Ne Zemin Ne de Tartı Ağırlığını Kaldıramayınca Hayatının Değişimi Geçiren Disney Prensi

9PAYLAŞIM

Bugün bu adamın fotoğrafına baktığınızda onun yardıma ihtiyacı olduğunu düşünmenize imkan yok! Ne kadar sağlıklı bir vücuda sahip olduğunu görebilirsiniz. Umar Malik ismindeki oldukça karizmatik olan bu adam prenslere taş çıkarabilecek durumda. Fakat yalnızca birkaç yıl önce Umar bu görünüşünden oldukça uzaktaydı ve tamamen sağlıksız bir vücuda sahipti. Bu inanılmaz değişimi ve değişimin altında yatan hikayeyi sizler için derledik.

Kaynak: http://www.walltyper.com/a-man-changed-h...

Umar Malik, çocuğunu yemek ile motive eden bir ailede büyüdü. Onun iyi bir çocuk olabilmek için her zaman iştahlı olması gerekiyordu. Umar büyüse de çok yemek yemek alışkanlığına çoktan sahip olmuştu.

Bu genç adam 2014 yılından önce günde 7000 kalori besin tüketiyordu. Sabah kahvaltılarında 10 tost ve 8 yumurta yiyordu. Tatlı ve abur cubur gördüğünde kendisini hiçbir şekilde engellemiyordu. Bu beslenme alışkanlığı 26 yaşına geldiğinde 6XL bedene sahip olmasına sebep oldu. Tartıların ölçeği Umar'ın kilosunun altında olduğu için kendi kilosunu hiçbir zaman bilemedi. Umar daha genç iken babasının gardırobunu paylaşıyordu. En kötüsü ise vücut ağırlığından dolayı sosyal hayatı iyi gitmiyordu. 

2014 yılında Umar duş alırken, zemin onun ağırlığını kaldıramadı ve kırıldı. Sızan su mutfağa kadar ulaşmıştı. Yaşanan bu olay Umar'ın bir şeyleri değiştirmesi gerektiğinin bir sinyaliydi.

2015 yılında Umar spor salonuna gidip koşu ve kuvvet antrenmanları yapmaya başladı.

Kilo vermesi ve daha sağlıklı bir vücuda sahip olması için ona program hazırlayan kişisel antrenörünün motivasyonu ile Umar kendi değişimini hissetmeye başladı.

Bu süreçte Umar beslenme alışkanlığında da köklü değişikliklere gitti.

Artık günde 3000 kalori besin tüketiyor ve günde ara öğünler ile birlikte 6 öğün yemek yiyordu. Umar'ın diyeti tavuk, çilek, sebze, somon ve diğer sağlıklı gıdalardan oluşuyordu.

En sağlıklı diyete ve en iyi antrenöre sahip olsanız da kişisel olarak çok çalışmanız gerekir. İlk başta Umar kendisine inanmayı öğrendi. 

Bu konu hakkında Umar: ''Hayatta elde etmek istediğiniz bir şeyler varsa sahip olmanız gereken tek şey biraz inançtır. Kendinize olan inancınız, yeteneklerinize olan inancınız ve hedeflerinizi gerçekleştirme gücünüze olan inancınız...''  şeklinde açıklamalarda bulundu.

Tarih Kasım 2017'yi gösterdiğinde, Umar'ın bütün bu çabası sonuç vermişti.

Önceden bir genç olarak kendisini dış dünyadan soyutlamak için spor salonuna giderdi. Fakat artık işe gitmek için spor salonuna gidiyor. Çünkü Umar, en popüler spor salonlarından birinde eğitmen olarak çalışıyor.

Umar, iş yerinde birçok yeni insanla tanışıyor. Onlara vücutlarını daha iyi hale getirmelerinde yardımcı oluyor. Ayrıca özgüvenleri eksik olanlara iyi bir örnek oluyor. Sosyalleşme konusunda artık problem yaşamadığı için kendisini çok iyi hissetiğini ve yeni insanlar ile tanışmaktan çok mutlu olduğunu söylüyor. Umar'ı Instagram'dan takip ederseniz, yeni vücudunun fotoğraflarını görebilirsiniz.

Umar hız kesmeden antrenmanlarına devam ediyor.

Vücudunun şeklini yeterli bulmuyor. Daha iyisini yapabileceğine inancı oldukça yüksek. Şu anda 3XL giyiyor. Bu zamana kadar 77 kilo verdi. Fakat her zaman daha iyisi olabileceği düşüncesinde.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir