Görüş Bildir
Haberler
MHP'li Kılavuz Bedelli Askerlik Kanunun Düzenlenmesini Talep Etti: '500 Bin Genç Mağdur'

MHP'li Kılavuz Bedelli Askerlik Kanunun Düzenlenmesini Talep Etti: '500 Bin Genç Mağdur'

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen MHP Mersin Milletvekili Kılavuz, tecil yaşının 22'ye çekilmesiyle 500 bin gencin mağdur duruma düştüğünü belirterek bedelli askerlikte düzenleme yapılması gerektiğini söyledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, gençlerin, özellikle son dönemlerde en önemli talebinin bedelli askerlik düzenlemesi olduğunu belirtti.

Gençlerin talep ve beklentilerine değinen Kılavuz, 'Gençlerimizin, özellikle son dönemlerde en önemli talebi bedelli askerlik düzenlemesidir' dedi.

'29'dan 22'ye çekilmeli'

'29'dan 22'ye çekilmeli'

500 BİNDEN FAZLA GENÇ BAKAYA

Tecil yaşının 29'dan 22'ye çekilmesiyle 500 bini aşkın gencin, haberi olmaksızın yoklama kaçağı ve bakaya durumuna düşerek bedelli askerlik hakkını kaybettiğini dile getiren Kılavuz, 'Birçoğu iş hayatına atılan, kimi evlenip yuva kuran, iş kurup kredi çekerek borca giren, hayatlarını bedelli askerliğe göre tanzim eden genç kardeşlerimiz bu durum karşısında mağduriyet yaşıyor. Bu kapsamda Askeralma Kanunu'nun ilgili maddesinde düzenleme yapılarak gençlerimizin talebinin çözüme kavuşturulması ihtiyaçlar arasında.' diye konuştu.

Polis alımlarında da yaş beklentisi var

Polis alımlarında da yaş beklentisi var

Polis alımlarında yüksek lisans mezunlarına yönelik yaş düzenlemesinin de gençlerin beklentileri arasında yer aldığına işaret eden Kılavuz, 'Vatanımıza, milletimize ve bayrağımıza şanlı Türk polis üniformasıyla hizmet etmek isteyen yüksek lisans mezunu genç kardeşlerimizin, aldıkları eğitim süreleri de dikkate alınarak POMEM alımlarında yüksek lisans mezunlarına 32 yaşını doldurmamış olmak şartı getirilmesi yerinde olacaktır.' ifadesini kullandı.

'Öğrenci affı'nın, gençlerin talepleri arasında olduğunu ifade eden Kılavuz, terör örgütü irtibatı veya iltisakı gerekçesiyle okullarıyla ilişiği kesilmiş olanlar dışında, tek amacı eğitimlerini tamamlamak olan gençlere yönelik af çıkarılmasını da istedi.

Kılavuz, biriken ceza puanları nedeniyle ehliyetlerine el koyulan ve mesleği şoförlük olanlara 'ehliyet affı' çıkarılmasını da talep etti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
19
9
6
3
1
1
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Hazreti Deist

İskenderun'da bedelli olarak yapmıştım askerliğimi :) Askerliğin tamamen profesyonel olması gerektiğini savunuyorum.Günümüzde güçlü ordu demek fazla sayıda a... Devamını Gör

Hazreti Deist

Siz iyisiniz o dönemler liberal maskesi takıyordu bizim şeriatçılar bedellide parayı ödeyince gitmiyordun.Bizim dönemde liberal maskesini çıkarıp milliyetçi ... Devamını Gör

Mesudiyeli Mesut

Niye hani "kefenlerini diyip" çıkmışlardı bu yola, Afrin'e gitmek istiyorlardı. Bedelli falan ne ayak?

Yigit Karabey

mhp li !!!! ulan sizin tek bildiginiz vatan millet palavrasi degil mi!!! bedelli askerlik yakisiyor mu size..sizin gibi en en en en buyuk vatan severlere!!!!