Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Miras İçin Ismarlama Vâris: Oğulları Hayatını Kaybedince Spermlerini Kullanarak 'Torun' Sahibi Oldular!

 > 
121PAYLAŞIM

İngiliz bir çift, 26 yaşında motosiklet kazasında hayatını kaybeden çocuklarının spermlerini alarak ABD'nin California eyaletinde bulunan özel bir klinik sayesinde torun sahibi oldu. 

Çiftin tek ve bekar oğullarının öldükten 72 saat sonra spermleri bulunur bulunmaz donduruldu.

İngiltere Times gazetesinden Lucy Bannerman'ın haberine göre, 26 yaşında motosiklet kazasında hayatını kaybeden bekar bir adamın cesedi iki gün içerisinde bulunmuş ve spermleri dondurulmuştu.

Miras için torun sahibi olmak istediler.

Genç adamın ailesinin adı açıklanmasa da La Jolla isimli klinik, ailenin çok zengin ve ünlü bir aile olduğunu, ölen çocuklarının ardından mirasları için bir vâris istediklerini bu nedenle de torun sahibi olmak istediklerini açıkladı.

Sürecin maliyeti 60 ile 100 bin sterlin (500 - 850 bin TL) arasında değişiyor.

Kliniğin başında olan Dr. David Smotrich yaptığı açıklamada, 2015 yılında doğan torunları için ailenin, cinsiyet tercihinde bulunduklarını ve bunun üzerine uyguladıkları tekniklerle bebeğin erkek doğduğunu açıkladı.

Üç yaşındaki çocuk şu an büyükannesi ve dedesiyle birlikte.

Üç yaşındaki çocuğun İngiltere'de büyükannesi ve dedesiyle birlikte olduğunu söyleyen Dr. Smotrich, aynı zamanda ailenin çocuğun yasal velisi olduğunu da belirtti.

"Cansız bir bedenden alınan spermle bir bebek dünyaya getirmek çok sıra dışı bir olay. Bugüne kadar bunu yalnızca beş defa yaptım."

Dr. Smotrich, çocuklarının canlıyken spermlerinin kullanılmasına izin vermediklerini belirten çiftin, kesinlikle erkek çocuk istediklerini ve bu durumun İngiliz hukukuna aykırı olduğu için ABD'ye geldiklerini belirtti. 

"Çift çocuklarını çok trajik bir şekilde kaybetti ve çaresizce bir torun istedi. Onlara yardımcı olabilmek benim için bir ayrıcalıktı" ifadelerini kullanan Dr. Smotrich, İngiltere'de her yıl ortalama 5 bebeğin babanın ölümünden sonra döllendiğini ve bazı bebeklerin babaları hayattayken alınan spermlerle  bazılarınınsa öldükten sonra alınan spermlerle döllenerek dünyaya geldiğini söylüyor.

Daha önce Çin'de de buna benzer bir durum yaşanmıştı. Anne ve babası öldükten 4 yıl sonra bir bebeğin dünyaya gelmesi sağlanmıştı.👇

Hukuk Mücadelesi Yıllar Sürdü: Anne ve Babası Öldükten 4 Yıl Sonra Dünyaya Gelen Bebek - onedio.com
Hukuk Mücadelesi Yıllar Sürdü: Anne ve Babası Öldükten 4 Yıl Sonra Dünyaya Gelen Bebek - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir