Görüş Bildir

Mültecilerin Geri Dönüşleri İçin Model Aranıyor: Üç Plan Gündemde

Haberler
> Mültecilerin Geri Dönüşleri İçin Model Aranıyor: Üç Plan Gündemde

Mültecilerin geri dönüşlerinin nasıl sağlanacağına ilişkin modeller üzerinde çalışmalar başladı. Güvenli koridorun yanı sıra briket evlerin yaygınlaştırılması ve kamp şartlarının iyileştirilmesi üzerinde duruluyor.

Suriyeli mültecilerin ardından Afganistan’dan artan göç, uluslararası toplumun göç politikasına yönelik çalışmalarını hızlandırdı. Bu kapsamda mültecilerin güvenli şekilde dönüşleri için diplomasi hızlandı. Son iki haftada Birleşmiş Milletler (BM) ve Avrupa’dan üç konuk ağırlayan Türkiye, soruna uluslararası toplumla ortak çözüm beklentisinde.

Güvenli bölge ilk sırada

Güvenli bölge ilk sırada

Yeni Şafak'ın haberine göre Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 2 yıl önce BM’de gündeme getirdiği güvenli bölgeler tesis edilerek mültecilerin topraklarına döndürülmesi önerisi bugünlerde daha fazla konuşulurken, güvenlik endişeleri de göz önünde bulundurularak eve dönüşlerde yeni bir model arayışında olunduğu öğrenildi. Suriyeli mülteciler özelinde Erdoğan’ın önerisi yanında briket evlerin yapımının hızlandırılması, kamplarda hayat şartlarının iyileştirilmesi gibi Türkiye tarafından uygulanmış tedbirlerle birlikte çeşitli tedbirler çalışılıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
3
3
2
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Mülteciler Türkiye'de evinde zaten. Bizi alıp götürsünler mülteci kamplarına, güvenli bölgelere. Misafir olan bizi nasılsa.

önce suriyeden çıkın bölgede beslediğiniz teröristlere yardımı kesin, esadla iletişim kurup gönderin mültecileri.

3 Plan? Diğer 2 Planı çaldınız mı lan?🤨 haaaa bir de " .ah giderler!" 🤣🤣🤣