Midyat, Seyfo! Üzülün... Hayvanlar Aleminin Filozofu Eyvah Necdet'ten 13 Özlü Söz

1.8bPAYLAŞIM

Bu dünyadan bir Eyvah Necdet geçti... Vefatıyla hepimizi derinden üzen Erdal Tosun'u, bize kazandırdığı Eyvah Necdet karakteri ile analım istedik. Hani o hayvanlar aleminin filozofu, Züleyha'nın bir numaralı belalısı. Çok özleyeceğiz seni Eyvah Necdet...

1. "Bir tilkinin kümese girmesinde şaşılacak bir şey yoktur Züleyha. Lakin şaşırtıcı olan, tavuğun tilkiyi kümese davet etmesidir."

Saldıray'ı Züleyha'nın evinde görünce...

2. "Neden çaya tavşan kanı derler? Çayın renginden değil Asım, kanın çokluğundan. O tavşan deyip geçtiğin hayvandan o kadar çok kan akar ki şaşarsın. Bu yüzden avcılar tavşan vurduklarında bir gün boyunca kanın içinde bekletirler. Tavşanın eti başka türlü yenmez Asım. Yani burda anlatılmak istenen çayın rengi değil, bereketidir Asım. İçsene çayını!"

3. "Uzun zamandır sürüngenleri düşünüyorum Züleyha... Mesela bir yılan. Hiçbir zaman bir boy aynası olmayacaktır. O da bunu bilerek hayatını ona göre düzenlemiştir."

4. "Tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır derler Züleyha ama bu tilkinin kürkünden dolayı değildir. Bu tilkinin kaderidir."

5. "Örümcekleri hiç düşündün mü? Örümcek, ağını ufak adımlarla ve büyük bir sabırla kurar. Sonra da bir sineğin düşmesini bekler... Sence burda hangimiz sinek oluyoruz?"

6. "Kamyonun yanında yatan köpek üzerindeki gölgeyi kendi gölgesi zannedermiş. Birden bire kamyon gidince öyle kalakalırmış. E bu salaklık bir köpeğe yakışıyor ama sana köpeklik yakışmıyor Bahadır. Unutma bu gölgenin asıl sahibi benim."

7. "Dost, dostun köpeği olmakla bir şey kaybetmez; iş ki dost puştun köpeği olmasın!"

8. "Zannedildiği gibi Midyat Mardin'e değil, bana bağlı"

9. "Bukalemunları bilir misin hiç? Renk değiştirerek düşmanlarından saklanırlar. Peki ya o bukalemun renk körüyse? O zaman zavallıcık saklandığını zanneder"

10. "Kedilerle köpeklerin ilelebet birbirini kovalaması başlangıçta mantıksız görünse de aslında her ikisinin de formda kalması açısından faydalıdır"

11. "Timsah kısmı yavrusunu yer Fikret! Timsah yavrusunu yer ve sonra bir damla göz yaşı döker. Halk arasında duyduğun timsah gözyaşları işte buradan gelir. Şimdi hemen gazinoyu bana sat yoksa timsah olur, seni de evlat edinirim"

12. "Kuşların uçma kabiliyetini kıskanan insanoğlu tüfeği icat etti. Tüfek icat olunca aslında mertlik değil, kuşların aerodinamiği bozuldu. Sen hiç kurşun yedikten sonra uçabilen bir kuş gördün mü?"

13. "Ülkemizde dönem dönem av yasakları uygulanmaktadır. Burda maksat bazı hayvanların ömrünü uzatmak mıdır, palazlanmalarını beklemek midir bilinmez. Yani bir hayvanı vurmak için biraz daha yağlanmasını beklemenin o hayvana ne faydası var ki?"

Güle güle Eyvah Necdet, güle güle Erdal Abi...

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cambaz

6 Numara Fenaaa..

ercan-guven1

Bahadır = Cem Yılmaz'dı (dün gibi hatırlıyorum zaman çok hızlı geçiyor)

goofy

Allah Rahmet Eylesin

yklndr

ne kadar doğru bir söz. 10 saniye içinde tüm gelecek vaad eden nesilin yetişmesi yine yılları alacak. Ustaları üstadları onları yukardan izleyecek.

husnu-ugurluel

Hemen hemen her filmde onu görünce şaşırmazdık, alışmıştık görmeye. Bundan sonra ekibin içinde Erdal abiyi göremeyince anlayacağız. Göze hoş gelen bir puzzle'ın kaybolan bir parçası gibi o eksikliği hep hissedilecek. Mekanı cennet olsun.

tahref156

En az Müslüm Gürses'in ölümü kadar üzüldü. Allah rahmet eylesin, farklıydı.

Görüş Bildir