Muharrem İnce: 'CHP'yi Düzeltemezsek Parti Kuracağız'

 > 
5PAYLAŞIM

Muharrem İnce, "CHP'yi düzeltebilirsek düzelteceğiz. Yoksa parti kuracağız" dedi. İnce ayrıca 2018'deki Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP yönetimine güvendiği için pişman olduğunu dile getirdi. 

CHP'li Muharrem İnce, HaberGlobal ekranlarında Candaş Tolga Işık'ın sunduğu Az Önce Konuştum programının konuğu oldu. İnce'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Kayıp bir nesil geliyor"

"Türkiye'de 754 bin öğrencinin evinde televizyon yok, 3 milyon öğrencinin evinde internet yok, 5.4 milyon öğrencide bilgisayar yok. Böyle bir ortamda uzaktan eğitim yaptığını söylüyorsun. Olan fakir fukaranın çocuğuna oluyor. Kayıp bir nesil geliyor."

"CHP ile problemim yok"

"Benim CHP ile bir problemim yok. Ben 'Altı Ok'a inanıyorum. 40 yılım burada geçmiş. Partimin başarılı olmasını istiyorum. 18 yıllık bir iktidar var, eriyor iktidar ama muhalefet büyümüyor. Bu fizik yasalarına aykırı.

Son 3 ayda tartıştıklarımıza bakın: Atatürk diyemeyen CHP'li il başkanı, Azerbaycan'la ilgili çelişkili açıklamalar, ABD'den demokrasi dilenme..."

"CHP'yi düzeltemezsek parti kuracağız"

"CHP'yi düzeltebilirsek düzelteceğiz. Yoksa parti kuracağız. Şehir şehir gezip dinliyoruz. Pandemi döneminde zor oluyor. Doğru yapmışız ki CHP de gezmeye başladı. Ama deniz kenarlarını gezmeye başladılar. Yoksul kesime gidemediler.

Ocak sonunda kadromuzun tümüyle ortaya çıkacağız ve diyeceğiz ki "Bizim yolumuz budur." Şu ana kadar gördüğüm şu: İnsanlar diyorlar ki "Biz bu iktidardan da bu muhalefetten de memnun değiliz. Parti kur."

"Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP yönetimine güvenmeseydim"

"Keşke 2018'de CHP yönetimine güvenmeseydim. Kendi sistemimi kendim kuramadığım için pişmanım. Bir daha o ekiple çalışmazdım.Keşke seçim gecesi merkeze gidip sistemin çöktüğünü millete gösterseydim. Ama partiye bir sıkıntı yaşatmamak için yapmadım. Ben merkezde olsaydım sistemin çöktüğünü görecektim. Ve tepki verecektim. Benim orada olmamam bile planmış. Bu bana ders olsun. Sistemi çökerten ben değilim, iftira kampanyası başlattılar"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir