Görüş Bildir
Haberler
Nagehan Alçı Ayasofya'ya Giden Fahrettin Koca'yı Eleştirdi: 'Bu Tezatı Herhalde Aklından Geçirmiştir'

Nagehan Alçı Ayasofya'ya Giden Fahrettin Koca'yı Eleştirdi: 'Bu Tezatı Herhalde Aklından Geçirmiştir'

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, dün ibadete açılan Ayasofya'da oluşan kalabalık üzerinden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı eleştirdi. Sık sık kalabalıklardan uzak durulması uyarısında bulunan Koca'nın dün Ayasofya'ya gittiğini belirten Alçı, 'Her gün bizleri kalabalıklara girmeme konusunda uyarırken kendisi büyük bir kalabalığın tam ortasında olmanın getirdiği tezatı herhalde aklında geçirmiştir' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Ayasofya Danıştay'ın iptal kararının ardından yeniden ibadete açıldı. 86 yıl sonra ilk namaz dün kılındı. Namaza yoğun katılım gerçekleşti. Onbinlerce kişi Ayasofya ve çevresinde toplandı. Ancak koronavirüsün bulaşmasını önlemek için altın kural olan sosyal mesafe hiçe sayıldı. Oluşan görüntü salgının yayılmasını artırabileceği eleştirilerine yol açtı.

Habertürk yazarı Nagehan Alçı da dün Ayasofya'daki kalabalık üzerinden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı eleştirdi. Alçı, Koca'nın sık sık kalabalıklardan uzak durulması yönünde uyarı yapmasına karşın, kendisinin onbinlerce kişinin toplandığı Ayasofya'ya gittiğine dikkat çekti. Koronavirüs salgınında ilk kez uygulanan sokağa çıkma yasağının son anda açıklanması üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu istifa etmeye kadar götüren yoğun eleştirileri hatırlatan Alçı'nın yazısının ilgili kısmı şöyle:

"Daha birkaç hafta öncesine kadar camiler kapalıydı"

"Daha birkaç hafta öncesine kadar camiler kapalıydı"

'Ayasofya’nın dışındaki görüntüler binlerce insanın heyecan ve mutluluğunu gösteriyordu ancak bir yandan da beni derin bir endişeye sevk etti.

Pandemi sürecindeyiz. Aylardır sosyal mesafe konusunda uyarılar yapılıyor. Daha birkaç hafta öncesine kadar camiler kapalıydı.

Durum böyle iken, binlerce insanın dipdibe İstanbul sokaklarında yürümesi, omuz omuza namaz kılması, bariyerleri zorlaması Covid riskini katlamayacak mı?

Tek bir kişide bile virüs olması yüzlerce yeni vaka demek.

Acaba içeride namaz kılarken Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca bunları düşünmüş müdür?

"10 gün sonra sonuç çok ağır olursa ne yapacağız?"

"10 gün sonra sonuç çok ağır olursa ne yapacağız?"
İçeriğin Devamı Aşağıda

Her gün bizleri kalabalıklara girmeme konusunda uyarırken kendisi büyük bir kalabalığın tam ortasında olmanın getirdiği tezatı herhalde aklında geçirmiştir…

Geç açıklanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle İçişleri bakanı Süleyman Soylu çok ağır eleştirilere maruz kalmıştı. Dünkü kalabalıklar o gecekini kat be kat aşıyor. Bir hafta-10 gün sonra sonuç çok ağır olursa ne yapacağız?

Ayasofya kararını doğru bulduğumu ifade etmiş bir gazeteci olarak bu endişelerimi de yazmak durumundayım.

Bu kararın heyecanı Covid tehlikesini geri planda bırakmış görünüyor… İçeri alınanlardan test istendi ama ya dışarıdakiler?'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
172
106
27
22
18
11
6
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Lestat

Korona bahane, mevki makam şahane. Bahanesi çoktan hazır "gereken tedbir alındı" hatta buna inanacak kitle bile çoktan hazır.

Mehmet Turan

Bu kadar yalanın içinde olup ta bu kadar doğrucu gözükmeye çalışmak. Nereden baksan Alçı'lık hareket.

Filter

Biri demişti ya otobüsteki kalabalık hakkında bile Tweet atan sayın bakan nedense Ayasofya olunca ağzını açıp bir kelime edemedi. İşine gelince demek. Adamla... Devamını Gör