Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Noel Baba'nın Türk Olduğunun 10 Kanıtı

 > 
198PAYLAŞIM

"Noel Baba Türk olabilir mi? Doğru mu bu?" dediğinizi duyar gibiyim. Noel Baba %100 Türktür dostlar. Hareketleri olsun, söylemleri olsun, yaşam tarzı olsun; içimizden biri, bizden biri olan Noel Baba'nın Türk olduğuna, içeriği okuduktan sonra emin olacaksınız!

1. Hız Limitlerine Uymaması ve Aşırı Hız Yapmayı Çok Sevmesi

Radar yok diye havada kaptırıp gidiyor. Ne hız limitlerine uyuyor ne bir belgesi evrağı var yani otobanda gördüğünüz; yanınızdan sanki siz yürüyormuşsunuz da o arabadaymış gibi jet hızıyla geçen Türk şoförlerden ne farkı var? Kaldı ki Noel Baba en azından "radarları gösteren elektronik" alet falan da kullanmıyor. Yani bizden daha dürüst bile denebilir.

2. Hediyelerin Nereden Geldiğinin Sır Olması

Hediye veriyor iyi ediyor da bu hediyelerin kaynağı nedir diye sorgulasanız bir cevap yok. Bu değirmen nasıl dönüyor hacı amca?

3. Tam Bir Keyif Adamı Oluşu

Yılın sadece 1 günü çalışıp geri kalan 364 günde camış gibi yatıp ortalarda görünmemesi de güçlü bir kanıttır.

4. Kapı Dururken Bacadan Girmek Gibi Dengesiz Hareketlerinin Olması

Bak mis gibi kapı duruyor bu o yaşlı haliyle illa bacadan girecek amcacım gel insan gibi kapıdan gir, terliğini al ayağına, çay ikram edelim bi meyve soyalım, 2 sohbet edelim yok yani illa sapık gibi bacadan girecek.

5. Kilo Problemini Asla Kabullenmemesi

O tombik haline rağmen bacadan girme ısrarı da; davranışlarımızdaki yanlışlıkları kabullenmeme konusundaki huyumuzun aynısı değil mi dostlar?

6. At Gibi Güçlü Bir Hayvan Dururken Sırf Şekil Olsun Diye Geyik Kullanması

Adeta Doğan görünümlü Şahin'e hasta, sunroofsuz arabasına stickerla "yalancı" sunroof yapan insanımız gibi araçta işlevden çok şekile önem vermesi ile o da bizden biri.

7. Paylaşmayı ve Hediye Vermeyi Sevmesi

Yeri gelip ekmeğini aşını paylaşan cefakar Anadolu insanımızla benzer davranışı göstererek; çoluğu çocuğu sevindirmesi ile adeta bizleri yansıtıyor.

8. Bütün Sene Kötü Davranışlarda Bulunan Çocukların Çetelesini Tutacak Kadar Sistematik Kindarlığı

9. İnsanı Bayıltana Kadar Öğüt Vermesi

Yok geçen sene kötü bir çocuktun bu sene mutlaka pırasa yenecek, o ödev bitecek, okuldan gelirken sağa sola takılma, paranı dolara yatırma yeter be amca ya.

10. Bitmek Bilmeyen Azmi ve Enerjisi

Yılmadan, usanmadan, tamam yılda 1 gece çalışsa da o gece de işinin hakkını veren yapısıyla "az çalışıp öz çalışan Türk insanı" tanımına tam da uyar Noel Baba.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
percysanaklusmos

Noel baba gerçekten Türktür. Aslı Ayaz Ata.

goofy

Doğum yeri bugünkü Antalya sınırları içerisindeki Patara Antik Kenti ( Gelemiş Köyü ) yaşadığı ve öldüğü yer de Myra Antik Kenti ( Demre İlçesi ) olunca hali ile bu toprakların insanı oluyor

cgds.ogn

emekliliği için günü doldurmuş yaşı bekliyormuş diyollaaaa...

patiklipenguen

noel baba bu işe tek geyikle başlayıp şuan avrupanın en büyük geyik tüccarı

qozmonot

Nasreddin hocanın soyundan gelmesidir

Görüş Bildir