Mikrofonu Açık Kalan Oğuz Haksever, Türk Medya Tarihine Geçti: 'Ne Yaslısı Be, Canına Okumuşsun'

 > -
Abone ol

NTV'nin öğle haberleri sırasında Türkiye'nin televizyon tarihine geçecek ilginç bir olay yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yassıada ziyaretine ilişkin haber esnasında, bülteni sunan Oğuz Haksever'in arka plandaki konuşmaları yayına yansıdı. Mikrofonunun açık olduğundan habersiz olan Haksever ve o anlar kısa sürede sosyal medyanın en çok konuşulanları arasına girdi. Yaşanan bu olay sonrası açıklama yapan Haksever, "Aslında tepkim projeyi hazırlayanlara yöneliktir." dedi.

NTV'nin öğle bülteni sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yassıada ziyareti ve oradaki açıklamalarının ekrana geldiği sırada, sunucu Oğuz Haksever'in sesi yayına yansıdı.

İşte o anlar 🎥

Mikrofonunun açık kaldığının farkında olmayan Haksever'in, "Neresi yaslı ada be. Canına okumuşsun..." dediği duyulurken, sesin yayına gittiğinin fark edilmesi üzerine mikrofonu apar topar kapatıldı.

"Tepkim projeyi hazırlayanlara yöneliktir"

Konunun gündem olmasının ardından Oğuz Haksever NTV'nin sitesi üzerinden bir açıklama yayımladı

"Buradaki kastıma açıklık getirmek zorunda hissediyorum.

Yassıada'daki düzenlemelerin, bence 'Bu çok önemli mekanda olması gereken hüzün havasını' yansıtmadığı kanaatine sahibim.

Sayın Cumhurbaşkanı'nın o sözlerini duyunca kendi kendime söylenirken "...okumuşsunuz" dememe rağmen durum ses masasından fark edilince sesimi hemen kıstıklarında son bölüm, "okumuşsun" diye yayına çıkmıştır. Aslında tepkim projeyi hazırlayanlara yöneliktir. Yayın sırasında oluşan bu talihsizlikten ötürü tüm kamuoyundan özür diliyorum.

Saygılarımla"

Yaşanan bu olay sonrası sosyal medyadan da farklı yorumlar geldi...

Ayrıca bakınız 👇

Bir Adaya Kaç Bina Sığabilir? Yassıada, Öncesi ve Sonrası ile Sosyal Medyanın Gündeminde - onedio.com
Bir Adaya Kaç Bina Sığabilir? Yassıada, Öncesi ve Sonrası ile Sosyal Medyanın Gündeminde - onedio.com

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir