Görüş Bildir

MHP'de Süleyman Sazak da Genel Başkanlığa Aday

Anasayfa > Gündem

21. Dönem MHP Eskişehir Milletvekili ve MHP eski Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Servet Sazak, 10 Temmuz'daki kurultayda genel başkanlığa aday olacağını açıkladı. 

21. Dönem MHP Eskişehir Milletvekili ve MHP eski Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Servet Sazak, 10 Temmuz'da yapılacak seçimli olağanüstü kurultayda MHP Genel Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı. Sazak'ın yazılı açıklaması şöyle:

'Ortaya çıkan siyasi tablo ülkücü harekette kongrenin zaruri olduğu inancını doğurdu'

'Ortaya çıkan siyasi tablo ülkücü harekette kongrenin zaruri olduğu inancını doğurdu'

'1 Kasım seçimleri sonrasında ortaya çıkan siyasi tablo, ülkücü harekette, kongrenin artık bir zaruret haline geldiği inancını doğurmuştur. Camiamızın bu süreçten birliğini kaybetmeden çıkabilmesi için, genel merkezin de içinde olacağı bir kongre sürecinin gerçekleşmesi gerektiğini, ilk günden beri dile getirdik.

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin aldığı kongre kararını da 'MHP mensuplarının taleplerinin genel merkez tarafından yerine getirilmesi' olarak değerlendiriyoruz.

Bununla birlikte, hukuki süreçle ilgili belirsizlik maalesef devam ediyor. Bu belirsizlik partimizi bir ayrışmaya götürmemelidir. Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Türk Milletinin yaşadığı zor günlerin içinden çıkabilmesi Türk milliyetçilerinin iktidarına bağlıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin ve ülkücü kadroların milletimizi geleceğe güvenle taşıyacak güce ve birikime sahip olduğunu bilmek yarınlara güvenle bakmamızı sağlıyor. Dava arkadaşlarımın da bu inançta olduğunu biliyorum.

Mazimizin omuzlarıma yüklediği sorumluluğun gereği olarak, şahsımla ilgili adaylık açıklamasını önümüzdeki hafta yapacağım. Kongremizin partimize, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum.'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin seçimli olağanüstü kurultaya gitme kararını ve kendisinin de yeniden aday olduğunu açıklamıştı. Yargıtay, kurultay kararıyla ilgili tartışmalı sürecin ardından Salı günü kararını açıklamıştı.

  • DHA
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
uydurukcan

bayat haber. mhp'yi az çok takip eden herkes bilir ki 2 aya yaklaştı haber yaptığınız süreç.