O Paraya Öküz Alırdık! Nusret'in New York Şubesindeki Kallavi Hesap Size Küçük Bir Sarsıntı Yaşatacak

1.2bPAYLAŞIM

Nusret'in hesabı yine bizim çenemizi yordu. Instagram'da bulunan hes.app yine gündem yaratacak bir adisyon paylaştı, biz de oturduk inceledik. Biz mi çok fakiriz yoksa zengin olsaydık aynı parayı harcar mıydık sizce?

Nusret'i artık değil Türkiye'de, dünyada tanımayan yok gibi bir şey. Hollywood yıldızlarının canı et çektiğinde koşarak gittikleri yerli ve milli kasabımız olur kendisi. Nusret'in Amerika'da da şubesi var.

Leonardo Di Caprio'nun kürdanlı dayı duruşu.

Mesela size bir dolap gösterelim şimdi. Dışardan bakınca normal bir et dolabı gibi görünüyor değil mi? Değil! Çünkü burda ünlülerin, kendileri için özel olarak hazırlanmış ve bekletilmiş etleri muhafaza ediliyor.

Hepsinin üstünde de rezerve tarihleri ve et sahibi kişilerin ismi var. Bu et ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo'ya ayrılmış örneğin.

Ronaldo yer de Beckham yemez mi? Buyrun bu da Beckham'ın eti.

Koskoca Al Pacino da Nusret'in etlerinden mahrum kalacak değil tabii, onun da var.

Ve etiketlerin üzerinde tanıdık bir isim daha: Ali Koç!

Geçtiğimiz günlerde kimliğini bilmediğimiz bir grup insan, Nusret'in New York şubesine gitmiş ve bir güzel yemiş içmiş. Şimdi onların neler yediğine ve gelen hesaba bakacağız. Emniyet kemerlerinizi hazırlayın!

Adisyondan anladığımız kadarıyla 12 kişilik bir grubun hesabı bu. Farklı et yemekleri, iştah açıcılar, tatlılar, falanlar filanlar derken toplam hesap tam tamına 41 bin (kırk bir bin) Amerikan Doları tutmuş.

Adisyonda o kadar çok kalem var ama bakın kim dikkat çekiyor? Tabii ki dünyanın en pahalı şarabı olan Petrus. Hesabın yarısı neredeyse bu arkadaşımıza ait.

Peki neymiş bu Petrus? Hemen kısa bir bilgi verelim: Petrus, dünyanın en pahalı ve en prestijli kırmızı şaraplarından biri. Adını, bulunduğu köyden alıyor. Henüz bir yüzyıllık bir geçmişe sahip olmasına rağmen Petrus, şarap sevenler arasında bir efsane haline geldi. Bordeaux-Libournais bölgesinin gözde şarabı Petrus, yüzde 95 Merlot, yüzde 5 Cabernet Franc üzümünden üretiliyor. 11,4 hektarlık bağdan yılda 4 bin 500 kasa, yani 54 bin şişe Petrus şarabı elde ediliyor.

Şu dakikalarda doların ülkemizdeki karşılığı 6,48 TL olarak seyrediyor ama 5 dakika sonra ne olur bilinmez. Yani bu hesabın şu anki TL karşılığı 266.068 TL ediyor.

Amerika'daki alım gücüyle ülkemizdeki alım gücünün karşılaştırması tabii ki pek mantıklı değil. Üstelik dolar, bizler için gittikçe daha da yükselen bir para birimi. Hesap yaparken TL bazında düşünmek bizi üzer ama Amerikalılar için de 41 bin dolarlık hesabın normal olduğunu kimse söyleyemez nihayetinde. Ha bakarsınız hesabın sahibi Bill Gates çıkar, ona da bir şey diyemeyiz...

Zaten bizim derdimiz bize yeter, şarbon korkusuyla ete mete yaklaşacak halimiz yok. 41.060 USD'lik Nusret hesabı bizi bozmaz.

Zenginin malı yine bizim çenemizi yordu gördüğünüz gibi. Dünyanın en mükemmel lafını eden aşağıdaki abiyi buraya bırakıp gidiyoruz...

Akşama nohut ıslatmayı unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alipoyraz

Boş verin gençler bunları a101 de dana eti kıyma ve kuşbaşının yarım kilosu 14.50 liraya düştü :) gidin buz dolabını doldurun kurbanlık misali

ahubostanciii

nusretin erkek arkadasi olmasaydi hic biri olmucakti...adam iyi sahip cikti arastirin kim oldugunu gorursunuz...., asagidaki mal varligida baya BUYUKmus , hadi sizden gizlenen gercekleri paylasayim ölümlüler...

vlknsn

o paraya öküz alırdık derken?

terminator

Büyük salaklık. Bana kızacak arkadaşlar olacak belki ama nusret hakkında fikrim budur.

klemenjero

dünyada bu çeşit restoranlar çok fazla. nusret de bunlardan birisi. sadece popüler ve göz önünde olduğundan duyuluyor. görgüsüzler tarafından adisyon paylaşılıyor. bu hesaplar zaten zenginler tarafından ödeniyordu. yani orada ödenen 40 bin dolar adamın normal bir akşam yemeği ücreti. ama bana sorarsan bence de çok saçma.

terminator

Kesinlikle katılıyorum. Adamlara 400 dolar gibi geliyor herhalde o para =)

klemenjero

40 :)

veronikapavlov

bu içerin en can alıcı noktası son daki dayı ve hayatımızı özetleyen müstesna cümlesi..

Görüş Bildir