Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ne Kadar Akrep Burcusunuz?

12bPAYLAŞIM

Her akrep burcu olan bir olmuyor hepimizin malumu. Peki, akrep burçları siz hiç merak ettiniz mi ben ne kadar akrebim diye? Merak ettiyseniz buyurun sizin akreplik derecenizi belirleyelim.

Aşağıdakilerden bir renk seçerek başlayalım

Kahverengi
Siyah
Turuncu
Kırmızı
Pembe
Yeşil
Sarı
Mavi
Gri

Sevgilinizle gittiğiniz mekanda yan masada oturan birinin sevgilinize baktığını fark ettiniz, ne yaparsınız?

'Bir sorun mu var?' diye çıkışırım
Yer değiştiririm ben de o kişiye tip tip bakarım
Kuruntu yapıyorum diye düşünürüm
Görmezden gelirim
Önce sevgilime 'şurada oturan sana bakıyor mu?' diye sorup durumu onaylar, ardından ne yapacağımı düşünürüm
Sinirden kendi kendimi yerim, ama dışarıya belli etmem
Mekanı derhal terk ederim
Anında yerimden kalkar girişirim/ saçını başını yolarım
Garsondan bizi başka masaya geçirmesini isterim

Aşağıdaki 'Quentin Tarantino' filmlerinden birini seçiniz

Bir restoran açmaya karar verdiniz, kafanızdaki nasıl bir mekan?

'Fast Food' restoranı
Eğlenceli, temalı bir restoran
Büfe
Balık lokantası
Lüks bir otelin restoranı
Esnaf lokantası
İşlek cadde üzerinde bir restoran
Aile işletmesi
Son derece şık ve pahalı bir restoran

Korku filminde kötü karaktersiniz ve silahınız?

Balta
Su (boğmak)
Elektrikli testere
Pala
Zehir
Boğma teli
Dürbünlü tüfek
Çivili sopa
Tabanca

Bir hayvan seçin

Dans kursuna gidecek olsanız, bu hangi dans olurdu?

Göbek dansı
Vals
Roman havası
Tango
Salsa
Capoeira
Flamenko
Modern dans
Halay

Portrenizi yaptırmak istiyorsunuz, imkanınız olsa hangi ressamı seçerdiniz?

Frida Kahlo
Vincent Van Gogh
Bedri Baykam
Claude Monet
Francisco Goya
Bob Ross
Salvador Dali
Rembrandt
Pablo Picasso

Bu yolun sonunda sizce ne var?

Tepe
Issızın ortasında bir ev
Kır düğünü
Mezarlık
Sahil
Küçük bir köy
Büyük bir çiftlik
Park
Yol devam ediyor

Fotoğraf: Francesco Gramuglia

Aşağıdaki yiyecek / içeceklerden birini seçin

Siz akrep burcu değilsiniz, esasen akrep burcu siz!

Sanki siz akrep burcunda doğmamışsınız da siz doğduktan sonra akrep burcu üzerinize tanımlanmış. Akrep burcunun ne kadar özelliği varsa hepsi sizde vücut bulmuş. Kin, tutku, hırs, ihtiras, kıskançlık, delip geçen bakışlar, kazdıkça derinleşen bir ruh, vs. hepsi sizde. Hiç çekinmeden akrep burcuyum diyebilirsiniz ama biliyoruz ki demezsiniz çünkü siz şekilci değil, şekli yaşayansınız. Bırakın diğerleri ardınız sıra gelsin.

Siz tam bir akrep burcusunuz!

Bir arkadaş grubunda yeni tanıdığınız birisi size 15 dakika içinde mutlaka "sen akrep burcu musun?" diye soruyor değil mi? evet, mutlaka soruyor çünkü siz akrep burcunun yılmaz bir temsilcisisiniz. Bunu akrep burcu olduğunuzu bildiğiniz için yapmıyorsunuz, bilakis siz yapıyorsunuz akrep burcu bunun sınırlarını çiziyor. Siz hayatını bir akrep burcu kişisine yakışır şekilde yaşıyor ve bundan haz duyuyorsunuz.

Siz ana hatlarıyla akrep burcusunuz!

Kimse size akrep burcu gibi değilsin diyemez. Akrep burcunun genel karakteristik özelliklerini bünyenizde barındırıyorsunuz. Kıskançsınız, tutkulusunuz, azimlisiniz, yer yer kincisiniz. Arkadaşlarınızla vakit geçirmekten, sevgiliniz ile başbaşa kalmaktan zevk alıyorsunuz. İmkanlarınız el verdiği ölçüde elit zevklerinize hayatınızda yer veriyorsunuz.

