Görüş Bildir

Microsoft, Nokia Tesislerini Kapatıyor

Haberler
> Microsoft, Nokia Tesislerini Kapatıyor

Microsoft'ta Nokia satın alımından sonra başlayan revizyon süreci sürüyor. Çin'de bulunan iki ayrı Nokia telefon üretim tesisi kapatılarak çalışanların görevine son verilecek.

Microsoft'ta Nokia satın alımından sonra başlayan yeniden yapılandırma dalgası devam ediyor. 2013 yılında Finlandiyalı şirketin cihazlar ve servisler bölümünü çeşitli patentlerle birlikte satın alan Microsoft, yaklaşık 25 binkişilik bir üretim gücünü de kendi çatısı altına taşımıştı. Satın almanın ardından hem tesisleri hem de çalışan gücünü azaltmaya başlayan şirket, son olarak Çin'deki Nokia tesisleri üzerinde bir müdahaleye hazırlanıyor.

İki büyük üretim tesisi kapanıyor

MarketWatch sitesinin haberine göre, Çin'de Nokia mobil telefon üretimi yapan iki ayrı tesisin kapatılarak 9 bin çalışanın görevine son verileceği bildiriliyor. Tesistlerden biri Çin'in başkenti Pekin'de diğeri ise Dongguan bölgesinde bulunuyor. Neowin.net sitesinin Microsoft China içindeki ismi açıklanmayan kaynaklarından aldığı bilgiye göre, üretim hattı Mart ayına kadar Vietnam'a taşınacak.İşten çıkarmalar sürecek mi?

Konu hakkında Microsoft'tan yapılan resmi bir açıklama yok ancak şirkete yakın kaynaklarca iddialar doğrulanmış durumda. Microsoft'un bu operasyonlar ile öncelikle artan çalışan sayısını azaltmayı hedeflediği düşünülüyor. Daha önce de 18 bin kişinin işine son verilen şirkette, büyük işten çıkarma dalgalarının sonuncusunun bu olması da beklentiler arasında. Bakalım teknoloji devi önümüzdeki günlerde de yeni operasyonlar yapacak mı?

ShiftDelete.Net

Kaynak: http://shiftdelete.net/microsoft-noki...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?