Nil Karaibrahimgil'in Korona ile İlgili Kaplumbağalı Yeni Açıklaması Kafalardan Yanık Kokusu Getirdi

277PAYLAŞIM

Bütün olaylara Nil gibi baksak yemin ediyorum 200 yaşına kadar yaşarız!

Bir günlüğüne Nil Karaibrahimgil'in yerine geçseniz acaba olaylara onun baktığı yerden bakabilir misiniz? Pek sanmıyorum çünkü bu tamamen özgün bir donanım bence, dünyada başka bir insanda daha yok. Korona sebebiyle yaşadığımız pandeminin ilk günlerinde bakın neler demişti Nil?

“Önümüzde ailece evde geçireceğimiz günler vardı. Ben de üçümüzü, içimize katladım. Kendi ruhumu da ılık suya basmaya karar verdim. Bu pandemi günlerinde günlerin karışması, zamanın biçim değiştirmesi bana iyi geldi. Kozama girdim. Okudum, izledim ve yazdım."

Ailesini içine katladıktan sonra ruhunu ılık suya basmayı ihmal etmeyin Nil, daha sonra Polyanna'nın bile "Lan bu benim nasıl aklıma gelmedi" diyeceği bir öneride bulunmuştu. "Karantina demeyelim de koza diyelim..."

Bu öneri sosyal medyada kullanıcılarının epey bir hoşuna gitmiş, başlarına gelen felaketleri daha yumuşak bir şekilde atlatmalarına vesile olmuştu.

Biter mi? Bitmez! Sayısalcıların toplanıp sözelcilerin kenetlendiği şu açıklama da herkesin hırsından göz yaşı dökmesine sebep olmuştu.

“İnsan günde aklından 70 bin düşünce geçirir. Bunun %85’i negatif, %90’ı bir önceki günle aynı düşünceler. Halbuki endişelerimizin %85’i gerçekleşmiyor, gerçekleşen %15’inin de %79’u bir şekilde oluyor. Yani endişelerimizin %97’si negatif düşünceler yüzünden.”

Şimdi ise kaplumbağalı, ormanlı, bütünsel ve kuramsal bir dünyada parende atmaya davet etti bizi Nil Karaibrahimgil. Dediklerinin eksiği yok, fazlası var!

Sosyal medya kullanıcıları yine parça pinçik oldu...

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Ablam bizim paramız yok anla artık

muhendis-hanim-bayan-kadini

Itır yerine tiner diyenin yorumu 😄😄😄😄😄😄

bookworm

Karantina falan derken tedarikçinin kalitelisini bulmuş...

okancann

anlaşılır ve ve gayette anlamlı yazmış. Beyin yakacak kadar Anlaşılmayacak herhangi bir durumu yok

dominoiplik

Sanki sabah 8 akşam 5 memurluk yapıyordu ya da sabah vardiyalı işçi ya da bilmem ne işte. Sen istediğin zaman istediğin an içine katlan, kozalan, keselen. Zamanın çoktu nasılsa pandemiye kadar niye heba ettin ki kendini disa bukulmekten..

Görüş Bildir