Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hodri Meydan! Türk Edebiyatı Bilgisine Güvenenleri Buraya Alalım

 > 
2.6bPAYLAŞIM

Türkiye'de yazılmış edebi eserleri ne kadar biliyorsun? Peki ya onları kaleme alan yazarlar ya da şairleri? Bu test senin nasıl bir Türk Edebiyatı okuyucusu olduğunu ölçüyor. 

Cevaplar testin en sonunda.

1. Aşağıdaki pasajda kaç bilgi yanlışı vardır?

2. Peki bundaki yanlış sayısını tespit edebilecek misin?

3. Bu soruyu kaçırmak ayıp. Kaç yanlış var?

4. Aşağıdakilerden kaçı kurgu karakterdir?

5. Bu ifade...

6. Bunu da yaparsın...

7. Bunların arasında hangi yazarın eseri bulunmuyor?

Tuna Kiremitçi
Hakan Günday
Murat Menteş
Emrah Serbes

8. Son olarak...

Ahmet Hamdi Tanpınar
Nazım Hikmet Ran
Sabahattin Ali
Yaşar Kemal

Hevesli bir okuyucusun!

Türk Edebiyatına aşinasın. Yolun başındasın. Ama hevesin herkese örnek olacak seviyede. Böyle gidersen bütün literatürün altını üstüne getirirsin. Şimdiden okumaya başla ve dünyanı değiştirmenin fırsatını yakala.

Kitaplar senin evrenin olmuş!

Hayatını ve düşüncelerini hayallerinle renklendirecek kadar edebiyata düşkün gözüküyorsun. Yaşama alanını bu evrenle kısıtlayanlara inat, Türk edebiyatı senin evrenin. Muhtemelen sana sorduğumuz eserlerin ve yazarların çoğunu duydun ve okudun. Okumadıkların varsa da, bir an önce okumalısın. Çünkü hayat okudukça güzel!

Okumakla kafayı kırmışsın!

Başka ne denir? Türk edebiyatı okurlarının şahı gibisin. Sana sorduğumuz bütün yazarları ve eserleri biliyorsun. Edebiyat heveslilerine örnek olabilecek konumda bir okuyucusun. Yine de unutma, edebiyat geniş bir derya. Tüm ülkelerin literatürü okunmak üzere seni bekliyor. Haydi durma!

Cevaplar

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pazartesi

İntihar etmemişti intihar mektubu bırakıp gitmişti nerede olduğu da bilinmiyordu.

kursat-adiyaman

Okumakla kafayı kırmışsın! Başka ne denir? Türk edebiyatı okurlarının şahı gibisin. Sana sorduğumuz bütün yazarları ve eserleri biliyorsun. Edebiyat heveslilerine örnek olabilecek konumda bir okuyucusun. Yine de unutma, edebiyat geniş bir derya. Tüm ülkelerin literatürü okunmak üzere seni bekliyor. Haydi durma!

bburcubilgin

Okumakla kafayı kırmışsın çıktı. Ama yine de 2 yanlışımız var. Daha çok çalışmalıyız Ragnar, daha çok fethedilecek köy var

imbatsdaughter

Okumakla kafayı kırmışsın!

iparla

ölçme tekniği pek mantıklı olmamış. okuduğumuz her kitabın yayın yılını bilmek zorunda değiliz. kaç tane yanlış vardır diye çok kısıtlı bir ölçme sistemi belirlemişsiniz. yılı bilemedin mi zaten soru gitti.

Görüş Bildir