Neler Çekmiş Neler! Yasak Elma'nın Yıldızı Nesrin Cavadzade Türkiye'ye Geldiğinde Hiç Türkçe Bilmiyormuş

148PAYLAŞIM

Şimdilerde oyunculuk performansı ile bütün gözleri üzerine toplayan Nesrin Cavadzade'nin farklı bir hayat hikayesi var. Gelin Nesrin Cavadzade’nin Lenin baskısı altındaki Bakü'den İstanbul'a uzanan hayatını daha yakından inceleyelim.

1982 yılında Azerbaycan’ın Bakü şehrinde doğan Nesrin Cavadzade ilkokul yıllarını da o zamanlar Sovyetler baskısı altında olan Azerbaycan'da geçirmiş.

Bakü'de geçirdiği ilkokul yılları Lenin baskısı altında tek tip kıyafetlerin zorunlu olduğu otoriter bir dönemde geçmiş. Lenin rozetlerinin hüküm sürdüğü Bakü'den İstanbul'daki oyunculuk kariyerine uzanan çocukluk anılarında kültürlerarası farklılığın izleri mutlaka olmalı.

Annesi ve babası boşandıktan sonra 11 yaşında annesi ile Bakü’den ayrılıp İstanbul’a yerleşmişler!

Nesrin Cavadzade'nin annesi ile Türkiye'ye gelme zamanı tam olarak Sovyetler'in çöktüğü ve savaşın ortaya çıktığı döneme denk geliyor. Bu dönem Nesrin için belli zorlukları da yanında getiriyor.

Sovyetler Birliği'nin bir üyesi olan Azerbaycan'da büyüdüğü için Azeri olmasına rağmen ana dilinin Rusça olduğunu söylüyor!

11 yaşında annesi ile Türkiye’ye gelen güzel oyuncu, Türkçe bilmediği için ilk başlarda zor günler geçirse de dilimizi kısa sürede öğrenmiş. Şimdilerde Datça'da yaşayan annesi ile hala Rusça konuşarak iletişim kuruyor.

90'lı yılların başında göçmen psikolojisi ile baş etmeye çalışan Nesrin Cavadzade, bir yandan da Türkiye'de var olan Rus kadın algısı nedeniyle bir hayli zor günler geçirmiş.

O zamanlar çok yabancı olduğu bu ülkedeki herkese göçmen olduğunu unutturmak için bütün gücüyle çabalamış.

Okul hayatına Türkiye'de baştan başlamak durumunda kalan Nesrin Cavadzade, vazgeçmemiş!

Bakü'de yarım bıraktığı eğitim hayatını Türkiye'de tekrarlamak zorunda kalmış fakat bu da onu yıldıramamış.

Çocukluk yıllarından beri var olan oyunculuk sevdası nedeniyle üniversiteden sonra profesyonel oyunculuk eğitimi almış!

Nesrin Cavadzade, Marmara Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon bölümünden mezun olmuş. Lise yıllarında yer aldığı tiyatro kulübündeki hocası Cüneyt Yalaz, Nesrin'in oyuncu olma kararına katkı sağlamış.

İlk tecrübesi olan Yersiz Yurtsuz dizisi ile gözleri üzerine çeken Nesrin Cavadzade, oynadığı filmler ile art arda ödüller aldı!

Oyunculuk yeteneği ile ilk işinden itibaren gözleri üzerine çeken Nesrin Cavadzade, “Dilber’in Sekiz Günü”, “Acı”, “Güzel Günler Göreceğiz” filmlerindeki performansları ile “En iyi Kadın Oyuncu” ödüllerini topladı.

“Yasak Elma” dizisi ile adından sıkça söz ettiren Nesrin Cavadzade, sevgilisi Gökhan Alkan ile olan fotoğrafları ile gündemden düşmüyor!

Cavadzade, son günlerde hem oyunculuk performansı hem de Yasak Elma dizisindeki rol arkadaşı Gökhan Alkan ile ilişkisi sebebiyle gündemden düşmeyen isimler arasında.

Granit Tezgahının Işıl Işıl Parlamasını İsteyenler İçin Kabartma Tozu ve Limonlu Taktikler - onedio.com
Granit Tezgahının Işıl Işıl Parlamasını İsteyenler İçin Kabartma Tozu ve Limonlu Taktikler - onedio.com
Smoothie'den Böreğe Ekşiyen Yoğurdu Değerlendirmenin 9 Lezzetli Yolu - onedio.com
Smoothie'den Böreğe Ekşiyen Yoğurdu Değerlendirmenin 9 Lezzetli Yolu - onedio.com
Kararan Çaydanlıklardan Hemen Vazgeçmeyin! Kararan Çaydanlıkları Hayata Döndürme Yöntemleri - onedio.com
Kararan Çaydanlıklardan Hemen Vazgeçmeyin! Kararan Çaydanlıkları Hayata Döndürme Yöntemleri - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
begonvila

Çok çirkin boş bi kadın

koyundedilerkoyduk

Ezikliğinden çirkinliğinden bütün kadın ünlülere hakaret etmişsin, erkek görünce sulu sulu yorum yazmışsın.

koyundedilerkoyduk

yrak müptelası seni

miralayra

Götün güzel olunca türkçe bilmene gerek yok

dunyabircehennem

Estetiksiz haliyle bin kat güzel olup bin kat yetenekli olan konservatuar mezunları neden ünlü olamıyor da bunları ünlü yapıyorlar anlamıyorum. Hep de bir göçmen yok fakir aileydi şöyleydi böyleydi dramı çıkıyor hepsinin altından. İlginç doğrusu..

