Görüş Bildir

Medvedev: Türkiye’ye Savaş İlan Edebilirdik Ama Biz Bu Adımı Atmadık

Haberler
> Medvedev: Türkiye’ye Savaş İlan Edebilirdik Ama Biz Bu Adımı Atmadık

Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev, Su-24 bombardıman uçağının Türkiye tarafından vurulmasının savaş ilanı için yeterli neden olduğunu söyleyerek, “Savaş ilan etmemiz için yeterli neden vardı. Ama biz bu adımı atmadık” dedi.

Hürriyet'ten Nerdun Hacıoğlu'nun haberine göre; Rusya’daki ekonomik durumla ilgili naklen yayında halktan gelen soruları cevapladığı programda Türkiye konusuna ayrı bir bölüm ayıran Medvedev, şöyle konuştu:

“Türkiye bizim uçağımıza saldırı düzenlemekle savaş ilanı için yeterli koşulları aslında oluşturdu. Buna yabancı bir ülkeye saldırı denir. Ancak biz bu durumda savaş ilan etmemizi olabilecek en kötü senaryo olarak değerlendirdiğimiz için bu adımı atmadık. Bu yüzden Türkiye’nin yaptığına eş değerde simetrik yanıt vermeyerek, savaşa girmemeyi tercih etmedik” dedi.

Türkiye’ye yönelik ilan edilen ekonomik yaptırımların Rusya’ya nasıl etkisi olacağına da değinen Medvedev, “Türkiye ile durum tüketici fiyatlarına belirli ölçüde elbette yansıyacaktır. Ancak biz bu yansımayı kritik olarak görmüyoruz” cevabını verdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
124
67
14
9
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Değişiiik

buda Rusyanın küçük eniştesiyse demek ki:))

bok yapardın. söylediğini yapmak göt ister. türkiye, ukrayna gibi bir ülke değil.türkiye zamanında süper güçlere kafa tutmuş bir ülke. sana mı boyun eğecek

cnsfrd

tutmayın küçük enişteyi...