Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Müslüman Öğrenci Arapça Konuştuğu İçin Uçaktan İndirildi

 > 
123PAYLAŞIM

Üniversite öğrencisi olan Iraklı mülteci Khairuldeen Makhzoomi, Southwest Havayollarının uçağından indirildi. Sebebinin ise Arapça konuşarak yaptığı bir telefon konuşması olduğu bildirildi.

Haberin Tamamı İçin:

Daily Californian' ın haberine göre, Kaliforniya Üniversitesi son sınıf öğrencisi Khairuldeen Makhzoomi'nin, amcası ile telefonla konuşurken "inşallah" dediğini duyan bir diğer yolcu; Makhzoomi'nin şehit anlamına gelen "shahid" kelimesini kullandığını zannetti ve bu kelimeyi cihat ile ilişkilendirdi.

Makhzoomi telefonu kapattığında, kadın bir yolcunun ona bakmakta olduğunu fark etti. Göz teması kurduklarında ise bu yolcunun yerinden kalkıp gittiğini gördü.

"Gözlerini dikmiş bana bakıyordu ve neyin yanlış olduğunu anlayamadım. Sonra durumu fark ettim ve içimden, umarım şuan beni şikayet etmiyordur dedim."

Kadın yolcunun şikayeti üzerine, Makhzoomi güvenlik görevlileri tarafından derhal uçaktan indirildi. Güvenlik görevlileri köpekler yardımıyla Makhzoomi'nin üzerini aradılar ve ona uçağa geri dönemeyeceğini söylediler. 

Üstelik bu havayolu şirketinin ilk Müslüman karşıtı olayı değil. Geçen sene de Müslüman yolcuların uçağa binmesine izin verilmemişti.

Makhzoomi olayın islam düşmanlığından kaynaklandığını ve havayolları şirketinden bir özür beklediğini dile getirdi. Ancak, Southwest Havayolları henüz özürlerini bilirmedi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir