MHP'li Yıldırım: "CHP'nin Amacı İstanbul'a Hizmet Değil, 'Demokrasiye Geçip Tek Adam Rejimi Yıkacağız' Diyen Genel Başkanları Var"

 > 
624PAYLAŞIM

Dün Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasını alıp resmi olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ilan edilmesinin ardından A Haber ekranlarından ilginç bir olay yaşandı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım canlı yayına bağlanarak, "CHP'nin amacı İstanbul'u, Ankara'yı alıp hizmet etmek değil. CHP'nin 'demokrasiye geçeceğiz, tek adamlık rejimi yıkacağız'  diye iddia eden bir genel başkanı var. Ve hedef budur. Dolayısı ile bu olur mu? Olur. Buna müsaade etmememiz gerekir" dedi. Açıklama sosyal medyanın da gündeminde... 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım, A Haber canlı yayınına bağlanarak açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "YSK'dan beklenen mazbatanın iptali ve seçimlerin yenilenmesidir" dedi.

"Kılıçdaroğlu'nun nihai hedefi Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve Cumhurbaşkanlığı'dır" 🎥

Yaşar Yıldırım açıklamalarına şöyle devam etti:

"Öncelikle ben sizi 16 Nisan'a götüreyim. CHP'nin sayın genel başkanının bir açıklaması vardı, bir kaç kez tekrarlamıştır bugüne kadar. O da şuydu: '19 büyükşehiri alacağız. Ve 19 büyükşehri aldıktan sonra demokrasiye geçeceğiz, tek adam rejimini yıkacağız.' 

Burada CHP'nin amacı Ankara'da seçimi alıp Ankara halkına hizmet, İstanbul'da seçimi alıp İstanbul halkına hizmet etmek değildir. Kılıçdaroğlu'nun nihai hedefi Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve Cumhurbaşkanlığı'dır. Bunu defalarca deklare etmiştir, açıklamıştır. Cumhuriyet Halk Partisi'nin hedefi budur. Bunun için de gereği neyse bunu yapacaklardır. Sokakları karıştırma yeltenecekler midir? Bu mesajları alıyor muyuz? CHP yetkililerinden maalesef bu mesajları alıyoruz. Ekrem İmamoğlu'ndan da bu mesajları alıyoruz. Statlarda siz 'mazbatayı verin' diye bağırtıyorsanız kitlelere mesaj veriyorsunuz. Kitlelerin aklı olmaz. Kitle psikolojisi vardır. Kitle psikolojisi de tehlikeli bir şeydir. Dolayısı ile bunlar mesaj verilmektedir."

"CHP'nin 'demokrasiye geçeceğiz, tek adamlık rejimi yıkacağız' diye iddia eden bir genel başkanı var"

Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü:

"Orta Doğu'ya baktığımız zaman, Sudan, Libya, Cezayir, Suriye, Irak... Her yer karışık. Bir karışık olmayan Türkiye var. Bu sinyalleri de alıyoruz biz. Yani sokak sinyalini alıyoruz. Biz sokak yerine sandık sinyali veriyoruz. Çözüm yeri sandıktır. CHP'nin belediye alıp da hizmet etme değil, 'demokrasiye geçeceğiz, tek adamlık rejimi yıkacağız' diye iddia eden bir genel başkanı var. Ve hedef budur. Dolayısı ile bu olur mu olur. Bunları yapmaya çalışırlar mı? Çalışırlar. Buna müsaade etmememiz gerekir."

Yaşar Yıldırım'ın bu açıklamasına sosyal medyadan da farklı yorumlar geldi...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir