Granit Tezgahının Işıl Işıl Parlamasını İsteyenler İçin Kabartma Tozu ve Limonlu Taktikler

2PAYLAŞIM

Mutfakta en çok deforme olan yerlerden biri tezgahlar oluyor. O kadar para döküp aldığımız granit tezgah gözümüzün önünde pürüzleniyor, eski parlaklığını yitiriyor. Peki ama bunun bir çözümü yok mu? Tabii ki var! Gelin, öğrenelim...

Granit temizleyicilerle tanıştınız mı? Tanışmanın vakti geldi, deneyin bakalım!

Tezgahı temizlemek için granit temizleyicilerden faydalanabilirsiniz. Birkaç kez püskürtün ve sünger yardımıyla tezgahı ovalayın. En son bol suyla durulamayı da unutmayın!

Sadece temizlik ürününü değil parlatıcıyı da hazır bulabilirsiniz!

Granit tezgahlar için dışarıda satılan parlatıcıları da deneyebilirsiniz. Parlatıcıyı nasıl kullanacağınızı ise paketin üzerindeki talimatlardan öğrenebilirsiniz.

Karbonat mucizesi burada da yanınızda!

Bir kaba bir tatlı kaşığı karbonatı koyalım. Üzerine biraz limon sıkalım. Geriye sadece sünger yardımıyla tezgahı ovalamak kalıyor.

Kabartma tozunun tezgahlarınıza bir etkisi olur mu dersiniz?

Kabartma tozunu ılık suda iyice eritin. Ardından bu su ile süngerinizi ıslatarak tezgahı ovalayın. İşte kendi parlatıcınız ile tezgahınızı temizleme keyfi!

Zamana yayılmış temizlik için ne yapabiliriz? Yanıt çok basit...

Granit tezgahlar, düzenli temizlik ister. Bu yüzden günaşırı, aksatılmadan tezgahlar güzelce temizlenmeli. Her gün düzenli olarak ılık suya sabun katarak tezgahınızı güzelce silmelisiniz. Ardından tezgahı durulayarak kısa bir temizliğin sonuna gelebilirsiniz. Unutmayın düzenli temizlemek önemli!

Bulaşık parlatıcısı sadece bulaşıklar için değil! Bir de böyle deneyin!

Bulaşık parlatıcıları sadece bulaşıklar için kullanılmıyor aslında. Parlamasını istediğiniz yüzeyler için farklı karışımlar hazırlamanız mümkün. Bulaşık parlatıcısını süngere dökerek tezgahları güzelce ovalayın. Lekelerden kurtulmanın yanı sıra tezgahın ışıldadığını da göreceksiniz!

Tuz ve limon: Temizliklerin vazgeçilmez ikilisi!

Limon, biliyoruz ki kuvvetli asit kaynaklarından biri. Bu sebeple aşındırıcı etkisiyle lekelerin çözülmesinde çok etkili olan bir meyve. Yapmanız gereken tezgaha tuz serpmek ve limonla tezgahı ovalamak. Böylece yarım limonlarla tezgahınızı temizleyebilirsiniz.

Oksijenli su kullanmayı denediniz mi? Temin ederek işe başlayabilirsiniz.

Oksijenli suyu eczanelerden kolayca temin edebilirsiniz. Suyu, püskürtmeli bir şişeye boşaltırsanız işiniz kolaylaşır. Yapmanız gereken tezgaha bu suyu püskürterek 10 dakika kadar beklemek. Ardından temizlik bezinizle tezgahı temizleyerek tertemiz bir tezgaha kavuşun!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir