ODTÜ Rektörlüğü Duyurdu: 'Bahar Şenliği, Sanatçılardan Gelen Destekle Yapılacak'

 > -

ODTÜ Rektörlüğü, daha önce maddi nedenlerden ötürü yapılamayacağını duyurduğu 33. Bahar Şenliği'nin yapılacağını duyurdu.

Rektörlük, 'mevcut teknik ve idari olanakları ile gerçekleştirilmesi mümkün değil' diyerek, şenliklerin yapılmayacağını duyurmuştu.

ODTÜ Rektörlüğü'nün, 33. Bahar Şenlikleri ile ilgili olarak "Üniversitemizin mevcut teknik ve idari olanakları ile gerçekleştirilmesi mümkün olmadığından, 33. Bahar Şenliği’nin yapılamayacağını bilgilerinize sunarız" açıklaması gündeme oturmuştu.

Rektörlüğün açıklamasının ardından birçok ünlü isim, karşılık beklemeden festivale destek olacağını açıkladı.

O Şenlik Yapılacak, Türkiye'ye Bahar Gelecek! ODTÜ'de Rektörlüğün Olanak Yetersizliği Diyerek İptal Ettiği Bahar Şenlikleri - onedio.com
O Şenlik Yapılacak, Türkiye'ye Bahar Gelecek! ODTÜ'de Rektörlüğün Olanak Yetersizliği Diyerek İptal Ettiği Bahar Şenlikleri - onedio.com

Rektörlük, bugün yaptığı açıklamada 'Bahar Şenliği sanatçılardan gelen destekle yapılacak' dedi.

Yapılan açıklamada, "Şenlik üniversitemiz tarafından iptal edilmemiş olup, Şenliğin geleneksel (öğrenciler tarafından, öğrenciler için yapılan) teması ile yapılması önerilmiştir" denildi.

İşte rektörlükten yapılan açıklama 👇

"12 Nisan 2019 tarihinde 33. ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği hakkında size gönderdiğimiz bilgilendirme mesajında yer aldığı gibi, Şenlik üniversitemiz tarafından iptal edilmemiş olup, Şenliğin geleneksel (öğrenciler tarafından, öğrenciler için yapılan) teması ile yapılması önerilmiştir.

Üniversitemiz tarafından önerilen Şenlik teması; ODTÜ öğrencilerinin potansiyelini ve üniversitemizin uluslararası boyutunu öne çıkaran, ticari amaç gütmeyen, öğrenci topluluklarının katkıları ile gerçekleştirilecek şekilde planlanmıştır. Üniversitemizin yaptığı bu öneri, ilgili topluluğun değerlendirmesi durumunda desteklenecek ve ivedilikle ilgili makamlara resmi izin başvurusu yapılacaktır.

33. ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği'nin gerçekleşmesi durumunda pek çok değerli sanatçı ve kişi gönüllü destek ve katılımını beyan etmiştir. Bundan büyük memnuniyet duyduğumuzu belirtir, teşekkür ederiz."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir