Görüş Bildir
Haberler
Microsoft'tan Katlanabilir Klavye

Microsoft'tan Katlanabilir Klavye

Batuhan
16.03.2015 - 12:06
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Yazılım firması Microsoft katlanabilir yeni klavyesini satışa sundu. Yeni klavye her türlü Bluetooth cihazla birlikte kullanılabiliyor.

Kendi markası ile fare ve klavye gibi donanım cihazları da üreten Microsoft, yeni katlanabilir klavyesini duyurdu. Universal Foldable Keyboard ismiyle satılan katlanabilir klavye her türlü mobil cihazla uyumlu olarak kullanılabiliyor.

Android, iOS ve Windows Phone mobil işletim sistemleriyle Windows 8 ve 8.1 işletim sistemlerine sahip cihazlarla kullanılabilen klavye ortadan ikiye katlanabiliyor. Bu sayede çok daha az yer kaplayan klavye aynı zamanda su sıçramalarına karyı da dayanıklı. Arazi şartlarında da kullanılabilen klavye aynı anda iki cihazla iletişim kurabiliyor. Üzerindeki tuşlar yardımı ile o an hangi cihazla bağlantıda olacağı ve metin girişi yapılacağı belirlenebilen klavyenin ABD satış fiyatı ise 99.95 dolar olarak açıklandı.

Özellikle mobil çalışanlarla sürekli hareket halinde olanların ihtiyaçlarını görecek olan klavye, Bluetooth 4.0 teknolojisini kullanıyor. Üzerinde bulunan şarjlı pillerlerin tek şarjı ile 3 ay boyunca kullanılabilen klavye tam Q dizilimine sahip.

Kaynak: Microsoft ve Al Jazeera

Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/haber/mic...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam