Myers Kişilik Testi: Sen ENTP mi Yoksa INTP misin?

Psikoloji Testleri
84PAYLAŞIM

Mayers kişilik tipine göre;

INTP: Düşüncelerini ve bu düşünceleri kelimelere dökebilme yetisini en akıllıca kullanan kişilik tipidir. 

ENTP: Yenilikçi ve kurallara karşı gelen bir yapıdadır. Çevresinde olan biten her şeyi araştırmaktan ve farklı olasılıkları düşünmekten zevk alır.

Bakalım, verdiğin cevaplara göre sen hangisisin?

1. İlk olarak, etrafındaki insanlar senin hakkında hangisini daha çok kullanırlar?

Net bir insan
Titiz bir insan
Yaratıcı bir insan
Kurnaz bir insan

2. Bu problemlerden hangisini daha çok yaşıyorsun?

İnsanlarla duygusal bir bağ kurmakta oldukça zorlanıyorum.
Ayrıntılarda çok fazla takılı kaldığım için gerçekleri bazen göremiyorum.

3. Bu yeteneklerden hangisi sana daha yakın?

Dikkatli ve tutarlı bir şekilde olayları yavaş yavaş analiz edebiliyorum.
Olaylar arasındaki bağlantıyı hızlıca çözebiliyorum.

4. Akıl yürütürken hangisini daha çok kullanıyorsun?

Hayal gücümü kullanarak bir şeyi düşünüyorum.
Mantığımı kullanarak, gerçekçilikten kopmadan düşünmeye çalışıyorum.

5. "İnsanların tepkilerini ölçmek için onları herhangi bir konuda olabildiğince kışkırtmayı ve ortamı germeyi seviyorum."

Suçlu
Suçlu değil.

6. Çok önemli bir konuda deney yaptığını düşün. Bu deney sonucunda önemli bir konuya açıklık getireceksin. Sen hangisini yapardın?

Aynı deneyi birkaç kez yaparsam ve sonuçlar uyuşursa, onları objektif olarak değerlendiririm ve konuya açıklık getiririm.
Aynı deneyi birkaç kez yaparsam ve sonuçlar aynı fikirde olursa, onları hala geçici olarak kabul ederim. Konuya açıklık getirmek için hala araştırırım.

7. İnsanlar seni eleştirecek olsaydı nasıl bir insan olduğunu söylerdi?

Çok ters bir insan.
Umursamaz bir insan.
Pasif bir insan.
Sürekli her şeye karşı çıkan bir insan.
Mesafeli bir insan.
Ciddi bir insan.
Eğlenceli bir insan.

8. Peki mizah anlayışın bunlardan hangisi gibi?

İlginç, herkese hitap etmez.
Herkesi güldürüm, ortamına göre espri yaparım.

9. Karmaşık bir olay karşısındaki tutumun nasıl oluyor?

Karmaşıklığın nedenini insanlara açıklarım ve bunu çözmeye çalışırım.
Karmaşıklığı çözmeyi hiç sevmem ve oradan direkt uzaklaşırım.

10. Son olarak, başkalarının senin hakkındaki fikirlerine bakış açın nasıldır?

Başkalarının benim hakkımdaki fikirlerine saygı duyarım ama hiçbirini dikkate almam.
Başkalarının benim hakkındaki fikirlerini önemserim ve kendimi ona göre şekillendirmeye çalışırım.

ENTP kişilik tipisin!