Siz sadece akrep burcusunuz!

Siz akrep burcunda doğduğunuz için akrep burcusunuz. Akrep burcunun özelliklerini taşıyıp taşımadığınızı bile bilmiyorsunuz kaldı ki bunu umursamıyorsunuz da. Zira siz hayatınızı yaşıyorsunuz bunun çerçevelerini belirleme işi kimsenin haddi değil. Ama akrep burcunun özelliklerini bilseniz sizde birçoğunun olduğunu şaşırarak göreceksiniz.

Sizin akrepliğiniz sallantıda!

Akrep burcunun sınırlarında geziniyorsunuz. Sizin için önemli değil ama yine de akrep burcunda olmanın verdiği bir hazzı yaşıyorsunuz. Mesela yeni girdiğiniz bir arkadaş grubunda akrep burcuyum demek sizin için önemli. ama bunun etkileri maalesef hayatınızda pek görünmüyor. Mesela siz renkli giyinmeyi seven birisiniz, cinsellik sizin vazgeçilmeziniz değil, pahalı zevkleriniz yok ve affedicisiniz. Oysa akrep bunlara gelemez.

Sizin belki yükseleniniz akrep olabilir!

Siz eski akreplerden olabilirsiniz. Hani ailesinin doğum tarihini tam hatırlamadığı, onun yerine "sen doğduğunda çok kar yağmıştı" diyerek sizin kasım ayında doğduğunuz hükmüne vardığı zamanlardan. Haliyle böyle olunca akrep olduğunuz biraz şüpheli gibi. Belki yükseleniniz akrep ama siz bunu bilmiyorsunuz. Neyse hiç önemli değil zaten çünkü siz böyle mutlusunuz. Akrep özelliklerini taşıyacağım diye mutsuz olmanın, zoraki yaşamanın bir alemi yok.

Büyük olasılıkla siz balık burcusunuz!

Hani bazen yeni bir burç bulunduğu söylenir de herkesin burcu bir üste, bir alta kayar ya sanki sizde de böyle bir durum sonucu burç kayması olmuş. Siz akrepken balık olmuşsunuz iyi de olmuş. Zira her ne kadar aynı gruptan olsanız da siz bir akrebin özelliklerini taşımıyorsunuz. Siz balık, yengeç tadında bir hayat sürüyorsunuz. Mesela şimdi bu sonucu okurken içiniz buruldu değil mi? belki gözleriniz de doldu... işte kesin balık.

Burçlara inanmadığınız için sizin akrep özellikleriniz tükenmiş!

Siz 'fala inanma falsız da kalma' söylemini bile saçma buluyorsunuz. yıldız hareketlerinin insanların davranışları, zevkleri, hareketleri üzerinde bir etkisi olabileceğine zerre ihtimal vermiyorsunuz. Hal böyle olunca doğum tarihi olarak akrep olsanız da özellik olarak kesinlikle bir akrep değilsiniz. Çok da umurunuzdaydı...

Maalesef sizde akrepliğin zerresi yok!

Üzülerek söylüyoruz ki sizde akrep burcuna dair en ufak bir şey yok. Belki biraz kıskançsınız, belki ufak tefek unutamadığınız intikam öyküleriniz var ama o kadar. Tutku, ihtiras, şehvet, vb. bunlar sizin içinizde bulunan duygular değil ve kesinlikle sizi tarif ederken kullanılacak sıfatlar da değil. Siz daha naif bir hayat peşindesiniz, ne mutlu size ki en azından ne istediğinizi biliyorsunuz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
meliksah-altundag

Siz akrep burcu değilsiniz, esasen akrep burcu siz!

sancaktar-tekkilic

ikizler olarak test ettim tam bir akrep çıktım

bburcubilgin

Siz Akrep Burcu değilsiniz Akrep Burcu siz... Eh herhalde yani... Akrep yanına da adım yazılmış Burcu

erdincwho

Siz akrep burcu değilsiniz, esasen akrep burcu siz!

uchihaitachi

Ana hatlarıyla akrep burcusunuz! Akrep burcu değilim ama siyah rengi,mezarlıkları ve akrep burcunu sevdiğim için çıktı galiba. :D

Görüş Bildir