Ne de Olsa Kışın Sonu Bahardır! Okurken Çalışanların Hayatlarına Kattığı 11 Güzellik

1.8bPAYLAŞIM

Bazıları mecburen çalışır, bazıları ihtiyacı olmasa bile böyle alışmıştır. İş hayatının çetrefilli yollarına erkenden atılanlar mezuniyet sonrası hayatlarına pek çok yönden bir adım önde başlarlar. 

1. Kariyer planlaması için mezuniyet sonrasını beklemesine gerek kalmaz; ne istediğini bildiğinden hedefine doğru emin adımlarla ilerler.

2. Çalışırken kurduğu bağlantılar nedeniyle mezuniyet sonrasında iş ararken sıkıntı çekmez. Özgeçmişinin güzelliği bir tarafa, kendini sevdirdiği yöneticileri tarafından her daim kollanır.

3. Hatta bazen iş aramasına bile gerek kalmaz, çünkü işi hazırdır. Kendini o kadar kanıtlar ki, çalıştığı yerde farklı pozisyonlarda iş hayatına devam eder.

4. Her daim kendi ayakları üzerinde durduğu için maddi olarak kimseye bağımlı kalmaz. Parasını kendisi kazanır, kendisi harcar; kimseye hesap vermek zorunda kalmaz.

5. Hem çalıştığı hem de derslerle birlikte sınavlara hazırlandığı için zamanı yönetmeyi çok iyi bilir, zamansızlıkla ilgili problem yaşamaz. Sabah alarmla uyanamamak onun sorunu değildir.

6. Mezuniyetten sonraki iş hayatına bir adım önde başlar. Çağdaşlarıyla aynı maaşı alsa bile işi kavraması için deneme süresine ihtiyacı olmaz.

7. İş hayatında sahip olunması elzem özelliklerden biri olan özgüveni erkenden kazanır. Böylece hem gelişime açık olur hem de ileriyi görmede başarı sağlar.

8. Nasıl şartlarda kazanıldığının farkında olduğu için parasının kıymetini bilir, bütçe oluşturmada değme ekonomicilere şapka çıkartır.

9. Attığı her yeni adım, girdiği her yeni iş için adaptasyona ihtiyacı olmaz. Bu süreci sıkıntısız atlattığı gibi, her zaman başarılı olur.

10. Genç yaşta işe başladığı için emekliliği daha erken hak eder.

11. Onları zor günlerde hiçbir zaman yalnız bırakmadığı için ailesi için gurur kaynağıdır. Kendisinden her daim 'hayırlı evlat' olarak bahsedilir.

BONUS: Üzerinden yıllar geçse bile torunlarına anlatacağı onlarca anı biriktirir. "Zor ama güzel günlerdi" diyerek başladığı sözleri her zaman gülümsetir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sbstnbjk

Rahatına düşkün, hayata çalışmak için değil eğlenmek için geldiğimize inanan, hayatın tadını sonuna kadar çıkarmayı hedefleyen ve haliyle tembel bir insanım. Ama şimdiki aklım olsa üniversite ve yüksek lisans yıllarımda mutlaka bölümümle alakalı bir iş bulur maaş vermeseler bile çalışırdım. Ama para kazanmak ve ortam yapmak için barmenlik, garsonluk gibi işlerden bahsetmiyorum. Bütün gençlere tavsiyem üniversite döneminde eğitiminize engel olmayacak ve bölümünüzle alakalı bir işte çalışın.

akilli-kopru-ararken-karsiya-g

Böyle bir iş bulabilirlerse yapsınlar tabii.

Görüş Bildir