Görüş Bildir

Metroda 'Bomba' Şakası Yapan Gençlere 4'er Yıl Hapis İstemi

Anasayfa > Gündem

Kadıköy-Kartal metro hattında 'bomba şakası' yaparak paniğe neden olan 18 yaşından küçük lise öğrencisi 3 genç hakkındaki soruşturma tamamlandı. Gençler hakkında 4'er yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

3 genç hakkında 'Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit' ve 'Ulaşım araçlarının kaçırılması veya alıkonulması' suçlarından toplamda 2'şer yıldan 4'er yıl 8'er aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Allah-u Ekber diyerek çantayı fırlattı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 4 Mart tarihinde 3 gencin Kadıköy merkezden Kartal istikametine giden 8 nolu metro trenine bindikleri anlatıldı. Çocuklardan M.O.Ö.'nün yanında taşıdığı çantada okula ait 3 adet basketbol topunun olduğu belirtilen iddianamede, metronun Ünalan istasyonuna gelmeden çocukların aralarında plan yaptıkları belirtildi. Plan gereği Ünalan durağında inen M.O.Ö'nün metronun kapısı kapanmadan önce elindeki çantayı 'Allah-u ekber' diyerek vagon içerisine fırlattığı ve metroya binmeden peronda yoluna devam ettiği ifade edildi.

Büyük panik yaşandı

Olay nedeniyle metroda bulunan yolcular arasında büyük panik yaşandığı aktarılan iddianamede, yolcuların park halindeki ön vagonlara doğru kaçmaya başladıkları ve bu sırada metronun hareket ederek Göztepe İstasyonu'nunda durduğu belirtildi. Metro içinde bulunan sivil polislerce diğer çocuklar Y.K. ve A.Y.'nin güvenlik güçlerine teslim edildiği anlatılan iddianamede, olay nedeniyle seferdeki 15 araçta toplamda 51 dakika, olayın gerçekleştiği trende ise 6 dakikalık gecikme yaşandığı vurgulandı.

4'er yıl 8'er aya kadar hapis istemi

Kadıköy-Kartal Metro hattı Göztepe İstasyon Amiri ile İstanbul Ulaşım Sanayi ve Tic. A.Ş.'nin çocuklardan şikayetçi olduğu belirtilen iddianamede, M.O.Ö., Y.K. ve A.Y.'nin 'Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit' ve 'Ulaşım araçlarının kaçırılması veya alıkonulması' suçlarından 2'şer yıldan 4'er yıl 8'er aya kadar hapis cezası istendi. İddianame, gönderildiği Çocuk Ceza Mahkemesince kabul edildi, çocukların yargılanmalarına önümüzdeki günlerde başlanacak.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
201
86
47
17
7
6
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?