zangoccocuk

"Hep de bir göçmen yok fakir aileydi şöyleydi böyleydi dramı çıkıyor hepsinin altından." Çok güzel. Çoğu insan bu detayları fark ediyor ama olayın adını koyamıyor. Ben size işin doğrusunu söyleyeyim: çünkü çoğu gizli Yahudi yani Sabetaycı. Hepsi süper zengin ama sorsanız geçmişleri hep dram hep dram. İnanın bana tamamı yalan. Türkçe'yi bilmeyen Nesrin sorsak İbranice veya İspanyolca'yı şakır şakır konuşur. Sevgilisine bakın, Gökhan Alkan, Alkan, Ülken, Ülgen bunlar aslında aynı anlama gelen kelimelerdir yani ulu, yüce, büyük anlamında. Sosyetede Alkan ve Ülgen soyisimlerine dikkat çoğunlukla Türk değillerdir. Bunlar yeteneksiz olmalarına rağmen sırf Yahudi oldukları için parayı çuvalla götürürler, dediğiniz konservatuar mezunları ise sette ışıkçı veya yan rollerden öteye gidemezler. Niye? Çünkü Yahudi değillerdir. İş bu kadar basittir. Türkiye'deki Sabetaycılığı araştırmaya on senemi verdim benden iyi bilen varsa hodri meydan diyorum.

zangoccocuk

Bu bahsettiğiniz dram mevzusunda en güzel hikaye Teoman Yakuboğlu'nundur. Şarkıcı Teoman yani. Ne olduğu soyadından belli. :) Zamanında verdiği demeçte efendim küçükken çok fakirlermiş gitar alacak paraları bile yokmuş mahalleli aralarında para toplayıp Teoman'a gitar almış. Bir sene sonra Teoman İngiltere'ye okumaya gitmiş. E ulan hani fakirdiniz? Hangi parayla gittin? O kısımlar hiç anlatılmaz. :D Bizim fakirimiz İngiltere'yi geçtim köyüne zor gider. Bizleri de böyle uyduruk hikayelerle uyuturlar işte. Mevzuyu çözdüğümden beri böyle hikayeleri görünce g.tümle gülüyorum bu insanlara.

zangoccocuk

Yakın tarihten bir örnek vereyim. Demet -AK-alın, bundan bir kaç ay önce faturalarımızı ödeyemiyoruz diye ağlıyordu geçenlerde annesine jip aldı. Yahu aylar önce sıkıntıya düşen arkadaşlarım hala aynı sıkıntıda bu nasıl jip alıyor? Düşene bir tekme vuran Türklerin aksine Yahudiler birbirlerini her zaman desteklerler. Türkler soyadlarını kulağa hoş geldiği için koyarken Sabetaylar birbirlerini tanımak için koyarlar. Televizyon ve gazetelerde gördüğünüz soyadlarında AK-ER-GEN-MAN-KAN-SU-ÖZ-OĞLU-GİL takılarını kullananlara dikkatttttt, Türk değillerdir. Bu takıların hepsinin İbranice karşılığı vardır veya bir olaya dikkat çeker. Yorumumu okuyan bu vatanı sevip yararlı işler yapan Sabetaycı arkadaşlar gücenmesin elbette hepiniz aynı değilsiniz.

arsenic

Benim soyadım Öztürk. Ben yahudi değilim. Tanıdıklarım var Ergün, ya da...oğlu soyadlı bisürü tanıdığım var. Bildiğin fakir bunlar. Fasfakir :D yok, bu dediklerin de doğru olabilirsin ama soyisim konusu hariç.

dunyabircehennem

İlginç. Ben torpilli zengin aile veletleri diye düşünüyordum. Böyle Osmanlı soyundan gelenler gibi. Cemaat tarikat soyundan olabilir. Gülen le alakası olan herkesin zengin olması gibi. Hepsi de Yahudi değildir ya

zangoccocuk

Deniz, üçüncü yorumumda bak ne yazmışım? "Türkler soyadlarını kulağa hoş geldiği için koyarken Sabetaylar birbirlerini tanımak için koyarlar." Benzer isim veya soyisimlere sahip olabilirsiniz ama onlar işe bilinçli yaklaştıklarından dolayı birbirlerini şıp diye tanırlar.

zangoccocuk

dunyabircehennem, inanın hepsi Yahudi. Eminim dikkatinizi çekmiştir, ülkemizdeki ünlüler sadece kendi aralarında sevgili oluyor veya evleniyorlar. Bizlere de şöyle yutturuyorlar efendim ünlü veya zenginler sadece dengiyle beraber olur başkasıyla yapamazlar :) işin doğrusu Sabetay Sevi'nin 18 emrinde gizli: "Türk ve Müslümanlarla evlenilmesin." Ah bununla beraber Yabancılarda Ottoman denilip bize Osmanlı diye çevrilen doğrusu Ataman olan soyu da araştırın. "Ata" kelimesi İbrahim peygamberi işaret eder Atatürk'le uzaktan yakından alakası yoktur. Tvlerde isim ve soyisminde Ata bulunanlara da dikkat diyorum.

enes121

Güzel kadın.

karbey77

oynadigi rollere bakiyorum...cok ucuz!!!

Görüş Bildir