Görüş Bildir
Haberler
Müteahhitlerden Boykot Kararı: İnşaatlar 24 Eylül'e Kadar Durduruldu

Müteahhitlerden Boykot Kararı: İnşaatlar 24 Eylül'e Kadar Durduruldu

Batuhan
09.09.2021 - 09:07

İnşaatçılar çimento fiyatlarını protesto etmek için bugün iş bırakıyor. İMKON Başkanı Tellioğlu, “24 Eylül’e kadar iş durduracağız. Fiyat düşerse boykot kararından vazgeçeriz” dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Sabah'tan Seda Tabak'ın haberine göre2 Eylül'de yaptıkları toplantı ile boykot kararı aldıklarını hatırlatan İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Başkanı Tahir Tellioğlu, 'Aradan geçen sürede fiyatların gerilemesini bekledik ama 1 lira düşmedi. Bu nedenle Türkiye inşaat sektörünün çatı kuruluşu İMKON olarak, alt federasyonlarımız ve birliklerimizle birlikte aldığımız çimento zammını boykot kararımızı tüm Türkiye'de 9-24 Eylül tarihleri arasında iş durdurarak uygulayacağız' diye konuştu.

Fiyatlar düşerse boykot biter

Fiyatlar düşerse boykot biter

Amaçlarının kavga etmek değil, sorunu çözmek olduğunun altını çizen Tellioğlu, 'Fiyat ne zaman düşerse boykot kararımızdan vazgeçeriz. Ama hiçbir adım atılmazsa yeni kararlar da almamız söz konusu' dedi.

Geçen yıl 150 lira civarında olan çimentonun ton fiyatının bugün 400- 450 liraya çıktığını belirten Tellioğlu, '120 bin üyemizle aldığımız bu karar maalesef tüketicileri ve inşaata bağlı 250 alt sektörü olumsuz etkileyecek. Ama amacımız haksız fiyat artışına dur demek' şeklinde konuştu.

Artışı fiyata yansıtmadık

Artışı fiyata yansıtmadık

Öte yandan TÜRKÇİMENTO 63. Genel Kurulu'nda konuşan Başkan Fatih Yücelik, çimento maliyetlerinin yaklaşık yüzde 80'ini döviz bazlı yakıt, elektrik gibi enerji girdilerinin oluşturduğunu belirterek, 'Buna karşın artışları tam olarak fiyatlara yansıtmayarak, ülkemizin kuruluşundan bu yana sürdürdüğümüz milli beraberlik anlayışıyla, ülke ekonomisine sunduğumuz katkıdan taviz vermeden çalışmalarımıza devam ediyoruz' dedi. TÜRKÇİMENTO CEO'su Volkan Bozay ise çimento sektörüne yönelik olarak ihracat kota uygulamasını doğru bulmadıklarını ekledi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
11
10
5
3
1
1
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Söyledim gitti

Kriz para babalarına kadar gelmiş artık demek ki...

Resho

Lan gözünüze dizinize dursun. Daha dün Gaziantep yeni yapılan bir sitede 3+1 ev sordum 2,6 milyon TL dediler. Sordum Manhattan'ın Hangi Caddesinde ev diye ad... Devamını Gör

Dicle Kaplan

100 liraya mal olan evi 600 bine satarken sorun yok ama