Görüş Bildir
Haberler
Mirzabeyoğlu'na Beraat

Mirzabeyoğlu'na Beraat

FreiGeist
02.03.2016 - 15:04

İBDA/C davasından hükümlüyken talebi üzerine yeniden yargılanmasına karar verilen ve tahliye edilen Salih Mirzabeyoğlu beraat etti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, İBDA/C davasından hükümlüyken talebi üzerine yeniden yargılanmasına karar verilerek tahliye edilen, Salih Mirzabeyoğlu ile Sadettin Ustaosmanoğlu'nun beraatine karar verdi.

Mirzabeyoğlu, 'Anayasal düzeni silah zoru ile değiştirmeye teşebbüs etmek' suçundan idam cezasına çarptırılmış, daha sonra yapılan yasa değişikliği nedeniyle cezası ağırlaştırılmış müebbet hapse çevrilmişti. İBDA/C örgütünün lideri Salih İzzet Erdiş, yeniden yargılanma talebi mahkeme tarafından kabul edilince Bolu F Tipi Cezaevi'nden Temmuz 2014'te tahliye edilmişti.

Dönemin İstanbul 6 No'lu Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM), 1999 yılında İBDA/C lideri Salih Mirzabeyoğlu'nu 'Anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmeye kalkışmak' suçundan, eski TCK’nın 146/1. maddesi uyarınca idam cezasına çarptırmıştı. Mirzabeyoğlu hakkında verilen idam cezası, 23 Eylül 2002 tarihinde ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çevrilmişti. Yargıtay 9. Ceza Dairesi de Mirzabeyoğlu'na verilen cezayı onamıştı.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
33
29
9
2
2
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

ibda-c nakşibendilerden ve cübbeli desteğiyle sunni gruplardan oluşan rte ağır silah-lojistik beslemeli ordu hazırlıyor, bundan sonrasını siyonizm ve ayakçıs... Devamını Gör

Arc noise

Kan gölleri genelde masumların kanlarından oluşur. Kanların bedeli bu dünyada önemli olmaya bilir ama diğer tarafta? Üstüne üstlük bence siyonistleri çok düş... Devamını Gör