Görüş Bildir
Haberler
MHP'li Vekil: 'Acun Ilıcalı Mercek Altına Alınmalı'

MHP'li Vekil: 'Acun Ilıcalı Mercek Altına Alınmalı'

Bütçe görüşmelerinde konuşan MHP Hatay Milletvekili Kaşıkçı, “'Konuşanlar' adlı program çukurdur, vasattır. Sunucusu Hasan Can Kaya seviyesizdir. Acun Ilıcalı ismi acil mercek altına alınmalı” dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

TBMM Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmeleri sırasında söz alan MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, 'Türk gençliğinin dijital terör tehdidiyle karşı karşıya' kaldığını öne sürdü ve 'Özellikle, son zamanlarda Türk gençliğine zehir saçan bazı programlar göze çarpmaktadır. Bu programlardan biri de ‘Konuşanlar’ ismiyle yayınlanmaktadır' diye konuştu.

"Acun Ilıcalı'ya her şeyin reyting olmadığı hatırlatılmalı"

"Acun Ilıcalı'ya her şeyin reyting olmadığı hatırlatılmalı"

Gazete Duvar'ın haberine göre Exxen'in sahibi Acun Ilıcalı'nın “mercek altına alınmasını” isteyen Lütfi Kaşıkçı, şunları söyledi:

“'Konuşanlar' adlı program çukurdur, vasattır. Sunucusu Hasan Can Kaya seviyesizdir ve Türk toplumunun değerlerinin altına dinamit koyup patlatmaya çalışan anlayışın ekranlara tezahürüdür. Yapılan iş 'İçerik üretmek, kara mizah ya da ofansif mizah' denilerek geçiştirilemez. Sahne ve seyirci ilişkisi bir saygı temeli üzerine kuruludur. Konuğun sunucuya, sunucunun konuğa küfretmesiyle gelinen seviyeyi ve bu durumun ifade özgürlüğüyle savunulmasını Ülkü Ocakları'ndan yetişen bir birey olarak anlamak mümkün değildir. Ayrıca, reyting uğruna değerlerimizi aşağılayan programlara kendi mecrasında izin ve yayın hakkı tanıyan Acun Ilıcalı ismi acil mercek altına alınmalı, her şeyin daha fazla abonelik ve daha fazla reyting olmadığı ve milletimizin korunması gereken manevi değerlere sahip olduğu kendisine hatırlatılmalıdır.” 

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
31
19
13
5
5
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?