Görüş Bildir
Haberler
Meteverse Arsaları Nerede Satılıyor? Sahibinden.com Metaverse Arsaları Satışa Çıkardı!

Meteverse Arsaları Nerede Satılıyor? Sahibinden.com Metaverse Arsaları Satışa Çıkardı!

GNS
10.01.2022 - 19:27

Dünyanın sanal alem üzerinde yer almaya başlaması ile hayatımıza yeni terimler girmeye devam ediyor. Facebook şirketinin ismini Meta olarak değiştirmesi ve sanal bir aleme geçiş yapması ile 'Metaverse' kavramı dönemin en popüler olgularından biri haline geldi. Metaverse üzerinde gayrimenkul sektörünün ortaya çıkması, arsa satışlarının başlamasına sebep oldu. Gündemde sıkça yer alan 'Metaverse arsaları nasıl satın alınır?' sorusu ise yanıt bulmaya başladı. Sahibinden.com üzerinden Metaverse arsa satışları olduğu görüldü. İşte detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Öte ve evren kelimelerinin bir araya gelmesi ile oluşturulan Metaverse terimi son zamanlarda gündemin en büyük konu başlıklarından biri haline geldi. Facebook'un imza attığı Metaverse projesini ciddiye alan yatırımcıların bunu bir sanal non-fungible token (NFT) yatırımı olarak görmesi ile ilgi daha da yoğunlaşmaya başladı. NFT sektörünün güncel olarak en ilgi çeken konulardan biri haline gelmesi ile Metaverse arsa satın alma işlemleri dikkat çekti. Sahibinden.com üzerinden satış yapıldığı öğrenildi...

Metaverse Her Yerde

Metaverse Her Yerde

Metaverse projesi henüz sanal dünyalar oluşturulmadığı halde gördüğü ilgi yoğunluğunu karşılayamıyor. Metaverse dünyaları oluşmamasına rağmen sanal arsalar satışa çıkarıldı. Üstelik Decantraland, Sandbox, OVR gibi metaverse dünyasını hedefleyen blok zinciri oyunlarının yanı sıra gerçek şehirler üzerinden arsa satışları gerçekleştirilmeye başladı.

Sahinden.com Üzerinden Metaverse Arsa Satışı

Sahinden.com Üzerinden Metaverse Arsa Satışı

Sanal dünyada varlık göstereceğini söyleyen şehirler NFT arsalarını da satışa sundu. NFT Metaverse arsalarının alınabilmesine olanak sağlayan platformlar arasına bir de Sahibinden.com eklendi.

Metaverse Arsaları Ne Kadara Satılıyor?

Metaverse Arsaları Ne Kadara Satılıyor?

Başlangıçta OVR platformunda yer alan Antalya Konyaaltı merkezli arsa için 2,5 milyon TL değerinde bir ilan yer alırken şimdi İstanbul ve Adalar çevresinde birden fazla ilan bulunduğu görülüyor. En düşüğü 10 bin TL olan bu alanlar 1 milyon TL ve üzeri fiyatlara çıktığı dikkat çekiyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın