Milenyum Çocukları Bilmez! Bir Zamanların Her Yerde Gördüğümüz Popüler Dizi Oyuncuları

1.8bPAYLAŞIM

Şimdilerde dizi sektörü hep aynı insanlar etrafında dönüyor. Bir dönemin çok popüler, her işin aranan oyuncusu olanlar ise yan rollerle idare etmek, belki de silinmek zorunda kaldı. Çocukluğunuza, gençliğinize ışık hızıyla götürecek o isimler işte şöyle...

1. Görkem Yeltan

Görkem Yeltan
Görkem Yeltan

Zarif ve güzel oyuncuyu Yılan Hikayesi'nden, Kara Melek'ten, Ruhsar'dan ve daha birçok yerden hatırlayabilirsiniz. Yıllar onu çok değiştirememiş. Son yıllarda birkaç film projesi olsa da, yeni neslin maalesef ismini bilmediği oyunculardan oldu. Şimdi ise çocuk kitapları yazıyor.

2. Derya Alabora

Derya Alabora
Derya Alabora

Sayısız tiyatro oyunu, filmleri ve dizileri olan usta oyuncu, Şaşıfelek Çıkmaz denince akla gelen ilk kişidir. Son olarak Ateşböceği'nde de yer alsa, biz onun 90'lar ve 2000'lerin başlarında başrolden başrole koştuğunu biliyoruz.

3. Naz Elmas

Naz Elmas
Naz Elmas

Haziran Gecesi ile ismini duyurduğunda "ona karada ölüm yok" denmişti. Sonra Candan Öte, Filinta gibi denemeleri olsa da; o dönem tüm aktrisleri kenara itecek kadar popüler olan oyuncu, bir daha o ilgiyi göremedi.

4. Nilüfer Açıkalın

Nilüfer Açıkalın
Nilüfer Açıkalın

Tartışmasız, gelmiş geçmiş en güzel kadın oyunculardan. Sinema, tiyatro, dizi, oyunculuğu yapan, müzikle ve edebiyatla ilgilenip çalışmalarını ortaya koyan Açıkalın, Peker Açıkalın ile 1994'te sonlandırdığı evliliğinden bu yana aynı soyadını kullanıyor. Biz 40 film sayabildik...

5. Yalçın Menteş

Yalçın Menteş
Yalçın Menteş

Tatlı Kaçıklar'ın sevilen komedi oyuncusu, alkol ile yaşadığı problemler sonrasında birçok ameliyat geçirdi ve sağlığını kaybetti. En son bacağı da kesilince, artık tamamen bu işi bıraktı.

6. İpek Tanrıyar

İpek Tanrıyar
İpek Tanrıyar

Şahane Pazar'ın tatlı İpek'i, programdan ayrıldığında biz çocukları ağlatan İpek'e bir bakın! O dönemlerde popüler dizilerde yer alıyor, bir yandan sunuculuk yapıyordu. Şimdi ise güzelliğinden bir şey kaybetmeyip, sadece imaj yenileyen Tanrıyar, elini eteğini bu işlerden çekmiş durumda.

7. Yasemin Çonka

Yasemin Çonka
Yasemin Çonka

Hiçbir zaman işinden ve televizyondan kopmamış olsa da, eski ününü kaybetmiş durumda. Kült olmuş dizilerin birçoğunda severek izlediğimiz oyuncu, şimdilerde nadiren de olsa projelerde yer alıyor.

8. Janset

Janset
Janset

Marjinal, seksi, güzel! Ayrılsak da Beraberiz'in, Yarım Elma'nın, Tatlı Kaçıklar'ın Janset'i; sosyal medyadaki varlığı dışında epey süredir popüler bir işte yoktu. 7Yüz ile tekrar aramıza döndü, bir daha da gitmemesini umuyoruz.

9. Şebnem Dönmez

Şebnem Dönmez
Şebnem Dönmez

'Aslı ile Kerem'den mi bahsedelim, yoksa Sabah Şekerleri'nden mi? Her yerde, her dizi ve filmde, programda o vardı. Medcezir'de şöyle bir görsek de, eski günleri tam anlamıyla yad edebildiğimiz söylenemez. Şimdi inandırsanıza Medcezir izleyen gençleri bu kadının soldaki haline?

10. Yıldız Asyalı

Yıldız Asyalı
Yıldız Asyalı

Yıldız Ablamızdı, canımızdı. Haftasonları uyumaz, erkenden kalkar programını izlerdik. Bize keman çalardı, Eyvah Babam'da telaşlarına ortak olurduk, hem kıskanır hem çok severdik onu. Bir daha asla dikiş tutturamadı, zamanla projelerden ve televizyondan silindi. Ha, talihsiz bir tv programı vardı ama ona değinmeyelim hiç...

11. Kaan Girgin

Kaan Girgin
Kaan Girgin

Özellikle Ceyda Düvenci ile sevgili ve evli olduğu dönemlerde her yerdeydi Kaan Girgin. Dizilerin filmlerin aranan adamı, yakışıklılığıyla konuşulan popüler bir oyuncuydu. Ferhat Göçer'in kızkardeşi ile evlendi ve çocuk sahibi oldu. Biz onu unuttuk, o da bizi.

12. Yalçın Dümer

Yalçın Dümer
Yalçın Dümer

Yakışıklı oyuncu kokain baskınından sonra bir daha kendini toparlayamamıştı. Yeni yeni bazı projelerde yer almaya başlıyor.

13. Çiçek Dilligil

Çiçek Dilligil
Çiçek Dilligil

Çılgın Bediş ve Baskül Ailesi'nin sevilen oyuncusu, bir dönem mide ameliyatıyla gündeme geldi. Oyuncu bir ailenin oyuncu kızı olarak ekranlarda tanındı ve her zaman yolu açık oldu. Ama şimdilerde nadiren de olsa gözüken, tv programlarına ara ara konuk olan biri olarak bizi üzüyor.

14. Gamze Gözalan

Gamze Gözalan
Gamze Gözalan

Bir mide ameliyatı da burada. Çiçek Dilligil ile Baskül Ailesi'nde oynadığında çok güldük ama o kilolar her zaman problemi oldu. Bücür Cadı'da "Abbaaaaaaş" dediğinde çok güldük ama hiçbir zaman karikatürize rollerden kurtulamadı. Kilolarını verdikten sonra da herkesin ilgisi kayboldu, ne hikmetse!

15. Gülçin Hatıhan

Gülçin Hatıhan
Gülçin Hatıhan

Çılgın Bediş'in cool Zeynep'i, Kaygısızlar'ın cefakar eşi unutulmuştu. Ne var ki "bakın ne kadar kilo almış, o ünlü ne kadar değişti" haberlerinin sonu geldi, kendini toparlayıp tekrar aramıza döndü. Poyraz Karayel'in önemli karakterlerinden biri olarak yine tanınmaya başladı. Ama yıllar önce en popüler kadınlardan biri iken şimdi "hatırladın mı o kim?" demek, denilmek acı olsa gerek.

16. Pelin Körmükçü

Pelin Körmükçü
Pelin Körmükçü

Kardeşi Hazım Körmükçü ile ekranı kasıp kavurdular. Özellikle Tatlı Kaçıklar ve Yasemince'den tanıyacağınız Körmükçü, şimdilerde birçok kişinin ismini getiremeyeceği biri oldu maalesef.

17. İpek Erdem

İpek Erdem
İpek Erdem

Hayat Bilgisi'nin Barbie'si, kendisinin dediğine göre menajer kurbanı olmuş. Dizinin 'Törpü' olarak bilinen karakterini canlandıran Gökçe Bahadır ne kadar ileriye adım attıysa, o da yerinde saydı. Bir daha aynı popülerliği sağlaması mümkün olmadı.

18. Paşhan Yılmazel

Paşhan Yılmazel
Paşhan Yılmazel

Bir Hayat Bilgisi de burada, Ortega. Ortega Sedat, dağınık saç modeli ve pantolonunun üstüne çıkardığı gömleği ile çok havalıydı (!). Sonrasında Çılgın Dershane gibi kötü bir seçimle devam ederek kariyerini baltaladı.

19. Çisil Oral

Çisil Oral
Çisil Oral

Hayat Bilgisi'nden son bir isim daha; Kikirik. O zamanlar popüler ve sevilen biriyken, bir daha dikiş tutturamayarak ekrana veda etti.

20. Füsun Kostak

Füsun Kostak
Füsun Kostak

Aşkın Dağlarda Gezer ile başlayan, Zerda ve Binbir Gece ile top noktasına çıkan yükselişi aniden durdu. O da tiyatroya devam etti, şimdi cesur rolleri ile dahi maalesef aynı ilgiyi toplayamıyor.

21. Betül Şahin

Betül Şahin
Betül Şahin

Yılan Hikayesi'nin komiser Başak'ı, Omuz Omuza'nın Halide'si ve daha nicesi... Güzel gözleri, orjinal yüzü ile o dönem çok ilgi çekmişti ama şimdi o da kayıplarda...

22. Açelya Akkoyun

Açelya Akkoyun
Açelya Akkoyun

Bu listede olup olmamasına zor karar verdiğimiz bir oyuncu. Ceyda Düvenci gibi, benzer rollerde çok kez yer aldı. Herkesin adını bildiği, son derece popüler oyuncu, maalesef bir daha o kadar zirvede olamadı. Şimdilerde reklam yüzü, evimizin güzel annesi, kadın programlarının neşeli ve güleryüzlü sunucusu olarak oyunculuğa bir ara vermiş durumda.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alperen-a.kaya

Şebnem dönmez pelin körmükçü açelya akkoyun ipek tanrıyar bunlar benim çocukluk aşkım ulan nasıl koyarsınız hele pelini mükremin ona aşık oldu diye bir demet tiyatroyu bıraktım ben...

therealist

#8 Janset'in burunda hortum oluşuyooooorrr. Sığınaklaraaaaaa! 😛😁

tanidikgelenyabanci

açelya akkoyun da çok acayip duru güzellik yok mu.

gam6

#3 o kızın filinta dizisi tuttu.yalan atmayın allah için

lucius-grecea

şebnem dönmez, bir neslin çocukluk aşkıdır

Görüş Bildir