Merdiven Altı Estetiğin Geldiği Nokta: Kafede Botoks

 > 
1.4bPAYLAŞIM

Nişantaşı'dan bir kafenin müşterileri şahit oldukları manzara karşısında şaşkına döndü. Bir kadının başka bir kadının yüzüne şırıngayla yaptığı işlemin botoks olduğu anlaşılırken, gelen tepkilerin ardından kendini ‘Doktor Nazan’ olarak tanıtan kadın, "Ameliyata yetişmem lazım. Vakit bulmuşken hastamın da işini görmek istedim" dedi. Merdiven altı botoksa karşı dikkat çeken uzmanlar, estetisyenler tarafından yapılmayan bu işlemlerin körlüğe kadar varan sonuçlar doğurabileceğini belirtti.

İstanbul’un kalburüstü semtlerinden Nişantaşı’ndaki bir kafede, 28 Ağustos’ta akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Kafede oturan müşteriler, mekânın iç kısmındaki masada bir kadının, bir başka kadının yüzüne elinde şırıngayla bazı işlemler yaptığını gördü. Çok geçmeden yapılan işlemin botoks olduğu anlaşıldı. 

Gazete Habertürk'ten Yusuf Doğan'ın haberine göre;Antalya’da kendisini doktor olarak tanıtan bir kişiye evde yaptırdığı dolgu nedeniyle dudaklarını kaybetmekle karşı karşıya kalan hemşire henüz unutulmamışken yaşanan olaya müşteriler tepki gösterdi.

İbretlik Silikon Rezaleti: Merve Hemşire Dudaklarını Kaybedebilir... - onedio.com
İbretlik Silikon Rezaleti: Merve Hemşire Dudaklarını Kaybedebilir... - onedio.com

Ameliyata yetişecekmiş

İddiaya göre kendini ‘Doktor Nazan’ olarak tanıtan kadın “ameliyata yetişmesi gerektiğini, bulduğu vakit aralığında bu hastasının da işini görmek istediği için kafede botoks yaptığını” söyledi. ‘Doktor Nazan’ın ayrıca işlem sırasında kafenin makas ve benzeri eşyalarını da kullandığı öne sürüldü.

Yine Bir Estetik Faciası: 'Göz Rengini' Değiştirmek İsterken Kör Olma Riski ile Karşı Karşıya Kaldı - onedio.com
Yine Bir Estetik Faciası: 'Göz Rengini' Değiştirmek İsterken Kör Olma Riski ile Karşı Karşıya Kaldı - onedio.com

İşlemin ardından kahve keyfi

Kafedeki bir müşterinin kaydettiği görüntülerde botoks işlemini klinik yerine kafede yapan ‘Doktor Nazan’ın ‘hijyen kuralları gereği’ ellerine eldiven takmayı ihmal etmediği görülüyor. Birkaç dakikalık işlemden sonra ‘hasta’ kendi yüzüne buz tedavisi uygularken, ‘Doktor Nazan’ da bir yandan telefonuyla ilgilenip bir yandan da kahvesini yudumluyor ardından sözde doktor ve müşterisi kafeden ayrılıyor.

Pazarın en hızlı büyüdüğü üç ülkeden biri Türkiye

Tüm dünyada her yıl botoksa harcanan paranın miktarı 4 milyar doları bulurken, bu pazarının en hızlı büyüdüğü üç ülkeden biri de Türkiye. Botoks işlemlerinin yarısından fazlası estetik amacıyla yapılırken, son yıllarda bu iş merdivenaltına da düşmüş durumda. Estetisyen olmayan kişiler evlere, işyerlerine gidip 5-10 dakikada botoks yapmaya başlandı. Uzmanlar, estetisyenler tarafından yapılmayan bu gibi işlemlerin tehlikeli sonuçlar doğurabileceğine dikkat çekiyor.

"Seyyar estetisyenler büyük tehlike saçıyor"

 Dr. Akın Yücel

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği Başkanı Dr. Akın Yücel, seyyar estetikçilere dair şu uyarıları yapıyor: “Esas tehlike dolgu ve botoks. Öyle ki bu uygulamaları artık herkes yapıyor. Körlüğe kadar varan sorunlarla karşılaşıyoruz. Akrilik, plastik ve silikon maddeleri kullanılıyor bu işlemlerde. Kalıcı ürünlerde risk daha yüksek. Yüzündeki dolgu nedeniyle yıllardır gözü akan, gözleri çukurlaşmış hastalarımız var. Bir de bu iş merdiven altı yapılıyor artık. Özellikle yabancı uyruklu kişiler ‘estetisyenim’ diyerek ellerinde çantayla evlere gidiyor. Çantalı seyyar estetisyenler büyük tehlike saçıyor.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir