Memelerini Aldırmak İçin Ameliyat Olduğunu Ailesine Bir Mesajla Bildiren ve Onur Mücadelesini Hiçbir Zaman Bırakmayan Genç

1.4bPAYLAŞIM

LGBTİ bireylerin yaşadıkları toplum baskısı bildiğiniz gibi önce ailede başlıyor. Her ne kadar çocuğunun yanında duran aileler olsa da çoğunlukla destek vermeyenler nedeniyle kimliklerini özgürce yaşayamayan bireyler köşeye sıkışmış gibi hissediyor. 

Bugün size meme aldırma ameliyatı olduğunu Twitter’dan duyuran ve ailesine bir mesajla bunu bildiren ilahisafakbey’in yaşadıklarını aktaracağız.

Kaynak: https://twitter.com/ilahisafakbey

Arın Şafak, kendisini en iyi anlayanın babası olduğunu söyleyerek bu mesajı paylaştı ve içindekileri döktü.

"Benim erkek olmaya özendiğimi, bunun geçici bir heves olduğunu düşünüyorsunuz. Daha önce böyle böyle şeylerle karşılaşmadık ve bu yüzden sizi anlıyorum ama ne yazık ki bu bir özentilik ve de geçici bir heves değil."

Babacım günaydın. Sana söylemem gereken bir şey var. Annemden daha anlayışlı olduğunu düşünerek seninle paylaşmak istedim ilk önce. Çok kızacaksınız, belki de beni öldürmek isteyeceksiniz, bu yüzden en başından özür dilerim. 
Benim erkek olmaya özendiğimi, bunun geçici bir heves olduğunu düşünüyorsunuz. Daha önce böyle böyle şeylerle karşılaşmadık ve bu yüzden sizi anlıyorum ama ne yazık ki bu bir özentilik ve de geçici bir heves değil. Yıllardır geçmedi ve asla da geçmeyeceği 1980 yılında kanıtlandı.

"Hiç erkek sevgilim olmadı. Hiç kız gibi olamadım. Etek giyemedim. Makyaj yapamadım. Özür dilerim ama kendimi ne kadar zorlarsam zorlayayım erkek olan beynime karşı gelip kadın olamadım."

Anne karnında henüz 2 aylıkken beynin erkek, bedenin kadın yaratılması sonucunda dünyaya kadın bedeninde bir erkek olarak geldim. Sadece ben değil, doğan her bin kişiden 6’sı bu şekilde dünyaya geliyor. Çocukluğumu ve gençliğimi biliyorsunuz. Sessiz ve mutsuz bir çocuktum. Erkeksiydim. Hiç erkek sevgilim olmadı. Hiç kız gibi olamadım. Etek giyemedim. Makyaj yapamadım. Özür dilerim ama kendimi ne kadar zorlarsam zorlayayım erkek olan beynime karşı gelip kadın olamadım.

"Sizi çok seviyorum, lütfen beni affedin."

Biliyorum bana en azından okulu bitirmeyi beklememi, susmamı ve bu durumdan bahsetmememi istiyorsunuz. Fakat ben de bir insanım ve ait olmadığım, mutlu hissetmediğim bir bedene daha fazla katlanamıyorum.
Ve okul bitmeden diplomamda erkek olarak geçmem gerekiyor ileride iş hayatında sıkıntı yaşamamak için. Sonuç olarak ameliyat oldum. Memelerimi aldırdım. Belki de beni reddedeceksiniz ama eminim bir gün masum olduğumu ve bunun Allah’tan gelen bir şey olduğunu anlayacaksınız. 
Benim bu süreçte size çok ihtiyacım var. Desteğinizi hissetmeyi çok isterdin ama kahretsin ki öyle bir ülkede yaşıyoruz ki insanlar yüzünden çocuğumuzdan nefret edebiliyoruz. 
Lütfen kızmadan önce kendi içinde düşün. Sana inanıyorum, beni anlayacaksın bir gün. Sana inanıyorum beni anlayacaksın bir gün. Bir kızın olarak olmasa da ileride bir oğlun olarak gurur duyacaksın benimle. 
Sizi çok seviyorum, lütfen beni affedin.

Ardından meme ameliyatını olduktan sonra yaşadıklarını anlattı.

Sevincini nasıl paylaştını ifade etti.

Ve adım attığı yeni dünyasında ne kadar mutlu olduğunu gösterdi.

1. Destek mesajları da eksik olmadı elbette! ❤️

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

İyi dileklerimiz hep seninle! 🌈

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
armagan-gunduz

erkek olmaya karar vermiş bir kadın, kadın olmaya karar vermiş bir erkek kadar tepki görmüyor bu toplumda. bu da aslında kadının ikinci sınıf insan olarak görülmesinden kaynaklı iğrenç bir durum.

birgul-demirci

Sana ait olmadığını düşündüğün, sevmediğin, kabullenmediğin bir bedene hapsolmak... Kuşlar gibi özgürlüğüne kanat çırpmanı, prangalarından kurtulmanı ve seni tebrik ediyorum.

Gizli Kullanıcı

Bu bir seçim değildir.Kişinin elinde de değildir.Kendisi de yazmış zaten,"kadın bedeninde doğan bir erkeğim." Umarım ailesi bu durumda evlatlarının yaşadığı şeyin tam olarak ne olduğunu anlar ve yanında,destek olurlar.Toplumumuz içinse bu konuda yukarıda ki tweetleri sevindirici oldu.Bir de Rüzgar Erkoçlar da bu konuda epey ses getirdi.Cesurca çıkıp anlattı yaşadıklarını.Onunda biraz payı olduğunu düşünüyorum.Bazı şeyleri çok anlaşılır,etkili şekilde izah etmişti.

avvora

istediğin hayatı tercih etme hakkı var dik dur, utanma, sıkılma kardeşim

arsin

Arkadaşın yaptığını hiç beğenmedim kaç yıllık erkeğim benden daha yakışıklı olacak gibi nolamaz kabul etmiyorum seni kınıyorum kardeşim

metin-akalp

Benim isyanım buna işte. Bu arkadaş erkek cinsiyetine dahil olunca direkt Johnny Depp seviyesine geliyor. Ben kadın olmaya karar versem alkarısı seviyesindeyim. Bu imkanlarla mücadele etmemiz bekleniyor. Oldurmaya çalışıyoruz ama imkanı yok.

Görüş Bildir