim uydurun ve gideceğiniz yöne doğru o ismi bağırarak söyleyin.

Örneğin 'Ahmeeeeeet!' diye bağırırsanız karşınızdaki insan psikolojik olarak yalnız olmadığınızı düşünecek ve size rahat verecektir.

12. Su içmenin yaraları bildiğiniz üzere say say bitmiyor ancak siz sürekli su içmekten elbette sıkılıyor olabilirsiniz.

Eğer böyle bir durumdaysanız öncelikle kendinize yeni bir su şişesi alın. Pipetli bardaklar ve su şişeleri bu konuda size çok yardımcı olacaklardır. Ayrıca suyunuza limon, elma ya da çilek gibi meyveler atarak lezzetlendirebilir ve kendinizi bu şekilde motive edebilirsiniz.

13. Eğer iyi giyinmek istiyor ama nereden başlayacağınızı da bir türlü bilemiyorsanız...

Öncelikle kendinize her yerde kullanılabilecek düz renkli üst parçalar alın. Sonrasında zevkiniz göre aldığınız kıyafetlerle bu klasikleri harmanladığınızda zevkiniz daha çok ön plana çıkacaktır.

14. Her gün müzik dinleyin. Araştırmalar müzik dinlemenin bağışıklık sisteminizi güçlendirdiğini ve depresyonu azalttığını göstermiştir.

15. Biriyle romantik bir ilişkiye başlamadan önce kendinize 'ben beraber olunacak bir insan mıyım' diye sorun.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Hep Aynı Şeyleri Görmekten Sıkılanları İlginçliğe Doyuracak Birbirinden Acayip 17 Yeni Görsel - onedio.com
Hep Aynı Şeyleri Görmekten Sıkılanları İlginçliğe Doyuracak Birbirinden Acayip 17 Yeni Görsel - onedio.com

👇

Üç Kez Üst Üste Estetik Olan Anastasia Balinskaya Burnunun Çürüdüğünü Söyleyerek Sevenlerinden Yardım İstedi! - onedio.com
Üç Kez Üst Üste Estetik Olan Anastasia Balinskaya Burnunun Çürüdüğünü Söyleyerek Sevenlerinden Yardım İstedi! - onedio.com

👇

Doğanın Korkutucu Yüzünü İliklerinize Kadar Hissetmenize Sebep Olacak Birbirinden Ürkütücü 15 Yeni Fotoğraf - onedio.com
Doğanın Korkutucu Yüzünü İliklerinize Kadar Hissetmenize Sebep Olacak Birbirinden Ürkütücü 15 Yeni Fotoğraf - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mavi-piyano

Masumiyet başta iyiydi güzeldi ama sonradan Holywood özentisi ters kurgu, zamandan atlamalar yapma gibi kurgusal cambazlıklarla sıkıcı olmaya başladı. Ayrıca İlayda Alişan sahnelerine altyazı ekleseler süper olur zira ağlayıp zırladığı sahnelerde hatunun ne dediği anlaşılmıyor.

ayla-eflatun

doğru yorum..haklısın

burcakk222

Bomboş içerik. Hazırlarken harcadığın zamana yazık

sikortil

Şu saçma dizi çok konuşulunca merak ettim bir baktım. 17 yaş farkı nedir? Bari 10 yapsalarmış. Esas kız 19 yaşında azman herif de 35 yaşında dizide. Fakat kız 15 yaşında bir çocuk gibi görünüyor minyon tipli kısa boylu. Azmanın da deve gibi boyu var. Pedofiliyi özendiren bir dizi gibi olmuş. 19 yaşında ne güzel üniversite kazanmışsın, zengin kaslı koca bulunca hamile kalıp evlilik hayalleri kuruyor ve gerçek hayatta da böyle kızlar var. Herif de nişanlı başkasıyla ama 6 yıllık ilişkisi boyunca aldatmış hep. Nişanlı olduğu salak kız da "6 yıl emek verdim ben ayrılamam" diyen ezik kadın profili. Bu salak dizilerle insanları bozuyorlar ondan sonra da aile birliğimiz elden gidiyor diye kendilerini yırtıyorlar. Bugün burada bir arkadaşın yorumunu gördüm: "fırıldak bile sizin kadar dönmüyor" aynen öyle..

Görüş Bildir