Mr. Robot 3. Sezon: Efsane Dizi Amerika'ya Gerçek Demokrasiyi Getiriyor

-

Geride bıraktığı iki sezon ile birlikte efsaneler listesine şimdiden adını yazdıran Mr. Robot'un 3. sezon teaser'ı yayınlandı ve dizinin takipçileri için özlemin sona ereceği tarih belli oldu.

3. sezonun bir bakıma korkutucu, bir bakıma heyecan verici teaser'ı yayınlandı.

USA Network'ün sevilen dizisi Mr. Robot, geride bıraktığı mükemmel iki sezonun ardından izleyicileri ile buluşmaya gün sayıyor. Sistem eleştirisinin en üst perdeden yapıldığı bu dizinin Amerika ile birlikte dünyanın dört bir yanında fanları mevcut. Fanlar Mr. Robot'un tekrar ekrana dönüşünü her şeyden fazla istiyor.

Mr. Robot'un bu kısa video ile geri dönüş tarihi belli oldu.

Mr. Robot'un 3. sezonu 11 Ekim 2017'de başlayacak. Geçen sezonun son bölümü Eylül'de yayınlanan Mr. Robot, bir senedir sevenlerini bekletiyordu.

Yayınlanan iki sezon ile birlikte Mr. Robot kendine has bir takipçi kitlesi yaratmayı başardı.

Mr. Robot'un işlediği konu, hikayenin gücü ve oyunculukların mükemmelliği bu dizinin efsane kategorisine girmesi için yeterli oldu. İlk sezonda hikayenin dozunu ayarlamak ve Mr. Robot tarzını izleyiciye anlatmaya çalışan ekip, ikinci sezonda televizyon tarihinin en önemli yapımlarından biri olacağını belli etti.

Yeni sezon teaser'ında Leonard Cohen'in 'Democracy' şarkısının sözlerinden alıntılar yapılmış.

Şarkının sözleri Amerikan sistemini eleştirmesi açısından müzik tarihinde önemli bir yer tutuyor. Bu anlamda kendileri ile ortak bir nokta gören Mr. Robot yapımcıları şarkının en can alıcı dizelerini yeni sezon teaser'ında kullanmışlar.

Mr. Robot var olan küresel sistemi ve bu sistemin merkezi olan Amerika'yı en temel değerlerinden eleştiriyor.

Dijital dünyanın karanlık noktalarıyla bu eleştiri dilini birleştiren dizi, bu sebeple çok seviliyor. Acımasız kapitalizm, çocuk pornosu ve yasaklı maddelerin ticaretinin yapıldığı deep web; bağımlılıklar, ayrımcılık, ırkçılık gibi konulara korkusuzca dalan ve ustaca eleştiren Mr. Robot, bu anlamda eşsiz bir yapım.

Yeni sezonun tanıtımında da bu konseptin kullanılması aslında sürpriz değil.

Geçtiğimiz sezonlarda gerçekleşen olaylar ile birlikte var olan demokrasinin hack'lendiği ve yeni düzenin yakında olduğu şeklinde mesajlar verilmişti. İşte tam da bu noktada yeni sezon teaser'ı daha da anlam kazanıyor.

İlk sezonda gerilim seviyesi düşüktü.

Dizinin başlangıcı ile birlikte bir grup hacker'ın hayatı ve Elliot'ın farklı dünyasına  misafir olmuştuk.

İkinci sezonda ise psikolojik derinlik her izleyiciyi şiddetli bir şekilde etkiledi.

Elliot'ın ruhsal sorunları ve ekibin yaptığı işin bir noktaya taşınması diziyi, ikinci sezonda çok farklı bir yere taşıdı ve sevenleri üzerindeki etkisinin dozunu çok artırdı.

Üçüncü sezon ile birlikte hem konu olgunlaşacak, hem de bir televizyon efsanesinin gelişimine şahit olacağız.

Dizinin ele aldığı dünya düzeninin bu sezonda daha da karanlık noktalara gideceğinden şüphe yok.

Karamsar, gizemli, heyecanlı...

Sabırsızlıkla bekliyoruz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
queen-of-the-alaska

1.sezonun sonunda mı ne bırakmıştım şimdi çılgınca spoiler yedim ve baya bi unuttum tekrar başlıyım mı sizce 4.5. bolümden falan , değer mi ?

Görüş Bildir