Sen ENTP kişilik tipine sahipsin. Oldukça arkadaş canlısı olan, etrafındaki insanların duygularını önemseyen ve ön sezileri kuvvetli olan bir insansın. Enerjik bir yapın vardır. Hayal gücün o kadar kuvvetlidir ki gerçeklikten çoğu zaman uzaklaşırsın. Kıvrak bir zekaya sahipsindir ve mizahi yönün de oldukça güçlüdür. İnsanlarla olan ilişkilerinde hiçbir şekilde sıkıntı çekmezsin. Genelde kendi ön sezilerine güvendiğin için onlarla hareket etmeyi seversin. Bu durum seni bazen zor duruma sokarken bazen de oldukça iyi sonuçlar almanı sağlayabilir. Dışa dönük bir yapın var. İnsanların senin hakkındaki düşüncelerini önemsersin. İçinde yaşadığın dünyayı çözümlemeye çalışırsın. Bu yüzden içinde bitmek tükenmek bilmeyen bir enerji vardır. Bu durum oldukça girişken bir insan olmanı sağlar. Hemen hemen her konuda fikir sahibi olmayı seversin. Ortamda bir tartışma varsa onu güzel bir şekilde tartışırsın. Duygularına oldukça önem verirsin. İkili ilişkilerinde karşı tarafı anlamaya çalışırsın ve çok kolay bir şekilde yakınlık kurabilirsin. Duygusal zekan oldukça gelişmiş düzeydedir. Seni sen yapan bütün her şeye sıkı sıkı bağlısındır. Sosyallik senin için çok ama çok önemlidir. Bu yüzden sen tüm hücrelerinle ENTP bir kişiliksin...

INTP kişilik tipisin!

Sen tam olarak INTP kişilik tipine sahipsin. Senin için her zaman akıl ve mantık yürütmek çok önemlidir. Hayal dünyasında değil, gerçek dünyaya daha yakınsın. Eğer ortada bir olay varsa onu derinlemesine analiz eder, sebep sonuç ilişkisini çözmeye çalışırsın. Her konuda netlik olmasını istiyorsun. Belirsizlik senin için cehennem gibi bir şeydir. Mantıksal yönün oldukça kuvvetli olduğundan analiz yeteneğin de oldukça gelişmiştir Laubali ve boş konuşan insanlardan hiçbir şekilde haz etmezsin. Sürekli şikayet eden ve olduğu yerde sayıklayan insanlardan uzak durursun. İnsanların senin için ne dedikleri pek önemli değildir. Yani kendini dış dünyaya bağlamazsın. Senin için gerçekte nasıl biri olduğunu bilmek yeterlidir. Yeniliklere açık bir yapın vardır. Her şeyi merak eden, heyecanlı ve çılgınsındır. Monotonluktan nefret edersin. Hayatını geliştirmek adına birçok şey yapmak istersin. Orijinal ve yaratıcı fikirler daima senden çıkar. Etrafındaki insanları bu yönünle etkilemeyi başarırsın. Duygusal konularda pek iyi değilsindir. İnsanların bu ihtiyaçlarını karşılamakta biraz güçlük çekebilirsin. Çünkü mantık ve duygu karşılaştırmasında senin mantığın daha ağır basar. Kendi duygu ve düşüncelerini daha ön planda tutarsın. Sosyal olmayı seversin ama daha çok iç dünyanda yaşamayı tercih edersin. Romantizm pek sana göre değildir...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yaralikalp

INTP kişilik tipisin!

akgnl.00

ENTP kişilik tipisin! -👍

bahariye

INTP kişilik tipisin! aynen böyleyim :)

yazarvedoktorolmayolunda

INTP kişilik tipisin!

badcboy54

Sen tam olarak INTP kişilik tipine sahipsin. Belirsizlik senin için cehennem gibi bir şeydir. Mantıksal yönün oldukça kuvvetli olduğundan analiz yeteneğin de oldukça gelişmiştir Laubali ve boş konuşan insanlardan hiçbir şekilde haz etmezsin. sanların senin için ne dedikleri pek önemli değildir. Yani kendini dış dünyaya bağlamazsın. Senin için gerçekte nasıl biri olduğunu bilmek yeterlidir. Duygusal konularda pek iyi değilsindir. İnsanların bu ihtiyaçlarını karşılamakta biraz güçlük çekebilirsin. Çünkü mantık ve duygu karşılaştırmasında senin mantığın daha ağır basar.

Görüş Bildir