Görüş Bildir

Medya Çalışanlarına Mal Varlıklarını Açıklama Çağrısı Yapan Enver Aysever'e Gelen Yanıtlar

Haberler
> Medya Çalışanlarına Mal Varlıklarını Açıklama Çağrısı Yapan Enver Aysever'e Gelen Yanıtlar

İzmir Büyükşehir Belediye'sinden 'adrese teslim ihale' aldığı iddialarıyla gündeme gelen Enver Aysever, medya çalışanlarına mal varlıklarını açıklama çağrısı yaptı. Aysever'e çok sayıda gazeteciden 'mal varlığı' yanıtı geldi.

Gazeteci Enver Aysever'in İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden 'Yaşam Boyu Eğitim Projesi' kapsamında 'okur yazarlık' atölyesini 'adrese teslim ihaleyle' aldığı yönünde iddialar ortaya atılmıştı. 

Aysever'in atölyede vereceği hizmete karşılık 238 bin lira alacağı öne sürülüyordu.

Detaylar için 👇

Aysever, 238 bin lira ödeme ile ilgisinin olmadığını açıklarken İzmir Büyükşehir Belediyesi de 9 aylık eğitim programı için yapılacak ödeme miktarının 90 bin TL olduğunu duyurmuştu. 👇

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise Twitter'dan bir açıklama yaparak atölye ihalesinin iptal edileceğini açıklamıştı. 👇

"Medyada arkadaşlara çağrımdır; herkes mal varlığını açıklasın"

"Medyada arkadaşlara çağrımdır; herkes mal varlığını açıklasın"

İzmir'in ardından Aysever'in başka bir belediye ile ilgili iş ilişkilerine yönelik yeni iddialar ortaya atıldı

Sabah gazetesinin gündeme getirdiği haberde, Aysever'in Bursa Mudanya Belediyesi’ne yapacağı kültür ve tarih danışmanlığı karşılığında 70 bin lira alacağı öne sürüldü.

Haberin ardından Twitter'dan açıklama yapan Aysever, “Değerli dostlar kim neden düğmeye bastı bilmiyorum ama güne yine memleketin en önemli meselesi benim yaptığım çalışmalarmış gibi TT listesinde başladım” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ilişkin iddialar ardından yaşananlar hakkında ifadeler kullanan Aysever, şöyle devam etti: “Sayın Tunç Soyer açıklamasında ayrıntı vermediği için girmediğim ihale, almadığım ücret üzerinden karalama kampanyası yürüdü. Sayın Soyer’i arayıp düzeltilmesini rica ettim. Halen de bekliyorum hakikatin kamuoyuna aktarılmasını.”

Açıklamasının devamında, “Şimdi Mudanya ilgili kampanya başladı” diyen Aysever, şu açıklamaları yaptı:

“İki yıla yakın her cuma yaptığım atölye çalışmasıyla ilgili kampanya başladı. Emeğim karşılığı ayda alınan sekiz bin lira konu edildi. Kendi sosyal medya hesaplarımdan edebiyat atölye çalışmalarını zaten ben duyurdum. Mersin’de dört ay aynı çalışmayı yaptım. Benzer çalışmayı pek çok yazar, sanatçı yapmaktadır. Bu rastlantı olamaz. Tiyatrolar turnelere, festivallere katılır, ben de tiyatroda görev yaptım herkes gibi gösterilerde bulundum. Kültür sanat dünyasının üyesi olarak her çalışan gibi emeğimi aldım. Söz edilen rakamlar asla doğru değildir. Sayın Tunç Soyer maalesef süreci açıklamayarak kuşku yarattı.

Şu anda TV Kadıköy çalışanıyım görevimi sürdürüyorum. Yazarlık, TV programcılığı, atölye çalışması, tiyatro dışında faaliyetim yoktur. Geçen hafta yapılan gözaltının da rastlantı olduğuna inanmak istiyorum. Medyada arkadaşlara çağrımdır; herkes mal varlığını açıklasın.'

Aysever'e yanıt veren gazeteciler mal varlıklarını böyle açıkladı 👇

Aysever'e yanıt veren gazeteciler mal varlıklarını böyle açıkladı 👇

Bunlar da ilginizi çekebilir 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
27
10
4
1
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Bana da elektrik 666 lira gelmiş :D:D

Geçen haftadan beri evde fısıltılar, aynaya bakarken arkamdan hızla geçen lebalep gölgeler görüyorum.