Melisa Sağlam'ı Darp Eden Saldırgana Destek Verenler ve Bize Düşündürdükleri

15bPAYLAŞIM

Son günlerin gündem olayı, Melisa Sağlam isimli genç kadının mini etek giydiği gerekçesiyle darp edilmesi oldu. Elbette bu mesele sıradan bir saldırı değil; aslında toplumsal olarak çok daha derin bir meselenin yansımasıydı.

Saldırı üzerine pek çok kişi #melisasağlamyalnızdeğildir etiketi altında genç kadına destek verirken; bir kısım insan ise "nedense" saldırganla empati kurdular ve saldırganı desteklediler.

Yaşam Tarzına Yönelik Saldırılara Karşı Yükselen Ses: #melisasağlamyalnızdeğildir - onedio.com
Yaşam Tarzına Yönelik Saldırılara Karşı Yükselen Ses: #melisasağlamyalnızdeğildir - onedio.com

Saldırganın tutuksuz yargılanmasına karar verildi ve bu karar tepki topladı. Saldırgan dışarıdayken güvende değildik zira... Bu yorumlar ise çok daha sert bir gerçeği gösterdi.

Dikkatli İnternet kullanıcılarının gözüne çarpan bu yorumlar, emin olun, hiç de az sayıda değil!

Genç kadına giyimi sebebiyle saldıran sapığın dışarıda yüzlerce temsilcisi olduğu gerçeği sosyal medya yorumlarında ortaya çıktı.

Genç kadına giyimi sebebiyle saldıran sapığın dışarıda yüzlerce temsilcisi olduğu gerçeği sosyal medya yorumlarında ortaya çıktı.
Genç kadına giyimi sebebiyle saldıran sapığın dışarıda yüzlerce temsilcisi olduğu gerçeği sosyal medya yorumlarında ortaya çıktı.

Daha da kötüsü ise; bu potansiyel saldırganların, nefret dolu ve resmen suç sayılabilecek olan düşüncelerini dile getirme cesareti bulmaları...

Laik bir ülkede, şort giyeceğiniz takdirde dövüleceğinizi iddia edenler...

Ve hatta tecavüz edileceğinizi...

Özgür bir ülkede, bir kadının dilediği gibi giyinmesini toplumsal bir sorun olarak gören ve buna "müdahale" gereği gören akıl yoksunları...

"Kendi inançlarına göre" giyinme zorunluluğu olduğunu sanan, ülkemizin yasalarından habersiz, hayallerde yaşayan hemcinsler...

Bu tarz bir zihniyetin bir sonraki adımında çarşafının renginden dolayı kırbaç cezasına çarptırılabileceğini bilmeyen cahillik...

Ve asla "kardeş" olarak görülmeyen kadına karşılık, "kardeş" diye sahiplenilen saldırgan...

Tüm bu dehşet verici yorumların fazlalığı ve potansiyel saldırganların cesareti elbette insanı öncelikle bir karamsarlığa itiyor.

Zira beraber yaşadığımız insanlar, komşumuz, akrabamız belki de bunlar!

Fakat biz özgür bir ülkede yaşayan, özgür insanlarız!

Cumhuriyet çocuklarıyız, laik bir ülkede yaşıyoruz. Şükürler olsun ki!

Söke söke alınan inanç özgürlüğümüzü, haklarımızı ve her ne kadar yüzeysel gibi gösterilmeye çalışılsa da "yaşam tarzı" özgürlüğümüzü kimselere vermeyeceğiz.

Geceleri sokakta da gezeceğiz, istediğimizi de giyeceğiz, hayatın her alanında da var olacağız! Alışın!

Zira bu tarz yorumları yapanların bilmediği mesele: Saldıracakları kişiler, yalnız değiller!

"Sahipsiz" sandığınız, "güçsüz" olacaklarını varsaydığınız insanların arkasında; nefret dolu hayatlarınızdan ve baskılarınızdan bıkmış, gerekli mücadeleyi ve öz savunmayı vermeye hazır insanlar var.

Melisa Sağlam da, bu ülkenin hiçbir genci de yalnız değildir!

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
karacambaz

bunlar kendileri dindar geçinir sonra her türlü rezilliği kendileri yapar. onun bunun namusuna bakar, çocuk yaştaki kız çocuklarına hatta erkek çocuklarına bile hallenir, haram yer, faiz alır, kendinden güçsüz kimi görürse ezmeye kalkar, "Allah'ın verdiği canı Allah'tan başkası alamaz" der. sonra kendisi Allah rolüne girip milleti yargılar. Seni küflü beyinli mahlukat, sen milletin giydiğine bakacağına kendine bak..

meryem11

başkasının namusu,giyimi,başını örtmesi açması ne kadarda derdiniz olmuş .dönüp kendinize yaşantınıza bir bakın . Hanginiz dört dörtlüksünüzde karşınızdakini eleştirirsiniz.Yazık kendi yediği haltın farkında olmayıp başkasına yorum yapanlara.siz kendi dininizi yaşantınızı bir düzene sokmayı başarın,biri (sizce) bir yanlış yapıyorsa usulunce uyarmayı öğrenin önce. Kısadan insan olmayı öğrenin. Birini şunu bunu giydin giymedin diye dövmek nedir?!! buna hak vermek nedir? hukuku yasası demokrasisi olan bir ülkede yaşadığınızı unutmayın.

yucekedi

İslam dini keşke dünya gücü ile birleşip yok edilse.Her türlü pislik, sosyopatlık çok ileri derecede gerizekalılık ve gericilik müslümanlarda var. Biz 21.yy da yaşıyoruz, müslümanlar ise orta çağda.

ayna-efendi

yarın öbür gün melisa sağlamın aradığı adalete muhtaç hale gelebilirler çünkü rüzgar eken fırtına biçer

s-ozturk

bence iki tarafta haksız, erkek arkadaş tepkisini şiddetle değilde sözlü olarak gösterebilirdi. Onu haksız gösteren tek şey şiddet göstermesi. Dinimizde, bir şeye kendin hüküm vererek uygulayamazsın, yok öyle kendine göre uyarlamak. Bizim dinimiz hoşgörü dini. bu islam düşmanlığını arttırmaktan başka bir şey getirmez. Kız arkadaşa gelirsek, özgür bir ülkede yaşadığımızı ve kendisine, yaşam tarzına saygı duyulmasını istiyor. Özgürlük denen şey bizde yanlış anlaşılıyor. Bu, herkesin her istediğini istediği zaman her şeyi yapabileceği anlamına gelmez. Eğer saygı görmek istiyorsanız, sizde saygı duymak zorundasınız. Çoğunluğu müslüman olan bir ülkede yaşıyoruz. Müslüman olmayabilirsin, oruç tutmayabilirsin, istediğin kıyafeti giyebilirsin, ama bu mübarek Ramazan ayında bazı şeylere dikkat etmeli ve dininin farzlarını yerine getirmek isteyenlere saygı duyman gerekir ki, sende saygı göresin. Toplumdan bir şey istemen için, sende bir şeyler vermen gerekir. Saygılar...

Gizli Kullanıcı

"bizim dinimiz hoşgörü dini" Müslümanlıktan çıkanların cezası ne bana bi anlatsana ?

Görüş Bildir