Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Muhtemelen Varlığından Haberdar Olmadığınız 11 Gerçek Hibrit Hayvan

-
Abone ol

Hayvanlar alemi komik görünüşlü, ne idüğü belirsiz, hatta varlığından haberdar olmadığımız hayvanlar ile dolu. Aşağıda bulunan hayvanları muhtemelen daha önce ne duydunuz ne gördünüz. Görünüş olarak hangi iki hayvanın çiftleşmelerinden doğmuş olabileceğini paylaştık . Buyurun daha önce tanışmadığınız 11 hayvanla tanışmaya.

Kaynak: http://sharethe.buzz/amazing/11-species-...

1. Karıncayiyen + Armadillo = Pangolin

Memeli bir hayvan olan pangolin armadilloyu andırsada hiç bir akrabalıkları bulunmuyor. Adı ise Malayca'da ''penggluging'' yani ''yuvarlanan şey''den geliyor. Pangoline daha çok Afrika'da ve Asya'nın tropikal bölgelerinde rastlamak mümkün.

2. Kaplumbağa + Kirpi = Armadillo

Armadillolar deriden bir kabuğa sahiplerdir.Yeraltında oyuklarda yaşarlar ve 16 saat uyumaları ile ünlüdürler. Ayrıca armadilloların penisleri cüsselerinin 2/3 ü oranında olabilir.

3. Yarasa + Tilki = Meyve Yarasası

Meyve yarasasının diğer yarasalar gibi havalı radar ekipmanları yok, rotalarını gözleri ve burunları sayesinde çiziyorlar. Böcek nüfusunun azaldığı bölgelerde meyve yedikleri kanıtlanmıştır.

4. Hoop Yılan + Kertenkele = Armadillo Kemerli Kertenkele

Bu kertenkele türü kendini korumak için yuvarlak bir şekil alıyor ve 25 seneye kadar yaşabiliyormuş. Güney Afrikalıymış kendileri.

5. Ördek + Kunduz = Ornitorenk

Yumurtlayan memelilerden olan platipus ya da ornitorenk aynı zamanda suculdur. Gagası ördeği kuyruğu ise kunduzu andırdığı için rahatlıkla ördek ve kunduzun çiftleşmesinin ürünü olduğunu söyleyebilirsiniz ama tabii ki değil. Ornitorenk evrimin de araştırma konusu olmuştur. Doğu Avusturalya ve Tanmanya'ya özgü bir yarı deniz memelisidir.

6. Zebra + Zürafa = Okapi

Okapiler tükenme tehlikesi ile karşı karşıyadırlar. Sadece  Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nin Ituri Yağmurormanlarında görebileceğiniz okapilerin aynı zebra gibi desenleri vardır fakat zebra ile değil zürafalar ile akrabalardır.

7. Çayır Köpeği + Armadillo = Pembe Peri Armadillo

Bu Arjantin kökenli arkadaşımızın türü ha tükendi ha tükenecek. Pembe peri armadillosu çöl ortamında yaşamını sürdürmektedir. İpeksi sarı tüyleri, esnek sırt zırhı ve spatula şekilli kuyruğu ile epeyce garip bir hayvan pembe peri armadillosu.

8. Geyik + Fare = Cüce Geyik

Güney Asya taraflarında görülen bu cüce geyikler sadece bir tavşan büyüklüğündedirler ayrıca memeli sınıfın tek toynaklı üyesidir.

9. Keçi + Fil = Sayga

Korunma durumu kritik olan saygalar bir zamanlar Karpatlardan Kuzey Amerika'ya kadar geniş bir bölgede yaşama alanları vardı. Şimdilerde ise sadece Rusya ve Kazakistan'da bulunuyorlar. Hortum şeklindeki burunları yazları toz filtresi, kışları ise ciğerlerine giden havayı ısıtmakla görevlidir.

10. Domuz + Hamster = Honduran Beyaz Yarasası

Akrabalarının aksine beyaz kürkü, sarı burnu ve minnacık kulaklarıyla bu yarasalar bir harika.

11. Domuz + Mürekkep Balığı = Yavru Domuz Supya

Ender şekilde görülen bu supya çeşidi denizin derin sularında yaşar ve tipinin aksine domuzlarla hiç bir akrabalığı yoktur.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
iremay

#7 ye kadar harika gidiyordu.sonta geyik+fareyi gördüm.böyle bişey olabilirmi ya. bu nasıl bir sallamadir.

natsemender

Hepsini daha önceden biliyordum :) Araştırmanın faydaları

umut07

Armadillo kendi başına iki farklı türün çiftleşmesi olduğu için bir tür olarak geçmez ve mantıkende verimli döller vermemesi gerekiyor yanılıyor muyum? Aydınlatın beni plz.

natsemender

Listedekilerin hiçbiri kırma değil esasen, hepsi tür olarak sınıflandırılıp verimli döllere sahip; çünkü iki farklı türün çiftleşmesiyle meydana gelmiyorlar :) Muhtemelen öyle göründükleri için yazar biraz nükte yapmak istemiş.

unbowedunbentunbroken

4.Armadillo kemerli kertenkele bildiğin Ejderha gibi çok hoş bir hayvan

dzvezda

İlk yavruyu doğuran mürekkep balığının vay haline..

Görüş Bildir